Хатинки на карпатській полонині, у яких можна заночувати 🏕

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Явірник – мальовничий хребет поблизу міста Яремче Івано-Франківської області. З нього як на долоні видно вершини Хом’як та Синяк, а за ясної погоди можна розгледіти всю Чорногору. На полонині Явірник на висоті понад 1200 м над рівнем моря спорудили будиночки, у яких можуть заночувати мандрівники. Розказуємо.

Отже саме підніжжя Явірника вкрите густим лісом, основне пасмо хребта безлісе, вкрите жерепом та характерним для Горган камінням, порослим мохом.

Фото Юліана Наритник

Явірник прекрасний в усі пори року. Для початківців краще обрати період з середини квітня до листопада. Влітку вас зустрінуть зелені гори, стежки будуть краще помітні, але й шанси зустріти інших туристів зростуть. Осінь зачарує вас розмаїттям кольорів, а досить тепла погода та відсутність снігу дозволить пройти весь хребет без особливих труднощів.

Полонина Явірник – єдина, облаштована в цій місцевості, тут є джерело, столики та лавочки, а також кілька будиночків. Зазвичай будиночки зайняті мандрівниками, які бронюють собі відповідні дати наперед. Як туди потрапити і забронювати – напишемо детально нижче.

Фото Ірина Злобіна

Звідси ж видно і Чорногору — в обрисах далеких гір легко впізнати Говерлу. Чорногірський хребет за нею робить стрімкий вигин, а за глибокою сідловиною так само стрімко починається підйом на останній двотисячник Чорногори — гору Петрос. Всередині у будиночку є ліжко з матрацом, є вікно. Він без опалення. Звичайно в проходну пору тут треба мати дуже теплий спальник.

Як можна забронювати хатинки? Ви можете написати чи подзвонити ось цьому тревел-агенству, менеджер розкаже, які є дати вільні. Реєстрація відбувається у них в офісі – місто Яремче, вулиця Свободи 257а. Там менеджер вам розкаже про маршрут, поставить точки на карті, зареєструє ваші документи і ви можете вирушати у свою подорож. Вартість двомісної хатинки – 1000 гривень. Хатинка розрахована лише на 2 людей, тому ночівля втрьох може обговорюватися окремо при бронюванні

Що всередині? Всередині хатинки є ліжко, матрац, подушка, полички, столик. Також у кожної хатинки є свій балкончик, де можна вранці їсти вівсянку з ягодами і насолоджуватися світанком.

Так виглядає хатинка. Скрін з відео. Vlad Khilchenko / Ютуб

Як працюють зимою? Орендувати хатинки можна цілий рік. З середини вересня по середину квітня рекомендуємо додатково брати з собою спальний мішок для більшого комфорту. При потребі спальний мішок можна взяти на прокат під час реєстрації в офісі.

Як з харчуванням? На локації можуть організувати харчування для вас, про це потрібно домовитися заздалегідь. Також ви можете взяти будь-які смаколики із собою і готувати там самостійно.

На полонині ввечері. Скрін з відео Vlad Khilchenko / Ютуб

Які там є умови? Туалет на вулиці, світла та душу немає. Поруч з локацією є джерело з питною водою. WiFi та кондиціонеру немає. Зв’язок ловить.
Яка повна загрузка локації? На полонині 5 двомісних хатинок і стая, де може розміститися 2 людини. Повна загрузка 12 людей (10+2).

Як туди добратися? Маршрут промаркований і добре відображається у картах, тому добратися самостійно не буде складно. При потребі вам можуть організувати супровід гіда чи кінну прогулянку на полонину. Від старту маршруту до локації 4,2 км, це 1,5-2 години підйому. Складність маршруту середня, навіть більше легка.

 Хто власник локації? Це агенство не є власником чи партнером локації. Вони співпрацюють з організаторами, саме тому через них ви можете забронювати хатинки чи тур на полонину Явірник. Локація не є приватною територією, лише будиночки, на які вам видають ключі. Ходіть у гори безпечно та відповідально, насолоджуйтесь природою та краєвидами і зберігайте чистоту за собою!⠀

Share.