Четвер, 29 Лютого

Метод Фейнмана: три кроки, які дозволяють швидко освоїти будь-який предмет

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Лауреат Нобелівської премії з фізики Річард Фейнман (Richard Phillips Feynman) сформулював алгоритм навчання, який допомагає швидше і глибше розібратися в будь-якій темі.

Я не завжди був хорошим учнем. Головним у навчанні я вважав кількість часу, який йому присвячувалося. А потім я знайшов щось, що змінило моє життя.

Відомий лауреат Нобелівської премії з фізики Річард Фейнман усвідомив відмінність між “знанням чогось” і “знанням назви чогось”, і це одна з головних причин його успіху.

Фейнман натрапив на формулу навчання, яка дозволила йому розуміти речі краще за інших. Ця формула отримала назву “метод Фейнмана”, і вона допомагає вам вивчати будь-який предмет глибше і швидше. Тема, предмет або поняття, яке ви хочете вивчити, не мають значення. Візьміть що завгодно. Метод Фейнмана працює всюди. Найважливіше те, що він дуже простий у застосувані.

І це не тільки відмінний метод навчання, а й вікно в зовсім інший спосіб мислення. Дозвольте мені пояснити. У методі Фейнмана є три кроки.

Крок 1. Навчіть цього дитину

Візьміть чистий аркуш паперу і напишіть, що ви хочете вивчити. Запишіть, що ви знаєте про цей предмет, так, якщо б ви пояснювали це дитині. Не вашому розумному дорослому приятелеві, а дитині, яка володіє достатнім словниковим запасом і здатністю концентруватися, щоб зрозуміти базові поняття.

Безліч людей схильні використовувати складні слова і професійний жаргон, коли вони не розуміють чогось. Проблема в тому, що ми самі себе дуримо, тому що не усвідомлюємо, чого саме ми не розуміємо. Використання жаргону покликано приховати від оточуючих наше нерозуміння. Коли ви записуєте ідею від початку до кінця простими словами, які в змозі зрозуміти дитина (використовуйте тільки найпоширеніші слова), ви допомагаєте собі зрозуміти її суть на більш глибокому рівні і спрощуєте відносини і зв’язки між поняттями. Якщо ви докладете зусиль, ви чітко зрозумієте, де у вас прогалини. І це добре, це вказує на можливість вчитися.

Крок 2. Повторіть

У першому кроці ви неминуче зіткнетеся з “пустотами” у ваших знаннях: десь ви забули щось важливе, не змогли пояснити або просто відчули складність в з’єднанні важливих понять. Це вкрай важливо, тому що ви відкрили край своїх знань. Компетентність – це знання меж своїх здібностей, і ви тільки що знайшли одну з них! Це точка, де починається навчання. Тепер ви знаєте, в чому проблема, так що поверніться до вихідного матеріалу і вивчіть його заново, поки ви не зможете пояснити його простими словами.

Виявлення меж ваших знань також обмежує помилки, які ви схильні здійснювати, і збільшує шанси на успіх в застосуванні ваших знань.

Крок 3. Організуйте і спростіть

Тепер у вас є ряд рукописних нотаток. Перегляньте їх і переконайтеся, що помилково не вписали туди якийсь професійний термін з вихідного матеріалу. Тепер складіть з них просту розповідь. Прочитайте її вголос. Якщо пояснення не виглядає простим або звучить дивно, це ознака того, що ваші знання все ще потребують доопрацювання.

Крок 4 (Необов’язковий): Поділіться

Якщо ви хочете бути впевненим у своєму розумінні, поділіться своїм знанням з ким-небудь (ідеально, якщо цей хтось дуже погано орієнтується в темі. Або знайдіть 8-річну дитину!). Кращий тест на ваше знання предмета – ваша здатність передати його іншій людині.

Джерело: olga-den-f