Понеділок, 24 Червня

Чи можна знімати маску у спеку: розповідає очільник МОЗ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В деяких регіонах України очікується 30 градусна спека, а також послаблення карантину. Чи можна її знімати і де та як впливає спека на коронавірус. Як пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, спека не скасовує соціальну дистанцію та масковий режим у громадських місцях, пишуть Факти.

“Стратегія, яку ми вибрали – це стратегія стримування, але це жодним чином не скасовує масковий режим і дотримання соціальної дистанції”, –  заявив Степанов.

Де треба носити маску, а де можна зняти

Відповідно до постанови Кабміну №211 перебування в громадських місцях без засобів захисту на обличчі заборонено та карається штрафом. Водночас юристи пояснюють, що вулиця, де по суті нікого немає крім вас – не є громадським місцем. Тому носити маску там не обов’язково. Зовсім інша ситуація – це коли ви без маски йдете у магазин чи інший заклад. Там треба обов’язково її одягати.

Яку маску краще носити в спеку?

Щоб було легше перенести спеку, експерти радять носити медичні маски та часто їх змінювати. Під маскою на обличчі конденсується повітря і обличчя пітніє. Тому краще віддавати перевагу маскам із натуральних і напівсинтетичних матеріалів. Можна застосовувати марлеві маски. Вони не паритимуть, їх можна використовувати кілька разів.

Масковий режим колись закінчиться?

Якщо кількість випадків коронавірусу зменшуватиметься, тоді масковий режим може завершитись до кінця літа. Однак наразі динаміка захворюваності не падає нижче показника у 300 осіб.

Як впливає спека на коронавірус?

Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що коронавірус не відступить внаслідок літньої спеки – він активно поширюється по всьому світу за будь-яких погодних умов. Тому влітку людям також потрібно дотримуватимуться заходів з профілактики поширення інфекції, таких як соціальне дистанціювання та масковий режим.