Вівторок, 21 Травня

Чорнобривці та Два кольори: улюблені українські пісні 60-х, які ми знаємо напам’ять

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Радіо Максимум продовжує рубрику про українську музику, де ви почуєте улюблені пісні різних періодів. До вашої уваги добірка треків 60-х, які чи не кожен з нас знає напам’ять. Ловіть потужну порцію ностальгії!

У 60-х на українську сцену виходять такі легендарні співаки, як Дмитро Гнатюк, Валентина Купріна та Василь Зінкевич, а свої шедеври створюють композитори Мирослав Скорик, Олександр Білаш та Анатолій Горчинський. Епоха розвитку української музики залишила нам справжні взірці пісень, які ми співаємо донині. Насолоджуйтеся!

Чорнобривці

Українська пісня, яка й досі залишається популярною. Музику до “Чорнобривців” склав Володимир Верменич, автором слів став поет Микола Сингаївський. Вперше цю пісню виконали в 1960 році, і відтоді вона звучить з вуст різних артистів.

Дуже проникливо про найріднішу людину в світі. Нашим матусям присвячується…

Як тебе не любити, Києве мій!

Пісня, написана в 1962 році, у 2014-му стала офіційним гімном столиці України! Музику до неї Ігор Шамо написав лише за одну ніч. А ось слова Дмитро Луценко складав майже місяць. Спочатку народився другий куплет, а ось знамениті рядки “Як тебе не любити, Києве мій” Дмитро Омелянович довго не міг придумати. Він шукав рефрен, ходив і постійно наспівував мелодію. Якось під час прогулянки містом Луценко почув, як молодий хлопець сказав дівчині: “Як тебе не любити!”, а поет додав: “Києве мій”.

Така-от історія народження цього легендарного хіта.

Два кольори

Вірш Дмитра Павличка знає кожен українець саме завдяки тому, що його слова поклали на музику. Йшов 1964 рік, композитор Олександр Білаш був з поетом на з’їзді комсомолу, а перед ними сиділа жінка з накинутою на плечі хусткою: на чорному тлі – червоні троянди. Павличко й Білаш звернули на це увагу, перезирнулися і миттю поїхали зі зборів до Будинку творчості у Ворзелі, де написали свій шедевр “Два кольори” буквально за півгодини!

Актуалізувалася пісня під час подій на сході України в аранжуванні гурту “Кому Вниз”.

Намалюй мені ніч

У свій час “Намалюй мені ніч” мало не щодня звучала по радіо чи телебаченні та навіть виборювала звання найкращої пісні року. Автором цих романтичних слів був письменник Микола Петренко, а от музичних варіантів пісні було два. В Україні популярним став варіант із музикою Мирослава Скорика, а от за кордоном, зокрема, у Канаді, більше знали варіант Богдана Весоловського.

Ось варіант Скорика:

А ось Весоловського:

Який вам більше до вподоби?

Черемшина

Взірець української лірики. Цю пісню-романс про закохану у вівчаря дівчину склали Василь Михайлюк (музика) та Микола Юрійчук (слова). Послухайте “Черемшину” у виконанні Квітки Цісик, до мурашок…

Ясени

Журлива пісня, слова якої написав поет Михайло Ткач, а музику склав композитор Олександр Білаш. А що вам нагадує босоноге дитинство?

…Ясени, ясени,
Бачу вас за селом край дороги,
Бачу вас у красі,
Коли світиться ранок в росі.
Ви приходите в сни,
Як дитинство моє босоноге,
Ви приходите в сни,
Кучеряві мої ясени…

На долині туман

Ця пісня Василя Діденка та Бориса Буєвського вже давно стала народною, що ще більше показує її українську душу. Неймовірний опис природи і, звісно, двох закоханих не залишить вас байдужими!

Не топчіть конвалій

Ще один шедевр від Мирослава Скорика, створений в 1963 році. Пісня “Не топчіть конвалій” стала першим українським твістом, та ще й дуже популярним. Зацініть:

Червона троянда

Пісня нашого дитинства відома у виконанні Валентини Купріної. Цей шлягер XX століття створив композитор Анатолій Горчинський, слова написав Леоніда Татаренка. Даруйте своїм коханим не лише червоні троянди, а й пісні про них =)

Може, я тебе вигадав

Ще одна пісня від невтомного тандему Анатолія Горчинського та Леоніда Татаренка. Проникливо й лірично, насолоджуйтеся!

Діліться своїми улюбленими українськими піснями 60-х у коментарях, а вже наступного тижня ми підготуємо для вас добірку з 70-х. Не пропустіть!

Джерело: Радіо МАКСИМУМ