Середа, 28 Лютого

Фото зі Львова очолило рейтинг найкращих світлин пам’яток культури України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Фото панорами Львова очолило рейтинг фіналістів конкурсу найкращих світлин пам’яток культури України, передає Твоє Місто.

«Вікіпедія» оголосила переможців української частини міжнародного фотоконкурсу пам’яток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки».

В українській частині конкурсу учасники завантажили понад 21 тисячу фотографій із дев’ятьма тисячами об’єктів культурної спадщини, понад 1,4 тисячі пам’яток сфотографували вперше. Участь у конкурсі взяли понад 270 авторів, двоє з них є одними з 10-ти найактивніших завантажувачів фото у світі.

Крім цього, третє місце конкурсу посіло фото Свірзького замку, а п’яте та восьме – Підгорецького. Автором двох фото є Роман Бречко, інших – Катерина Байдужа та Роман Криниця.

Латинський кафедральний собор у Львові

Кременецький колегіум

Свірзький замок на Львівщині

Генуезька фортеця. Судак, АР Крим.

Підгорецький замок, Львівщина

Кам’янець-Подільська фортеця

Чорнокозинський замок

Підгорецький замок

Костел святого Івана Хрестителя (Біла Церква)

Кудринецький замок, Тернопільщина

Довідка:

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах. За цей час було зібрано майже 2 мільйони зображень. В Україні цього року проводився сьомий раз.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.