Понеділок, 4 Березня

Діда Мороза на пенсію: українцям пропонують новий символ Нового року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Дідові Морозу час піти на відпочинок з «поста» символу Нового року; його місце повинен зайняти святий Миколай — «глибший персонаж», який шанується в Україні вже тисячу років.

Таку заяву «Обозревателю» зробила українська письменниця, громадський діяч Лариса Ніцой.

«Нехай Дідусь Мороз уже відпочиває. Вже прийшов святий Миколай — точніше, повернувся до нас», — сказала вона.

У цьому контексті письменниця нагадала про те, що «на церемонії перенесення прaху святого Миколая з Туреччини в Італію були присутні представники української церкви з Києва. Україна вже тисячу років прославляє святого Миколая, це наша традиція», — підкреслила вона.

Ніцой додала, що Миколай — «глибший персонаж, ніж Дід Мороз». «Дідусь Мороз роздавав всім подарунки на шару, а святий Миколай — тільки за добро, з вірою в добро».

Вона також розповіла про те, що «разом з народним депутатом Анатолієм Евлаховим ми оголошуємо всеукраїнський конкурс на найкраще сучасне зображення святого Миколая, яке стало б популярним і яке можна було б використовувати на листівках, на плакатах».

Приз переможцю — 5000 гривень. Взяти участь у конкурсі можна за цим посиланням.

День святого Миколая це дуже світле і радісне свято, яке відзначають у всьому світі. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря — 6 грудня. В Україні свято Святого Миколая щорічно святкують 19 грудня. Незважаючи на те, що для більшості це привід подарувати подарунки дітям, День святого Миколая також дуже важливий для всіх віруючих людей.

За повір’ями Микола був справжнім чудотворцем і навіть умів воскрешати людей. За однією з легенд, він зумів воскресити моряка, після чого став їхнім покровителем. Звичайно, святий Миколай відомий своїми добрими справами і служінням Богу.

© Юрій Журавель

Пояснюється, що він завжди допомагав і опікав дітей. Особливо тих, які були бідними. Святий Миколай дарував подарунки, годував, віддавав теплий одяг. Одна з легенд говорить, що він допоміг трьом дівчаткам, які не мали нічого. Він таємно проносив до їхнього будинку золоті монети. Саме через ці легенди і з’явилися традиції, завдяки яким на святого Миколая ми робимо дітям подарунки.