Четвер, 25 Квітня

Куди поїхати зі Львова: найбільший в Україні тризуб та господарство, де ростуть трави для чаю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Садиба лісництва розташована в с. Крушельниця, і знайомство з природною перлиною треба починати саме тут. Це близько 20 кілометрів від Східниці, близько 25 кілометрів від Трускавця та близько 100 кілометрів від Львова. Проїхати повз садибу ви не зможете – схил поруч прикрашає туєвий тризуб розміром 8 на 10 метрів.

З такої рослинності він єдиний у країні. І найбільший. Це засвідчує диплом Книги рекордів України. На Сколівщину її відзнака прибула вперше.

«Виростили» герб із саджанців із декоративного куща -кипарисовика горіхоплідного, які природолюби виплекали суто у парниках лісництва — хоча батьківщиною цього чагарника вважають Японію.

До речі, Крушельницьке лісництво належить до Національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Поруч з садибою є кілька ділянок лікарських рослин: меліса, кілька сортів м’яти, ехінацея, календула, лаванда. Лісові трав’яні чаї з додаванням цих рослин – справжня насолода. Їх можна придати. Але головне завдання лісників і вчених – зберігати природу і навчати цьому молодь. При садибі діє навчальний курс для дітей та дорослих про правила поведінки зі сміттям та засоби його сортування та переробки.

А ще тут можна побачити алею «Дерева зодіаку», де кожен відвідувач садиби зможе знайти свій знак зодіаку, який відповідає окремому дереву.

Тут також є реабілітаційний вольєр, основною функцією якого є реабілітація хвoрих тварин і повернення їх у дику природу, а також довічне утримання скaлічeних тварин.

Лісництво має 10 природоохоронних програм для збереження та відтворення тваринного та рослинного світу. Наприклад, вісім років тому з Європи було завезено 11 зубрів (насправді велетні жили тут в минулому, але чи то поведінка людини, чи то природні катаклізми сприяли зникненню зубрів в наших лісах). Зараз зубрів вже 34, і нова, молодіша частина стада, відокремилась від старої і не з’являється до людей на підгодівлю – а це означає, що зубрам добре в лісі. П’ять видів червонокнижних тварин живуть в лісництві: бурі ведмеді, лісові коти, борсуки, видри та горностаї. Благородні олені, козулі та кабани, на щастя, мають не критичні популяції і до створення заповідника були основними об’єктами полювання.

Якщо ви захоплюєтесь садівництвом, то може знайти для свого господарства барбарис Тунберга, бересклет Форчуна, бересклет японський, вербу білу, кипарисовик Лавсона, тис ягідний «колоновидний», туя західна «Смарагд», туя західна «золотистокінчикова», туя західна «Голден Смарагд» та багато інших молодих саджанців.

Садиба лісництва облагороджена декоративними виробами з дерева в стилі «рустик».

Тут нещодавно побудували нову дорогу. Раніше складні під’їзди слугували одним з захисників природнього парку, а зараз навкруги почалось активне будівництво туристичних садиб. На садибі в Крушельниці ви можете дізнатись про дозволені маршрути в заповіднику та безпечні для людей та звірів правила поведінки в лісі.