Понеділок, 24 Червня

Незабутні вихідні, або куди поїхати зі Львова на вікенд

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

А чому б не наситити довгоочікувані вихідні яскравими емоціями і враженнями, гарними краєвидами та не ознайомитись із ще одною часточкою цікавої історії нашої рідної країни? Урізноманітніть свій відпочинок недовгою захоплюючою мандрівкою. До Вашої уваги сімка найдостойніших місць недалеко від Львова, яким без сумніву варто присвятити найближчі суботу та неділю від tohome.

Захоплююча панорама – гора Парашка

Названа на честь доньки князя Святослава, яка була вбита на цій горі, Парашка є не тільки хранителькою історії, це найвища вершина Національного природного парку «Сколівські Бескиди» (1268 м над рівнем моря) та один з найлегших та найпривабливіших гірських маршрутів Карпат. Підкорювати Парашку можна починати з міста Сколе або села Корчин, тут проходить туристичний маршрут. На Вас чекають хвойні ліси, соковиті брусниця та чорниця, у безхмарну погоду навіть можна побачити мальовничу панораму Львова, а також недалеко від села розташований відомий водоспад Гуркало.

Як дістатись? Зі Львова треба їхати до м. Сколе автобусом від головного автовокзалу, потягом або електричкою чи власним авто. А звідти починати сходження або проїхати до села Корчин рейсовим автобусом чи маршрутним таксі.

Цілющий курорт – джерела Трускавця

Подолавши лише 100 км від Львова, Ви опинитесь в одному з унікальних оздоровчих курортів не тільки України, а й усього світу – місті Трускавець. Більше століття мінеральні води цього бальнеологічного курорту лікують недуги мільйонів людей. Найвідомішою є вода «Нафтуся» із запахом сірководню і легким присмаком нафти. Втім, тут можна знайти не тільки кювети із цілющою водою, у Трускавці можна відвідати чудові відпочинкові заклади, прогулятись парком та просто насолодитись чистим повітрям.

Як дістатись? До міста Трускавець зі Львова щодня прямують автобуси та потяги, а також можна дістатись автомобілем.

Неймовірна архітектура – Добромильський замок

Місто, що має давню історію, руїни замку, що зберігають спогади минулих століть, цікава легенда, містичне місце… Для любителів історичних пам’яток на вершині крутої, покритої лісом Сліпої гори на відстані 4 км від міста Добромиль знаходиться замок Гербуртів – найвища фортеця Львівщини та найвисокогірніший замок України, побудований ще у ХVІ ст. Прекрасне гірське місто біля Карпатських вершин та стародавня архітектура створюють дивовижну атмосферу, що надихає. Залишки цієї споруди вважаються особливим місцем, Ви неодмінно повинні сюди завітати.

Як дістатись? Їхати треба до міста Старий Самбір машиною, автобусом чи потягом, а звідти автобусом, що курсує до Добромиля.

Видовищний потік – Кам’янський водоспад

«Сколівські Бескиди» мають ще одне дивовижне місце, яке варто Вашої уваги – потужний водоспад Кам’янка на однойменній річці за містечком Сколе. Висота падіння води близько 7 метрів, один каскад та два потоки – цей красень захоплює будь-якої пори року, але навесні та влітку, коли він стає повноводним, ним можна милуватись годинами. До того ж сама долина річки вражає природною красою, тут можна розташуватись відпочити на галявині. Шум води, кришталево чисте повітря хвойного лісу, гірська панорама – це справжній релакс для душі та розуму. А ще неподалік можна відвідати унікальне озеро Журавлине (Мертве озеро), що насичене сірководнем, та спробувати мінеральну воду, яка смаком нагадує відому трускавецьку «Нафтусю».

Як дістатись? Зі Львова їхати громадським транспортом до м. Сколе або с. Кам’янка, а звідти кілька кілометрів пішки. Власним авто треба прямувати до с. Дубина, а дорога ліворуч від нього веде до водоспаду.

 Прадавнє минуле – урочище Прийма

Серед віковічного густого лісу біля містечка Миколаїв (Львівська область) можна знайти незвичне та вельми цікаве місце, яке дивує не тільки своєю історією, а й фантастичним зовнішнім виглядом. Давнє урочище, в якому, згідно археологічних розкопок, жили неандертальці. Загадковий ґрот Прийма – це кам’яна печера, що має три яруси, площею близько 25 кв.м. та віком більше 45 тисяч років. Урочище Прийма вважають світовою археологічною пам’яткою, тому не тільки любителям праминулого треба відвідати його, а й кожній допитливій людині.

Як дістатись? Лише 45 км автобусом, потягом або авто до м. Миколаїв (Львівщина), а звідти ще 2 км до урочища.

Доторкнутись до Середньовіччя – місто-фортеця Тустань

Унікальне наскельне місто-фортеця розташоване неподалік села Урич (близько 120 км від Львова). Саме воно було митним пунктом на Соляному шляху до Західної Європи. Вражаюча давньоруська фортеця Тустань була міцною та неприступною, вона височіє на 500-900 м над рівнем моря, а висота самих скель близько 80 м. Зараз від споруди залишились руїни, але дослідники зробили графічну реконструкцію, що дає можливість побачити всю велич міста у часи його існування у IX–XIII ст. Щороку на цій території проводять фестиваль середньовічної культури «Ту Стань!», де відтворюють давній бій та танці.

Як дістатись? Прямий автобус курсує до села Урич. Якщо їхати потягом, то вийти на станції Верхнє Синьовидне, а потім дістатись автобусом або таксі до Урича. Власним авто можна їхати двома шляхами: до села Верхнє Синьовидне або до міста Східниця, а потім повертати на дорогу Т1421, що веде до фортеці.

Еталонне місто – Жовква

Є на Львівщині місто, що підкорює серце з першого погляду – це місто Жовква (25 км від Львова). Кожній будівлі та споруді, кожному архітектурному об’єктові тут відведено певне місце відносно до інших споруд для ідеальної збалансованості. Це місто є справжнім раєм для перфекціоніста. Також воно є одним з лідерів серед малих містечок Львівщини за кількістю пам’яток – 55 безперечно цінних та унікальних об’єктів: головна площа, ратуша, костел, брами, монастирі, замок, церкви… А ще не забудьте опівдні зупинитись біля міської ратуші та послухати гімн України, що відтворюють годинникові дзвони.

Як дістатись? Автобусом з автостанції №2, потягами з головного та приміського вокзалів або автомобілем по дорозі на Люблин.

Марія Зюзьгіна
спеціально для tohome.com.ua