Четвер, 25 Квітня

9 TED-відео, які потрібно подивитися усім жінкам

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

TED Talks давно стали синонімом слів «натхнення» і «навчання». У добірці – 9 відео від видатних жінок, що дають нове визначення фемінізму, надихають на побудову успішної кар’єри та просто дають зрозуміти: girls-таки run the world.

Зазначимо, що насправді чоловікам варто переглянути окремі відео не менше, ніж жінкам. Чому ж тоді такий заголовок? Усе просто – пропонуємо починати з себе.

1. Teach girls bravery, not perfection.
«Я боюся підняти руку. Боюся спитати»

Решма Сауджані, засновниця Girls Who Code, некомерційної організації, що прагне здолати гендерну нерівність у сфері технологій, розповідає про свою невдалу спробу стати політиком. Втім, ця історія не про невдачу, а про сміливість.

У чому різниця у вихованні хлопчиків та дівчаток? Хлопчиків вчать не боятися йти на ризик, а дівчаткам кажуть «ти повинна бути ідеальною». Саме тому жінок так мало в політиці, науці й інших професійних сферах, що традиційно вважають «чоловічими» – справа не у здібностях, а в хоробрості.

Як можна навчитися сміливості? Для цього Сауджані й започаткувала організацію Girls Who Code, адже написання коду полягає в методі спроб та помилок, це заняття вимагає впертості й готовності до неідеальних результатів. Якщо ми будемо підтримувати дівчат на їхньому шляху до сміливості, то отримаємо новий рух упевнених молодих жінок, які змінять світ на краще.

 

2. On being a woman and a diplomat.
«Нам треба зрозуміти: жінки повинні допомагати іншим жінкам»

Інтерв’ю з Мадлен Олбрайт – першою жінкою, яка стала державним секретарем США. Вона покинула пост у 2001 році, зараз активно займається питаннями гендерної рівності і вважає, що проблеми жінок повинні стати ключовими для зовнішньої політики, адже часто вони найскладніші.

Давайте позбавимося почуття вини, яке постійно переслідує прекрасну стать, і допомагатимемо одна одній, особливо у сферах політики та бізнесу. Запорука балансу у світі – більше жіночих голосів і чоловіків, які будуть до них дослухатися.

3. Why we have too few women leaders.
«Я хочу, щоб моя донька могла не тільки збудувати успішну кар’єру, але й щоб її поважали за ці досягнення»

Шеріл Сандберг, головний операційний директор Facebook розповідає про те, чому жінки рідше за чоловіків обіймають високі посади і дає три поради для того, щоб це змінити.

  • Сядьте за стіл. Жінки часто недооцінюють себе і приписують успіх не власним здібностям, а зовнішнім факторам. Не можна залишатися у кутку, потрібно вміти подавати себе і, як би банально це не звучало, вірити у власні сили.
  • Знайдіть справжнього партнера. Якщо ми хочемо врівноважити шанси чоловіків та жінок на успішну кар’єру, потрібно зрозуміти, що домашніми турботами можуть займатися представники обох статей. Догляд за дітьми, турбота про дім – це не виключно жіноча прерогатива.
  • Не здавайтеся завчасно. Часто жінки замислюються про народження дитини і у цей же момент перестають будувати кар’єру. Втім, досвід Шеріл Сандберг показує – вони роблять це надто завчасно. Не зупиняйтеся, не знімайте ногу з педалі газу доти, доки не настане «той самий день».

4. Tales of passion.
«Приємні і розсудливі люди не стануть цікавими персонажами – тільки гарними колишніми дружинами»

Ізабель Альєнде, автор і активіст, розповідає три історії, де фігурують цікаві (і реальні!) персонажі. Про те, як вона й інші жінки вперше несли прапори на Зимових Олімпійських іграх у Турині, про жінку народу Тутсі, яка змогла врятувати своїх сімох дітей під час війни, народити ще двох і знайти притулок у США та про американського стоматолога-гігієніста, що працювала в країні третього світу. Знаєш, що їх об’єднує? Пристрасть.

Альєнде каже: фемінізм і досі потрібен. Потрібен жінкам, яких змушують займатися проституцією, народжувати небажаних дітей і виходити заміж за некоханих чоловіків. Як і Мадлен Олбрайт, Ізабель Альєнде заявляє: жінки повинні допомагати своїм сестрам у інших, менш розвинених частинах світу. Не подобається слово «фемінізм»? Замініть його, суть залишиться незмінною.

5. Looks aren’t everything. Believe me, I’m a model.
«Я виграла в генетичну лотерею. Однак це ще не все»

Модель Камерон Расселл знає: імідж – це могутня річ, але разом із тим фальшива. Вона відповідає на кілька запитань, пов’язаних із модельним бізнесом і впевнено заявляє, що зовнішність не визначає, буде людина щасливою чи ні.

6. How women wage conflict without violence.
«У сучасному світі жінки по-іншому сприймають силу»

Кінорежисер Юлія Бача зробила цікаве відкриття: найбільш значний фактор, що визначає, яким чином суспільство вирішуватиме конфлікти, – це роль жінки в публічному житті.

Так, громада, яка зацікавлена у гендерній рівності та допускає роль жінки в політичному житті, скоріш за все вибере ненасильницький спосіб вирішення проблеми й досягне успіху. Ця думка перекликається з позицією Мадлен Олбрайт, яка закликає активніше залучати жінок у політику.

Втім, існує проблема: часто досягнення жінок у ненасильницькому вирішенні конфліктів залишаються невидимими для інтернаціонального суспільства – це довела перша палестинська інтифада (бойовий рух, націлений на захоплення території Палестини). Цю тенденцію необхідно змінювати, адже молодим жінкам потрібні рольові моделі, на які можна орієнтуватися.

7. 3 lessons on success from an Arab businesswoman.
«Якщо ти прагнеш побудувати кар’єру – виходь заміж за того, хто підтримає»

Три уроки від Лейли Хотейт, успішної арабської бізнесвумен, які допоможуть вижити в сучасному світі:

  • Перетвори чужий бруд на власне пальне. Якщо на тебе виливають купу негативу, пам’ятай, що це не твої проблеми, а їхні. Продовжуй бути щасливою і роби своє – люди від цього скаженіють.
  • Використовуй професійні вміння не лише на роботі. В арабських реаліях і досі вважається, що головне для жінки – це щастя її чоловіка і дітей, тому тим, хто хоче побудувати кар’єру, необхідно займатися й домашніми справами. Лейла рекомендує використовувати професійні навички, щоб полегшити цей процес: наприклад, тайм-менеджмент.
  • Об’єднуйте сили. Арабські жінки мають багато подруг і не змагаються з представницями своєї статі, як це заведено в західних культурах. Повертаємося до того, про що нам казали інші лектори – жінки повинні підтримувати одна одну, а не конкурувати.

8. Unlock the intelligence, passion, greatness of girls.
«Давайте створимо простір, де дівчата зможуть проявляти свій розум і пристрасть»

Лейма Гбові, лауреат Нобелівської премії миру, розповідає свою історію життя і про те, як одна африканська дівчинка може змінити життя інших.

9. This isn’t her mother’s feminism.
«Життя – це прийняття парадоксів»

Блогер Кортні Мартін пояснює, як змінився фемінізм. Цей рух перемістився у площину Інтернету, він не має одного обличчя-ікони – це тисячі чоловіків і жінок, які працюють над тим, що почали ще їхні мами і бабусі. А ще – про парадокси її покоління, проблеми та як їх можна подолати.

Джерело: studway.com.ua