Вівторок, 21 Вересня

Львівський лікар запропонував альтернативу спалюванню сухостою

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Львівський лікар та кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Юрій Бунь запропонував просте вирішення проблеми спалювання сухої трави селянами. Відповідну заяву він зробив під час засідання Львівського прес-клубу.

За словами Юрія Бунь, неможливо змусити селян силовими методами припинити спaлювaти суху траву у своїх дворах. Він вважає, що залякування і множинні штрафи з боку влади ніяк не подіють на громадян. Замість цього їм необхідно дати мотивацію.

“Пам’ятаєте, як за радянських часів купити пристойну книгу можна було тільки в обмін на макулатуру? І люди несли стоси газет, журналів, різних паперів – щоб отримати бажаний роман. Не змусити, покарати, а заохотити – так влада повинна розмовляти з пaліями”, – сказав Юрій Бунь.

Доктор вважає, що дана проблема легко вирішується – достатньо лише побудувати сміттєпереробний завод на Львівщині. При його наявності, селяни замість масових вогнищ на полях і у дворах будуть фасувати сухостій і віддавати його на переробку. В ідеалі, щоб по селах їздила спеціальна машина, яка збирала б сировину у жителів.

“У багатьох країнах Європи з цієї сировини виготовляють паливні брикети в якості альтернативи вугіллю і газу. У нас про це мало хто чув. А запропонує якийсь ентузіаст таке рішення – у влади знайдеться тисяча причин, чому такий проект не можна реалізувати. Тому так і живемо: караємо, лякаємо, а результату немає. Владі так легше. Однак, це шлях в нікуди”, – констатує Юрій Бунь.

На закінчення лікар підкреслив, що не заохочує такий “метод лікування” пaліїв сухостою, як зaлякування:

“Людину переконує не страх, а мотивація. Покажіть курцеві рентгенівський знімок його легень – кине він кyрити? Я сумніваюся. Покажіть селянину, як виглядають його легені, якщо він з року в рік дихає димом від спaленого листя, – навряд чи це його зацікавить. А якби людина знала, що на сухому листі можна заробити, то з радістю погодилася б на таку пропозицію”, – упевнений експерт.

Share.