Четвер, 25 Квітня

Львівський репер написав композицію “Не дожив” на вірш Василя Стуса

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівський реп-виконавець Степан Бурбан під псевдонімом Паліндром випустив кліп та пісню “Не дожив”, у якій використав слова з віршу Василя Стуса.

Львівський репер та співак Степан Бурбан, що виконує під сценічними іменами Кашляючий Ед та Паліндром, випустив пісню та кліп “Не дожив” на своєму ютуб-каналі. У композиції він використав слова з віршу Василя Стуса.

9 жовтня Паліндром випустив нову композицію “Не дожив”. Нею він вирішив підтримати документальний фільм “Ваш Василь”, що розповідає про життя і боротьбу українського поета-дисидента Василя Стуса. Пісня стала саундтреком до документальної стрічки 2019 року. Її творцями були Олександр Авшаров і Світлана Рудюк.

В композиції львівський репер використав слова з одного з віршів Стуса “Ще й до жнив не дожив”. А в відеоролику присутні кадри зі стрічок, до яких причетний поет, зокрема “Ваш Василь”, “Просвітлої дороги свічка чорна” та “Тіні забутих предків”.

“Ваш Василь” – саме так Василь Стус часто підписував свої листи рідним та друзям з ув’язнення. Документальна стрічка – реальна історія життя поета, побудована на уривках з віршів, щоденників, листів, виступів та уривків з допитів, історія очима рідних та друзів, не оминаючи незручних фактів.

Василь Стус мріяв займатися літературою, а не політикою; бути відомим поетом, а не дисидентом. Та дії радянських спецслужб та КПРС – несумісні з Василевим розумінням справедливості та демократії – підштовхнули його до точки неповернення. Як відбулася така трансформація? Коли вона стала незворотною? Та яким був насправді “Ваш Василь”?

Авторка ідеї та сценаристка фільму про Стуса – Світлана Рудюк. Режисери – Світлана Рудюк та Олександр Авшаров. Оператори-постановники – Христина Лизогуб та Костянтин Пономарьов. Продюсер стрічки – Артем Денисов. Компанія виробник – UM-Group Production.

Українська прем’єра документальної стрічки “Ваш Василь” відбулася на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”. Цікаво, що спеціально для фільму був створений шрифт, який відтворює почерк Стуса з листів до рідних. І з нагоди прем’єри творча команда стрічки виклала шрифт в мережу для вільного використання.