Неділя, 25 Лютого

9 природних пам’яток України, які сподобаються кожному

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колекція природних чудес України заворожує! Тут можна знайти американські каньйони, “інопланетні” ландшафти і печерні лабіринти.

Тунель кохання

Це місце немов зі сну! Зелений тунель з арочним склепінням тягнеться над залізничною колією поблизу селища Клевань. Сюди прагнуть потрапити не тільки туристи і закохані, а й режисери, рекламщики. Мальовничий пам’ятник природи надихнув навіть японського кінорежисера Акійоші Імазакі: він в 2014 році зняв тут фільм “Клевань: тунель кохання”.

Де: Рівненська обл, Рівненський р-н, с. Клевань

Озеро Синевир

Фото instagram.com/chaban.denis

Найбільше озеро українських Карпат в 2007-2008 роках увійшло в Топ-7 природних чудес держави. Синевир знаходиться на висоті 989 метрів, а в глибину досягає 22. Водоймище оточують хвойні дерева, що створює чудовий краєвид на тлі гір.

Де: Закарпатська обл, Міжгірський р-н, с. Синевирська Поляна

Водоспад Шипіт

Біля підніжжя гори Гемба ллє свої кришталеві води один з найкрасивіших водоспадів України – Шипіт. Місце стало майже легендарним завдяки фестивалю, який неформали проводять тут щороку в перший тиждень липня. Але багато мандрівників найкращим часом для зустрічі з водоспадом вважають весну, коли тала вода наповнює потік.

Де: Закарпатська обл, Міжгірський р-н, с. Пилипець (в 6 км від Шипота)

Дністровський каньйон

Фото lovelylife.in.ua

Цей каньйон красується жителів відразу чотирьох західних областей України. Гігантська розколина, по дну якої тече річка, досягає 250 км в довжину і входить до списку найбільших ущелин Європи.

Де: Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька обл.

Кришталева печера

Це справжній карстовий лабіринт довжиною в 22 метри. Свою назву, а заодно невичерпну любов спелеологів печера заслужила завдяки гіпсовим кристалам, якими прикрашені її стіни.

Де : Тернопільська обл, Борщівський р-н, с. Кривче

Скелі Довбуша

Фото Zaharich.net

Величезні брили знаходяться на території Поляницького регіонального ландшафтного парку. Скелі Довбуша утворилися більше 70 мільйонів років тому на дні теплого моря. Округлі камені покриті зеленим оксамитовим мохом. Це мальовниче місце вабить не тільки піших туристів, а й скелелазів, які влаштовують тут виїзні тренування.

Де: Івано-Франківська обл, Долинський р-н

Оконські джерела

Фото lovelylife.in.ua

Є на Волині чудо з чудес – потужні джерела карстових вод, які б’ють весь рік і не замерзають навіть у найсуворіші зими. Два потужних ключа утворюють на поверхні невелике озеро глибиною в 3 метри. Вода містить вапно, кухонну сіль і магній, її температура весь рік – близько 8-9 ° С.

Де: Волинська обл. Маневицький р-н, с. Оконськ

Мавринський майдан

Фото Дмитрий Следюк, aerophoto.com.ua

Таємничі земляні горби на околиці Межирича як ніби створені неземними істотами. Мавринський майдан зверху нагадує краба або павука. Учені поки не прийшли до єдиної версії, як був утворений комплекс. Залишається лише гадати і насолоджуватися цією фантастичною красою.

Де: Дніпропетровська обл, Павлоградський р-н, с. Межиріч

Актовський каньйон

Фото Анастасія Сак

Цей шедевр природи в Миколаївській області ще називають «Каньоном диявола». Нагромадження гранітно-базальтових скель і валунів покрито зеленою рослинністю. Актовський каньйон – єдиний в Європі, який за своїми геолого-ландшафтним показниками нагадує всесвітньо відомі північноамериканські ущелини.

Де : Миколаївська обл, Вознесенський р-н

Джерело: kiev.zagranitsa