Четвер, 25 Квітня

9 місць, куди можна поїхати на природу на вихідні неподалік Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Куди поїхати на вихідні неподалік Львова на природу? У цій добірці ви знайдете цікаві місця, на кожне з яких вам буде достатньо лише одного дня: Різноманітні ландшафти, озера, ріки, скелі та печери, наша багата флора та фауна.

1. Грот Прийма

Серед віковічного густого лісу біля містечка Миколаїв (Львівська область) можна знайти незвичне та вельми цікаве місце, яке дивує не тільки своєю історією, а й фантастичним зовнішнім виглядом. Давнє урочище, в якому, згідно археологічних розкопок, жили неандертальці. Загадковий ґрот Прийма – це кам’яна печера, що має три яруси, площею близько 25 кв.м. та віком більше 45 тисяч років. Урочище Прийма вважають світовою археологічною пам’яткою, тому не тільки любителям праминулого треба відвідати його, а й кожній допитливій людині.

2. Стільське городище


Неподалік від гроту є ще одна визначна пам’ятка, хоч і не настільки древня. Стільське городище, також відоме як поселення білих хорватів – знайдене в кінці ХХ століття місто, де проживав цей стародавній язичницький народ. За даними археологів місто датоване VIII-X століттями, коли був його розквіт. Після приходу сюди християнства, тут були облаштовані численні келії для монахів, а також їхні захоронення. Місцина цікава в першу чергу з історичної точки зору, мало де можна знайти настільки гарно збережені залишки поселень тієї доби.

3. Урицькі скелі та Тустань

Унікальне наскельне місто-фортеця розташоване неподалік села Урич (близько 120 км від Львова). Саме воно було митним пунктом на Соляному шляху до Західної Європи. Вражаюча давньоруська фортеця Тустань була міцною та неприступною, вона височіє на 500-900 м над рівнем моря, а висота самих скель близько 80 м. Зараз від споруди залишились руїни, але дослідники зробили графічну реконструкцію, що дає можливість побачити всю велич міста у часи його існування у IX–XIII ст. Щороку на цій території проводять фестиваль середньовічної культури «Ту Стань!», де відтворюють давній бій та танці.

4. Водоспад Кам’янка

Цей водоспад знаходиться на однойменній річці, неподалік від міста Сколи – центру «Сколівських Бескидів». Висота водоспаду близько 7 метрів, він розділений на два потоки кам’яною брилою. Зовсім поруч є ще одне цікаве місце – озеро Журавлине. Його особливість у збагаченій сірководнем воді, тож там не водиться ніяка риба. Через цей факт озеро ще називають Мертвим. Також поблизу є джерело мінеральної води, яке теж варто відвідати. Загалом місцевість тут надзвичайно красива, тож неодмінно завітайте.

5. Національний природний парк «Сколівські Бескиди»

Гора Парашка. Фото: wild-man30.blogspot.com

Найбільший національний природний парк Львівщини займає три райони та площу понад 35 тис гектарів. На території парку збереглися рештки природних високопродуктивних і біологічно стійких деревостанів – вікові чисті букові ліси природного походження, еталонні смерекові і ялицеві ліси, які значною мірою відображають різноманітність лісового покриву Бескид. Тут водяться олень благородний, козуля, кабан дикий, заєць-русак, білка, лисиця звичайна, куниці лісова і кам’яна, вовк, ведмідь бурий, з рідкісних видів – борсук, кутора мала, полівка мала водяна, горностай, кіт лісовий, рись звичайна, нічниця довговуха, нічниця Наттетера, підковоніс малий. Загалом на території парку охороняються 11 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку та 30 видів, занесених до Червоної книги України.

Найвідомішою вершиною Сколівських Бескидів є гора Парашка (1268 м.) до якої ведуть добре промарковані маршрути від Сколе.

6. Заповідник Розточчя


Природний заповідник «Розточчя» – ще одна природня скарбниця Львівщини. Назва заповідника означає, що це місце, звідки беруть свої витоки численні річки, які потім несуть свої води до Чорного та Балтійського морів.  Територія його охоплює понад 2 тис гектарів,.

На території ПЗ Розточчя мешкає багато птахів, які або гніздяться тут або прилітають зимувати на Яновський став. У лісах звичними є зяблик, іволга, дрозди, голуб синяк, горлиця звичайна, вальдшнеп та інші. Одним з найцікавіших птахів у період міграції є баклан великий. Крім того, тут гніздиться такий рідкісний птах, як лелека чорний, а іноді можна навіть зустріти найменшу пташку України – королька жовтоголового. Серед червонокнижних видів видра річкова, горностай, кутора мала, європейський широковух, борсук, лелека чорний, змієїд, орлан-білохвіст, сичик-горобець, мідянка, полоз лісовий, дозорець імператор, махаон та інші.

7. Яворівський національний природний парк

Яворівський національний природний парк. Фото: http://pryroda.in.ua

Найближчий до Львова природний парк – популярне місце відпочинку.  Яворівський національний природний парк розташований на території Українського Розточчя.

У парку функціонує 4 комплексних автобусно-пішохідних маршрути: “Страдч — Чорні озера”, “Від Янова до Крехова”, “Сповідь часу” (родинне гніздо Шептицьких), “Яворівський полігон — минуле і сучасність”, а також 4 пішохідних еколого-пізнавальних стежки: “Стежка Івана Франка”, “Лелехівка”, “Верещиця”, “Голуби”. В зоні стаціонарної рекреації парку облаштовані місця масового відпочинку туристів: літні відпочинкові навіси, мангали, місця для розведення вогнищ. На водоймах створені умови для аматорської риболовлі, облаштовано пляж, є можливість користування плавзасобами.

Тут прокладено шість екологічних туристичних маршрути, а також облаштовано чотири зони відпочинку, де можна знайти місця для пікніків, дитячі майданчики, обладнання для водяного дозвілля. Також в парку є водойми з пляжами та місцями, де дозволяється рибалити. Але головна цінність парку звісно ж у його рослинній та тваринній різноманітності, що розкинулась на території понад 7 тис гектарів.

8. Турківський кар’єр

Недалеко від польського кордону на околиці міста Турка знаходиться цей кар’єр. Затоплений, з крутими кам’янистими берегами, цей кар’єр ще називають Блакитним озером за надзвичайно гарний колір води. Тут досить глибоко, і дно не найбільш безпечне, тож купатись тут заборонено. Проте, відпочити на березі та зробити красиві фотографії – в цьому ніхто вас не зупинить.

9. Озеро «Задорожнє»

В тридцяти п’яти кілометрів від Львова у Миколаївському районі знаходиться Задорожнє озеро, більш відоме як Байкал. Воно з’явилося на місці Дроговіжського вапнякового кар’єру. У сімдесятих роках минулого століття з метою убезпечити залізничне полотно, був проведений гідронамив. Він зміцнив західний берег і зробив більш доступними інші берега, лінія яких розтягнулася на 3135 метрів.

Глибина озера близько сорока п’яти метрів. У водоймі розвивається флора, фауна, підвищується популяція риби. У цьому районі оптимальні умови для активного відпочинку, тут чиста вода і свіже повітря. Частина ділянок на західному березі здана під пляжі, на східному березі утворився дачний кооператив. Сьогодні Задорожнє озеро знаходиться під охороною.