Середа, 24 Квітня

Курс на південь України: де відпочити цього літа на морі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Літній відпочинок в Україні 2020. Пропонуємо ознайомитись із актуальною інформацією п’ятьох популярних морських напрямків серед українців. Серед них є курорти й для молоді, а є пристосовані і для спокійнішої сімейної подорожі.

Поки інфраструктура все ще не зрівняється з турецькою чи єгипетською, однак за останні кілька років помітний результат в кращу сторону. Відкрили свої двері чимало нових готельних комплексів, які пропонують чудові умови, а піщані пологі пляжі завжди радують відпочивальників.

1. Коблево (Миколаївська область)

Популярне курортне селище на березі Чорного моря. Дістатися до нього можна з Миколаєва, Херсона чи Одеси, сівши на один із численних автобусів.

Відпочинок в Коблево 2020 краще почати з пошуку розміщення. До ваших послуг старі добрі бази відпочинку радянських і пострадянських часів, а також сучасні готелі, номери в яких краще бронювати заздалегідь. Ціни відрізняються великою різноманітністю, але хороші варіанти в невеликих віллах можна знайти за 500 грн на добу. Це якщо почати пошуки завчасно. Однак ви завжди можете знайти варіант після прибуття, в тому числі й цілком бюджетний. Правда, швидше за все це буде не найкомфортніша кімната в одному будинку з господарями. Тому краще не полінуйтеся зайти на букінг і підібрати щось відповідне на дати, що вас цікавлять.

Одночасно в Коблево можуть відпочивати понад 20 тис. чоловік. Це означає, що варіантів для проживання дійсно дуже багато, і більшість з них відноситься до середнього та бюджетного сегментів. За умови відсутності сучасного ремонту та горезвісного продуманого дизайну, більшість цих пансіонатів можуть похвалитися зручним розташуванням, затишною атмосферою і непоганим харчуванням. Що вже добре, враховуючи вартість.

Відпочивальникам пропонуються екскурсії до Одеси, на острів Березань і Кінбурнську косу. Ще радимо відвідати Миколаївський зоопарк і винзавод Коблево. До речі, в останньому регулярно проводять дегустації вин, якими славиться регіон. Любителям активного відпочинку можна порекомендувати дайвінг у Коблево під керівництвом досвідченого інструктора.

Визначною подією для селища стало відкриття аквапарку Коблево. Тут можна добре провести час як дорослим, так і дітям. На території комплексу є бари, кафе, басейни, гірки та атракціони. Ціна на весь сезон — 600 грн для дорослих і 400 для малюків.

2. Затока (Одещина)

Затока — це курорт на березі Чорного моря в 60 км від Одеси. Широкі пляжі розташовані вздовж Будакської коси, яка розділяє Чорне море і Дністровський лиман. Курорт прекрасно підходить для сімейного відпочинку — пологе дно і піщані пляжі зручні для дітей.

Moncastro Hotel в Затоці

У пік сезону в липні-серпні температура повітря піднімається до + 24−28 С, вода в морі прогрівається до + 19−23 С.

У Затоці є різне житло як за рівнем сервісу, так і за умовами проживання. У червні-серпні 2020 року житло в Затоці можна знайти від 300 грн за двомісний номер в пансіонаті і до 2000 грн за двомісній номер в готелі за одну ніч.

  • Бази відпочинку, пансіонати — від 300 грн до 1500 грн за двомісний номер.
  • Міні-готелі, готелі — від 600 грн до 2000 грн за двомісний номер.
  • Приватний сектор — від 350 грн до 1000 грн за двох.

На курорті є прокат водних мотоциклів, катамаранів, а також дайвінг і морська рибалка. Крім цього, пропонують морські прогулянки вздовж Дністровського лиману, екскурсії в Одеський дельфінарій або аквапарк.

З незвичайних екскурсій пропонують поїздки в середньовічну фортецю Аккерман і «українську Венецію» — Вилкове.

3. Залізний Порт (Херсонщина)

Залізний Порт знаходиться на півдні Херсонської області далеко від промислових зон. Невелике селище в степовій зоні межує з узбережжям Чорного моря. Подібне розташування створює прекрасний мікроклімат з цілющим повітрям, що сприяє не тільки відпочинку, але і оздоровленню організму.

У липні-серпні середня температура моря становить + 22−24 C — вода прогрівається досить швидко. У селищі немає заток або бухт — спокійне море сьогодні, може змінитися штормом завтра. Пляжі в Залізному Порту піщані з домішкою дрібної черепашки. Середня температура повітря в червні становить + 24−27 C. У липні-серпні температура повітря піднімається до + 27−29 C, вночі температура повітря опускається до +22 C.

У Залізному Порту можна знайти житло на будь-який смак — в пансіонаті, готелі, приватному домоволодінні; житло економ-класу і преміум-класу, на першій лінії з видом на море і подалі в селищі. Бази відпочинку і пансіонати розташовані уздовж всієї берегової лінії.

Комфортний відпочинок в Залізному Порту влітку 2020 року обійдеться від 1200 грн за двомісний номер, але можна знайти житло і за 150 грн для двох.

  • Залізний Порт готелі – Двомісний номер в готелі коштуватиме від 1200 грн за ніч, тримісний номер — від 1800 грн.
  • Залізний Порт пансіонати – Двомісний номер в пансіонаті можна зняти за 600 грн за ніч, тримісний номер обійдеться в 750 грн.
  • Залізний Порт приватний сектор – У приватному секторі, в залежності від зручностей, можна знайти житло від 75 грн за людину.

Інфраструктура на курорті Залізний Порт розвинена досить добре. Велика кількість ресторанів, барів, нічних клубів і атракціонів привертає на курорт багато молоді. У самому селищі немає ніяких пам’яток, але з Залізного Порту організовують безліч екскурсій.

У 3 годинах їзди від селища розташований біосферний заповідник Асканія-Нова, який включає в себе дендропарк і зоопарк під відкритим небом. У заповіднику постійно мешкають бізони, сайгаки, благородні олені, зебри і багато інших.

З Залізного Порту організовують екскурсії також на острів Джарилгач — найбільший безлюдний острів України. На території острова розташований Джарилгачська національний природний парк, в якому мешкають кабани, олені й муфлони. Дістатися на острів можна на катері.

У 15 хвилинах їзди від Залізного Порту починаються території Чорноморського біосферного заповідника, в якому мешкають близько 80 видів риб, близько 450 видів тварин і сотні видів рослинності. Головна особливість заповідника — це зимуючі перелітні птахи і птахи, які гніздяться. Велика частина заповідника абсолютно закрита для відвідувань, але на північну частину Тендрівської коси можна дістатися на катері з селища. З цього місця відкривається неймовірний краєвид на море і природу заповідника.

Також недалеко від курорту Залізний Порт знаходиться цілющий гейзер. На гарячому джерелі, поблизу села Облої, є купальні як з гарячою водою, так і з лікувальною гряззю. За мінеральним складом вода в багато разів концентрованіша, ніж в морі, а лікувальні властивості джерела не поступаються воді Мертвого моря. Купання в джерелі корисно для людей із астмою, при варикозному розширенні вен і при захворюваннях щитовидки.

Мінуси відпочинку в Залізному Порту:

Багато відпочивальників скаржаться на те, що в Залізному Порту досить брудно. Урн дуже мало і сміття, яке відпочивальники залишають на пляжі, відлітає в море.

У прибережних водах практично постійно є медузи. В середині серпня їх кількість значно збільшується, що впливає на якість відпочинку.

Залізний Порт вважається молодіжним курортом через величезну кількості нічних клубів і ресторанів — музика грає всю ніч. Відпочинок з дітьми може обернутися катастрофою.

На території курорту працює безліч кафе, але за відгуками туристів знайти якісну різноманітну їжу в Залізному Порту проблематично.

4. Лазурне (Херсонщина)

Невелике селище Лазурне розташоване на узбережжі Чорного моря в Скадовському районі, Херсонська область.

Середня температура повітря влітку піднімається до + 25−30 С. Яке море в Лазурному? Температура води влітку — + 22−25 С. Купальний сезон відкривають у червні – вода вже прогрівається до +22, а ціни на житло досить низькі, але вночі може бути холодно.

Пік сезону в Лазурному — середина липня-перша половина серпня, після 20 серпня температура води в морі поступово знижується, ночі стають холоднішими.

На пляжах в курортному селищі білий дрібний пісок. Глибина біля берега невелика, що ідеально підходить для дітей. Курорт прекрасно обладнаний парасольками і тіньовими навісами, в прокат також можна взяти лежаки.

У Лазурному великий вибір різноманітного житла — є як радянські бази відпочинку, так і сучасні готелі з басейном.

Найдорожчі варіанти знаходяться на першій лінії від моря.

  • Бази відпочинку, пансіонати — від 500 грн до 900 грн за двомісний номер.
  • Міні-готелі, готелі — від 600 грн до 1800 грн за двомісний номер.
  • Приватний сектор — від 100 до 300 грн за двох.

У Лазурному можна відвідати луна-парк, а також покататися на конях і навіть верблюдах. У курортному селищі є прокат водних скутерів, катамаранів і дайвінг. У Лазурному працюють кілька нічних клубів і ресторанів.

Також із селища організовують екскурсії до скадовського аквапарку, до острова Джарилгач — найбільший незаселений острів України, в біосферний заповідник Асканія-Нова, а також в Чорноморський біосферний заповідник, в якому мешкають близько 450 видів тварин.

5. Кирилівка (Запорізька область)

Це недорогий курорт з розвиненою інфраструктурою, відпочивати сюди часто приїжджають родини з дітьми. Кирилівка — селище в Запорізькій області і популярне місце для відпочинку в Україні. Азовське море тут чисте, а ціни на номери в базах відпочинку невисокі, тому на місцевих пляжах завжди багато туристів. Відпочинок в Кирилівці з дітьми також буде цікавим — тут є дельфінарій і аквапарк. Курортний сезон в Кирилівці починається ще в травні, високий сезон — в липні, а оксамитовий сезон випадає на серпень.

Погода в Кирилівці до кінця липня буде теплою і сонячною. Всього пару днів можливі дощі та хмарна погода, але навіть тоді температура прогріється до +28. В цілому температура в Кирилівці в липні – + 26 … + 33. На початку серпня спека збережеться, однак до середини місяця температура почне спадати — очікується + 23 … +25 градусів.

Ціна на відпочинок в готелі в Кирилівці буде різнитися від 1000 до 12 тисяч гривень за п’ять днів (чотири ночі) для двох дорослих без сніданку. За відпочинок з дитиною необхідно буде доплатити 2−5 тисяч гривень. Відпочинок в Кирилівці з харчуванням також можливий за додаткову плату.

Ціни в базах відпочинку Кирилівки можуть бути вказані за номер або за одну людину. Номери в базах відпочинку і гостьових будинках відрізняються за класами — це може бути економ, напівлюкс, люкс, номери на кілька кімнат. Ціна за людину — від 100 до 300 гривень, за номер — від 600 до 3000 гривень і більше, але можна знайти і більш дешеву кімнату на базі відпочинку. При цьому варто враховувати, що до моря доведеться йти довго, або ж в номері не буде зручностей. Також в море біля Кирилівки часто зустрічаються медузи.

Кирилівка ділиться на центральну частину, косу Пересип і Федотову косу.

Відпочинок в Кирилівці: Федотова Коса

На Федотовій косі знаходиться найбільша кількість баз відпочинку і гостьових будинків, пансіонатів, там же розташовані аквапарк Острів Скарбів і дельфінарій. Найбільша кількість пансіонатів, баз відпочинку ви знайдете на Федотовій косі. Ціни на відпочинок в базі відпочинку на Федотовій косі – від 200 до 2000 гривень, окремо можна орендувати котедж.

Тут також знаходиться Азово-Сиваський національний парк — в ньому практично немає дерев, а ростуть в основному чагарники. Парк славиться чистим повітрям і незвичайними видами.

Відпочинок в Кирилівці: Пересип

На косі Пересип залишилося багато турбаз радянської епохи з великими зеленими територіями. Ціни на відпочинок в Кирилівці на косі Пересип трохи менше, ніж на Федотовій косі – до 1500 гривень, також можна знайти номер вартістю всього 100 грн з людини.

Ціни на житло в центрі Кирилівки нижче, оскільки приватний сектор віддалений від берега Азовського моря (від п’яти до 30 хвилин ходьби). Тому ціни на базах відпочинку, які знаходяться на косах, трохи вищі.

За матеріалами: НВ Style.