Понеділок, 20 Травня

Львів у кіно: які фільми цьогоріч знімали у нашому місті

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За останні роки Львів облюбували не лише туристи, а й творці кіно. Відтак наше місто все частіше стає знімальним майданчиком не лише для українських, а й для іноземних стрічок.

032.ua пропонує добірку фільмів, знятих упродовж 2019 року.

“Єва”

Вперше цього року Львів “зіграв у кіно” у березні. Тоді впродовж тижня у нашому місті відбувалися зйомки британської історичної драми про Голокост під назвою “Єва”. У центрі сюжету дівчинка Єва, яка в часи Другої світової війни жила в Угорщині (тепер це територія Румунії) і загинула в Аушвіці. Вона вела щоденник, у якому розповідала про свої переживання на тлі німецької окупації й переслідувань євреїв.

Сцени фільму знімали на вулицях Театральній, Федорова, Вірменській, Ставропігійській, Друкарській, Франка, Князя Романа, а також у Стрийському парку та парку ім. Івана Франка. Ролі у фільмі виконали британські актори, до зйомок також запросили двох українських акторів – Богдана Рубана та Андрія Кліменкова.

“З зав’язаними очима”

Як виявилось, вабить кінематографістів не лише історичний центр Львова, а й сірість сихівських багатоповерхівок. У квітні на Сихові знімали сцени для української психологічної драми режисера Тараса Дроня “З зав’язаними очима”.

У фільмі відображені події після завершення війни на Сході України. Головна героїня — юна дівчина Юля, у якої війна забрала коханого. Дівчина дуже важко пережила втрату, але прагне почати нове життя. Проте оточуючі вимагають від неї бути у нескінченному траурі. Раптом з’ясовується, що коханий Юлі живий і терміново потребує високовартісної операції. У Юлі є лише одна ніч і складний вибір…

“Інший Франко”

У липні у Львові відбулись зйомки біографічного фільму “Інший Франко”, головним героєм якого є син видатного письменника Петро Франко. У фільмі розповідається про те, як під його проводом зароджувався “Пласт”, як він став авіарозвідником Української галицької армії, і як обирав між політикою і наукою. А ще творці фільму спробують припустити, за яких обставин помер Петро Франко, адже цього досі не вдалось достеменно з’ясувати.

Режисер Ігор Висневський обрав місцем зйомки саме той будинок, у якому свого часу жила родина Франка, а тепер функціонує присвячений йому музей. Ролі у фільмі виконують В’ячеслав Довженко, Ахтем Сеітаблаєв, Надія Левченко, Ірина Кудашова, Яна Коверник, Максим Донець, Андрій Федінчик, Роман Куліш.

“Київська зірка 2”

У серпні компанія “Сторітеллерз” та творці серіалу “Школа” знімали у Львові інший молодіжний серіал “Київська зірка 2”, що покликаний показати розмаїття краси України. Герої фільму подорожують великими містами України, розгадуючи у дорозі квест, який їх приводить до Львова.

“План “А”

фото зі зйомок фільму “План “А”, Євгеній Кравс

У жовтні знімальним майданчиком стала вулиця Лесі Українки на ділянці від Друкарської до Підвальної. Там знімали історичний трилер під назвою «План «А», який розповідає про Голокост євреїв у період Другої світової війни. Декораціями до сцен про єврейське гетто стали руїни колишнього винзаводу на Погулянці.

“План “А” – це історія про групу євреїв, що вижили після Голокосту і запланували отруїти водну систему Німеччини, вбивши 6 млн німців.

Режисерами та сценаристами фільму є Йоав Пас та Доран Пас. Творцями фільму є німці та ізраїльтяни.

“Кава з кардамоном”

У жовтні у Львові та на Львівщині відбулися зйомки тизеру для серіалу “Кава з кардамоном” за романом львівської письменниці Наталії Гурницької “Мелодія Кави у тональності кардамону”. Це буде 8-серійна історична драма, в центрі якої заборонене кохання одруженого польського шляхтича Адама та юної української сироти Жанни. Історія любові розгортається на тлі революції 1848-1849 рр., більш відмої як “Весна народів”.

Зйомки відбувались у готелі “Жорж”, Будинку вчених, Музеї етнографії та художнього промислу, палаці Потоцьких, Домініканському соборі, а також у Брюховицькому лісі та на території Підгорецького замку. Головні ролі у серіалі виконають польський актор Павел Делонг та українська акторка Олена Лавренюк. Тизер серіалу глядачі зможуть побачити уже наприкінці цього місяця, а зйомки самого серіалу розпочнуться приблизно через півроку.