Вівторок, 16 Квітня

Чому треба пристібати пасок безпеки в авто

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українці часто нехтують своєю безпекою під час користування автомобілем. Статистика про кількість жeртв у ДТП України щороку вражає. Але вона б могла знизитись, якби люди їздили пристебнуті. В Україні пристібаються лише 15% автомобілістів та пасажирів, у той час, коли в Польщі цей показник становить 83%, а у Франції 99%.

Сідаючи за кермо автомобіля, водій має усвідомлювати, що застосування паска безпеки зменшує ризик зaгибелі під час лобового зіткнення у 2,3 рази, під час бокового – в 1,8 разів, а при перекиданні авто – уп’ятеро. Пасок безпеки рятує життя у 70% автомобільних aварій, розповідає Travel24.

Міфи щодо ременів та їх розвінчування

  • Користуватися паском безпеки незручно

Якщо пристібатися регулярно – це увійде у звичку. І тоді вже при відсутності паска – виникатиме почуття дискомфорту.

  • В машині є подушки безпеки – паски не потрібні

Насправді подушка безпеки розроблена для дії спільно з пасками. Тому що при розкритті вона рухається назустріч водієві зі швидкістю 300 кілометрів / годину, таким чином є ризик трaвми при зіткненні, а якщо пасок застебнутий, то він утримує тіло в сидінні.

  • Пасок безпеки у разі авaрії може трaвмувати

Правильно пристебнуті паски безпеки рідко стають причиною трaвм. Якщо вони й викликають пошкодження, це, як правило, поверхневі синці. Однак це ніщо у порівнянні з трaвмами, які можуть отримати непристебнуті водій і пасажири.

  • На невисокій швидкості немає потреби користуватися паском

При будь-якій швидкості, навіть незначній, може статися cмeртельне ДTП. Наприклад, під час аварії, яка сталася на швидкості 50 кілометрів / годину, тіло пристебнутої людини рухається з силою, яка в 30 – 60 разів перевищує власну вагу – і, відповідно, трaвмується на цьому шляху об елементи автомобіля.

  • Паски не дозволяють швидко вибратися з автомобіля

Оперативно покинути машину при перекиданні або удaрі об перешкоду ви зможете тільки в тому випадку, якщо не втратите свідомість, нехай навіть на лічені миті. Тільки тоді ви збережете здатність міркувати, що треба робити для порятунку, і правильно оцінити ситуацію. Саме паски безпеки й забезпечують вам таку можливість міркувати, оберігаючи від удaрів об деталі кузова або органи управління автомобілем.

  • На задньому сидінні пристібатися необов’язково

Ймовірність трaвм голови у пристебнутого пасажира на задньому сидінні майже така ж, як у водія і пасажира попереду. Разом з тим, при лобовому зіткненні непристебнутий пасажир позаду з великою силою летить вперед і важко трaвмує людину попереду – аж до cмeртельних випадків.

  • Під час авaрії краще бути викинутим з машини

Випадання тіла з автомобіля під час авaрії — найгірший сценарій, який може статися з водієм чи пасажиром. За статистикою, в 75% випадків викинуті водій або пасажир, — гинyть. Застебнутий пасок безпеки знижує ймовірність випадання майже до нуля.