Понеділок, 20 Вересня

Чудотворне джерело під Львовом, яке потрібно обійти дванадцять разів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В давніх часах, на території, де знаходиться тепер чудотворне джерело с. Новосілка (відоме також як Раковець – через географічну близькість сіл), було поле.

Під час сільськогосподарських робіт господар виявив, що із під землі, пробивається джерело. Невідомо чому, але чоловік звелів його замурувати, після чого він несподівано осліп.Так прожив він сліпим два роки. І ось, одного разу, йому приснився сон, в якому було сказано, що він прозріє лише тоді, коли відкриє джерело та тричі вмиє обличчя його водою. Чоловік прислухався до незвичайної поради і, виконавши вказане, вмить прозрів.

З подяки за зцілення, неподалік джерела, той чоловік звів муровану каплицю Положення ризи Пресвятої Богородиці. Є також твердження, що капличка була збудована на честь появи чудотворної ікони Пр. Богородиці, яка – за переданням – з’явилась на дубі біля цілющої води чудотворного джерела. А ще інші джерела говорять, що в сиву давнину, над цим джерелом таки об’явилася Матінка Божа. Хоча ці твердження мають дещо відмінне представлення, їх об’єднує особлива присутність Пр. Богородиці у цьому чудотворному місці, яку відчуваємо ще сьогодні.

Від того часу, коли той чоловік отримав зцілення, джерело виявилося благословенним і цілющим. Люди приходили сюди молитися і через віру й молитву отримували зцілення від води чудотворного джерела. В каплиці почали проводитися Богослужіння. Чутка про це святе і чудотворне місце скоро розійшлася по всюди – до нього ринули численні прочани та паломники з усіх куточків нашого краю. Віками звідусіль сюди прибували люди, щоб помолитися і отримати зцілення.

На свято Святих Мучеників Маккавейських, 14 серпня, тут був встановлений відпуст, на який сходилося багато людей як з сусідніх сіл, так і здалека. Кажуть, що на одному з таких відпустів тут побував і Митрополит Андрей Шептицький.

Під час другої світової війни мурована каплиця Положення ризи Пр. Богородиці була розібрана, а вже в 90-х роках, за незалежності України, на фундаменті цієї каплиці мешканцями села був збудований храм Святих Мучеників Маккавейських, до якого можна потрапити сходинками догори.

Нелегкі часи жорстокого комуністичного переслідування Христової Церкви не змогли перешкодити людям приходити сюди на молитву, щоб віддатися під опіку Пр. Богородиці, духовно збагатитися та отримати через молитву зцілення від цілющої водиці чудотворного джерела.

На початку 90-тих до чудотворного джерела приїжджали науковці з Одеси, вони проаналізували воду і виявили в ній великий вміст срібла. Але, безперечно, не срібло надає цілющі сили джерелу, а щира молитва і віра. Цікаво, що ця вода однаково холодна у будь-яку пору року – має 4-5 градусів за Цельсієм, але ще ніхто від неї не застудився.

Уже декілька років поспіль 15 липня, у свято Положення ризи Пресвятої Богородиці, у цьому чудотворному місці святкують храмовий празник та відбувається велике водосвяття.

Існує традиція, що хто пройде дванадцять кіл у воді джерела отримає оздоровлення. Звичайно, що не кількість пройдених кіл у воді і не ковток води із цілющого джерела дає оздоровлення. Щоб оздоровитися і отримати зцілення потрібно приходити сюди з чистою душею, з вірою, зі щирою молитвою – тоді Господь зможе зцілити нас від будь якої недуги. Головне вірити в це, адже для Бога немає нічого неможливого.

Джерело: Фотографії старого Львова

Share.