Четвер, 25 Квітня

Apple Pay в Україні: як підключити та розраховуватись

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

17 травня 2018 року в Україні запрацювала платіжна система Apple Pay. Першим і поки єдиним банком, що підтримує Apple Pay, став «ПриватБанк». Україна стала 26 країною, в якій доступна система. Незабаром до системи приєднаються Польща та Норвегія.

Для чого потрібна Apple Pay

Сервіс уперше запустили в США в жовтні 2014 року.

Платіжна система Apple Pay, за задумом інженерів, повинна замінити пластикові банківські картки. Вона дозволяє використовувати смартфони iPhone і «розумні» годинник Apple Watch для оплати покупок в магазинах, кафе та інших закладах.

При платежах гроші знімаються відразу з прив’язаної банківської карти. Компанія не бере комісію за використання Apple Pay. Грошовий збір в розмірі 0,15% до 0,17% стягується лише з власника терміналу за успішне проведення операції.

Згідно зі статистикою сервісу, щотижня до Apple Pay приєднуються близько мільйона нових користувачів. При цьому в США вже більше 90% всіх безконтактних платежів здійснюються за допомогою Apple Pay.

Карту якого банку потрібно мати, щоб платити за допомогою Apple Pay

Apple Pay наразі працює лише з картками ПриватБанку, проте компанія обіцяє найближчим часом додати підтримку «Ощадбанку». Згодом до системи мають приєднатися й інші українські банки.


У яких закладах можна заплатити за допомогою Apple Pay

Розраховуватись за допомогою Apple Pay в магазинах можна з iPhone SE, iPhone 6 і новіших моделей, а також з Apple Watch.

На сайті Apple відзначається, що платіжна система працює «всюди, де приймаються безконтактні платежі».

Йдеться про термінали в магазинах, кафе і ресторанах, на яких вказано один із значків безконтактної оплати. На таких терміналах є спеціальні позначки PayPass або PayWare.

© 24tv.ua

Всього в світі більше 11 мільйонів локацій, де доступний Apple Pay.

Як Apple Pay працює в інтернеті

Ви зможете здійснювати покупки й через інтернет, треба скористатись браузером Safari, який доступний на пристроях MacBook IPhone IPad (IPad Air 2, mini3, Pro). Підтвердження також проходитиме через ваш смартфон або розумний годинник. Окрім того, плату за допомогою Apple Pay можна буде здійснювати всередині деяких додатків.

Наскільки безпечні платежі через Apple Pay

Apple стверджує, що номери карт не зберігаються ні на пристроях, ні на серверах компанії. При здійсненні платежу Apple не передає магазину номер карти, а відправляє тільки спеціальний ідентифікаційний код, який шифрується і зберігається локально на iPhone.

Компанія також стверджує, що не зберігає дані про платежі користувача і не становить його платіжний профіль — наприклад, для таргетування реклами.

Для підтвердження платежу в Apple Pay використовується вбудований в iPhone сенсор відбитка пальців Touch ID. Через Phone Х потрібно двічі натиснути на бокову кнопку блокування, верифікуватись через Face ID і піднести телефон до термінала. Apple Watch — натиснути двічі на довгу бокову кнопку і утримувати годинник біля термінала. Ви відчуєте пульсацію.

У разі втрати iPhone, iPad або Apple Watch, припинити можливість оплати через Apple Pay можна за допомогою функції «викрадено» (lost mode).

Які ще існують сервіси безконтактної оплати

Apple Pay не перший сервіс безконтактної оплати за допомоги смартфону — в листопаді 2017 року в Україні офіційно запрацювала подібна система Google Pay.

Сервіс майже ідентичний за принципом до Apple Pay, оскільки також базується на технології NFC та прив’язці банківських карток до мобільних пристроїв. Природно, в цьому випадку використовуються ґаджети, що працюють на операційній системі Android. Від початку роботи сервісу, до нього вже під’єдналися десять найпопулярніших банків країни. Зокрема ПриватБанк, Ощадбанк, «Укрсіббанк», ПУМБ та «Монобанк».

Утім, уперше технологію NFC-гаманців в Україні впровадив «Альфа-Банк», який запустив у 2014 році послуги безконтактних платежів зі смартфону на базі NFC SIM та смарт-годинника з оплатою на базі технології Mastercard PayPass. Того ж року можливість безконтактної оплати з’явилася в «Приват24».

Одним зі зручних сервісів оплати також є Samsung Pay, який, зокрема, дозволяє розраховуватися на звичайних терміналах, що не підтримують безконтактні платежі. Проте про плани запустити свою систему в Україні Samsung наразі не повідомляли.

За матеріалами: Дивись.Info, 24tv.ua, Hromadske.ua.