Неділя, 14 Квітня

Одне з наймальовничіших місць Львівщини, або львівська Амазонка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Серед Стільського горбогір’я, неподалік Нового Роздолу, знаходиться одне з наймальовничіших місць Львівщини – озеро Барвінок.

Воно утворене в результаті перекриття дамбою річки Барвінок і оточене заповідними дубово-буковими лісами.

Фото: Анна Кравченко

Фото: Анна Кравченко

Озеро Барвінок має 5 відпочинкових пляжів. Воно простягається у майже  2 км і має глибину 3-8 метрів, проте є місця із впадинами до 9 метрів. Ширина в середньому 150 метрів.

Фото: Анна Кравченко

В озері є багато риби: карпи, щуки, судаки, окуні, плотви, верховодки, а також водяться раки. Барвінок належить Українському товариству мисливців та рибалок.

Фото: Анна Кравченко

У 60-х роках за наказом тодішньої влади було перекрито греблею річку Барвінок. І на тому місці зробили оздоровчо-відпочинковий комплекс «Каштан» та дитячий табір «Барвінок».

Колись це озеро було спортивним – на ньому проводилися різноманітні турніри, але потім то все закинули, і зараз озеро відкрите для рибалок, відпочивальників на пляжних зонах, або охочих поплавати на каяках.

Незважаючи на те, що Барвінок знаходиться на відстані 60-ти кілометрів від Львова, сюди приїжджає багато відпочиваючих. Озеро є чудовою альтернативою іншим водоймам для відпочинку біля Львова. Тут є місця для купання, проте вони знаходяться в місцях, там де дно є замулене.