Середа, 28 Лютого

Де і як спостерігати метеорний потік Персеїди цього літа☄️

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Метеорний потік Персеїди можна спостерігати в серпні, коли Земля буде проходити через довгий шлейф уламків, залишених кометою Свіфта-Туттля – і в цьому році цей метеорний потік подарує астрономам-любителям незабутнє видовище.

Метеор — явище, що виникає за згоряння в атмосфері Землі дрібних метеорних тіл (наприклад, уламків комет чи астероїдів).

Ми підготували карти і лайфхак як знайти вдале місце спостереження за Персеїдами поблизу вашого міста чи населеного пункта.

Коли найкраще спостерігати потік Персеїд?

У 2020 році метеоритний потік традиційно буде видно на нічному небі з середини липня до кінця серпня, пік припаде на 12 серпня – на небі можна буде спостерігати до 50-70 падаючих метеорів на годину. Піковий час – близько 3:00 ночі. В інший час ви легко зможете побачити мінімум десяток метеорів на годину. Для цього потрібно всього лише виїхати за межі міста.

Знайти потік метеоритів можна орієнтуючись на сузір’я Персея – підказати його положення на небі допоможе програма на смартфоні, наприклад, SkyViewer або подібні. Саме з цього сузір’я виходить потік в різні боки.

Під час пікового проходження Персеїд в 2020 році Місяць буде знаходитися на стадії останньої чверті або трохи пізніше її. Це означає, що місячне світло трохи зіпсує вигляд в цьому році. Але Персеїди мають тенденцію бути яскравими, і хороший відсоток з них повинен подолати місячне світло. Передбачити точно не можна.

Відвідайте сайт Sunrise Sunset Calendars, щоб дізнатися, коли на вашому небі заходить Місяць, не забуваючи поставити галочку напроти пункту «Схід Місяця» / (англ. Moonrise and moonset).

В першу чергу варто звернути увагу, що через світлове забруднення в межах міста зоряне небо спостерігається не так добре . Тому ми рекомендуємо вирватися подалі від вогнів великого міста. На допомогу пошуку ідеального місця – карта світлового забруднення. Як бачимо, чим далі в ліс, тим більше зірок!

Як виглядає світлове забруднення навколо Львова

Для спостереження вам потрібно знайти місце з гарним оглядом неба: поляну, берег річки або озера.