Популярність паркету легко пояснити. Це дуже красиве, зносостійке, завжди актуальне, екологічно чисте покриття. Окрім того, воно підходить майже для будь-якого приміщення. Лише не рекомендується для укладання у ванній кімнаті.
Гарний якісний паркет — те, що можна передати у спадок дітям і навіть онукам. Тож, плануючи ремонт і маючи відповідні фінансові ресурси, не вагайтеся та кладіть на підлогу саме таке покриття.
Серед найякісніших і найбільш функціональних на вітчизняному ринку — дошка паркетна Tarkett. Розгляньмо не лише переваги, а й особливості такого матеріалу.
Переваги покриття
Серед очевидних переваг паркетної дошки:
- Тепломісткість. Паркетній підлозі не потрібне додаткове утеплення. Природний матеріал має властивість концентрувати тепло та потім віддавати його. Таке покриття не лише чудово зберігає температуру у приміщенні, а й затримує протяги й холод від бетонної основи. Тож, якщо ви покладете паркет, система теплої підлоги вам не знадобиться. Взимку у міській квартирі буде цілком достатньо тепла від радіатора центрального опалення.
- Звуконепроникність. Завдяки своїй багатошаровій структурі паркет чудово глушить будь-які звуки. Існує стереотип, що за кілька років експлуатації таке покриття може почати рипіти. Це станеться лише в тому випадку, коли під час монтажу порушили технологію укладання дощок, не вирівняли основу.
- Стійкість до навантажень, механічного впливу — кроків, ударів від предметів, що впали. Звісно, паркетна дошка не стовідсотково захищена від пошкоджень. Але перевага цього покриття в тому, що подряпини та інші недоліки можна легко прибрати. Паркет досить просто повернути до первісного вигляду, на відміну, приміром, від плитки або лінолеуму.
- Ремонтопридатність. Іще одна важлива перевага паркетної дошки. Якщо її фрагменти зіпсовано, їх легко замінити, особливо, коли покриття уклали «плавучим» способом.
Увага на рівень вологи повітря у приміщенні
Деревина, з якої виробляють паркетну дошку, — досить примхливий матеріал. Оскільки таке покриття повністю складається з натуральної основи, то відповідним чином реагує на вологість і сухість у приміщеннях.
Аби якомога довше зберегти паркет у початковому вигляді та не допустити його деформації, варто встановити в оселі систему кондиціонування або зволожувач повітря. Завдяки їй ви зможете створити у своєму житлі помірний мікроклімат, у якому паркет не пересихатиме чи, навпаки, не всотуватиме з повітря надмірну кількість вологи.