Доглядальниця: специфіка роботи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Люди похилого віку, які мають певні проблемі зі здоров’ям, потребують догляду. Післяопераційний період чи втрата працездатності — це ті життєві ситуації, які також не дозволяють залишити хворого на самоті. І, на жаль, з такими обставинами сьогодні стикаються багато людей. Але як же бути рідним, які мають своє життя? Щоб не покидати роботу і повністю не відмовлятись від своїх задумів, краще скористатись послугами доглядальниці. Така робота має свої плюси і мінуси, тому претендувати на неї може не кожен.

Особливості професії: хто зможе працювати

Враховуючи ситуацію, послуги доглядальниці надаються на короткий чи довгий термін. Працівниця може цілодобово знаходитись біля підопічного чи приходити в зазначений час. В більшості випадків в її обов’язки входить виконання таких завдань:

  1. Забезпечення фізичного комфорту хворому — годування, виконання гігієнічних процедур, при можливості прогулянки на свіжому повітрі, стеження за чистотою одягу та постільної білизни. Якщо є потреба, потрібно вчасно міняти підгузки, проводити процедури для попередження пролежнів, годувати лежачого.
  2. Створення сприятливого мікроклімату в приміщенні — провітрювання кімнати, вологе прибирання.
  3. Виконання медичних показань. Необхідно слідкувати за приписом лікаря, даючи хворому медикаменти, дотримуючись режиму дня, дієти тощо.
  4. Забезпечити психологічну підтримку. Хворому читають вголос книги, переглядають з ним фільми, телепередачі. Важливо багато розмовляти з підопічним.

Робота доглядальницею має свою специфіку. Обіймати посаду може терпелива, чуйна та добра людина, яка вміє співчувати чужому горю. Важливо бути стійким до стресу, щоб не нашкодити своєму здоров’ю та психіці. Адже не всі можуть спокійно реагувати на чужі страждання. Також приходиться проводити не завжди приємні гігієнічні процедури. Інколи потрібно працювати з людьми, які мають вади мови, порушення пам’яті, складний характер.

Пошук роботи: з чого почати

Незважаючи на недоліки професії, можна виділити її позитивні сторони. Це насамперед можливість творити добро, відчути себе потрібним комусь. Спілкування з людьми старшого покоління дає наснагу. Робота доглядальницею — це ще й непоганий заробіток, тому багато людей знаходяться в пошуку вільних вакансій.

Роботу в Полтаві https://jobs.ua/city/poltava_jobs роботодавці часто пропонують з допомогою інтернет-ресурсів. Це зручний спосіб для кожної зі сторін — відразу вказуються вимоги до кандидата, умови праці та заробітна плата. Перевагу часто надають претендентам з медичною освітою, адже вони зможуть виконати різні приписи лікаря. Для того щоб зробити укол, не прийдеться залучати інших людей. Якщо хворого потрібно переміщати, міняти положення, враховують фізичну форму претендента.