Ви хочете стати жайворонком. Ви знаєте, що прокидатися рано – це один з найкращих способів бути більш продуктивним. Ви знаєте, що більшість найуспішніших підприємців у світі – ранні пташки.
Проте, незалежно від того, наскільки сильно ви стараєтесь, вам надзвичайно важко побороти сонливість зранку. Це дратує, чи не так?
Однак все може бути інакше. Ось кілька секретів, які допоможуть вам прокидатися раніше:
1. Прокидайтеся всього на 1 хвилину раніше кожного дня
Якщо ви ставите свій будильник на годину раніше, це ще не означає, що ви прокинетесь на годину раніше. Якщо вам важко справитися з дрімотою до того часу, коли ви зазвичай прокидаєтесь, ймовірно, вашому організму потрібен час, щоби звикнути.
Замість того, щоби ставити будильник на 5 ранку відразу, встановлюйте його на одну хвилину раніше кожного другого дня, поки не досягнете своєї мети.
Наприклад:
- Зараз ви прокидаєтесь о 6:30 ранку
- Мета – 5:45 ранку
- Завтра ми ставимо будильник на – 6:29
- Через два дні – 6:28
- Ще через два дні – 6:27
Через місяць, ви будете прокидатися на 15 хвилин раніше і навряд чи помітите, як це трапилось.
Для досягнення мети вам знадобиться трішки більше часу, але витратити кілька місяців для того, щоби набути звичку – краще, ніж ніколи не досягти мети.
2. Мотивуйте себе, обираючи адекватні цілі
Якщо ви прокинетесь о 5 годині ранку, безумовно, у вас буде кілька тихих годин для різних необхідних справ. Та якщо зазвичай ви прокидаєтесь о 8:30 ранку, вам не вдасться одразу ж прокинутись о 5.
Тому ми розглянемо метод “снігової кулі” для повернення боргів від фінансового експерта Дейва Ремсі, який стверджує, що варто спочатку закрити найменші борги. Дехто вважає, що боржник повинен зосередитися на боргах з найвищою процентною ставкою.
Це логічно, тому що так ви будете економити більше грошей, але ми не вмотивовані логікою.
Метод Дейва допомагає генерувати маленькі цілі, досягнення яких нас мотивує. Це пояснює, чому нам легше худнути після того, як ми вже втратили один кілограм. Прогрес спонукає нас продовжувати.
Замість того, щоби покладатися на логіку і ставити собі за мету прокидатися на дві години раніше, спробуйте для початку прокинутись на півгодини раніше. Коли ви досягнете цієї мети, у вас буде маленька перемога.
Пам’ятайте, треба навчитися ходити, перш ніж почати бігати.
3. Використовуйте “соціальний тиск”, аби прокидатися раніше
Домовтеся про ранню зустріч з кількома “жайворонками”. Це ефективно, тому що:
- У вас з’явиться відчуття відповідальності: ви не хотітимете підвести їх.
- В даному випадку використовуватимуться біологічні сигнали: дослідження показали, що коли у нас є важлива справа, яку ми повинні зробити в певний час, наші тіла розбудять нас природним чином. Ось чому ви прокинетеся ще до дзвінка будильника, якщо справа досить важлива.
- Ви ставите на кін свою репутацію.
Якщо будильник – єдина річ, яка повинна розбудити вас зранку, у нього є серйозна конкуренція – тепле ліжечко.
4. Змінюйте зовнішнє середовище, щоби вам було легше прокидатись
Вам буде набагато легше прокидатися, якщо ви правильно організуєте своє оточення. Наприклад, у вас більше шансів зайнятися спортом зранку, якщо ваш спортивний одяг вже буде готовим.
Ось як ви можете змінити своє оточення, щоби прокидатися рано:
- Поставте свій будильник у протилежному кінці кімнати. Таким чином, вам доведеться встати, щоби вимкнути його.
- Якщо у вас є кавоварка, встановіть таймер так, щоби коли ви прокинетеся, кава була готовою.
- Поставте теплий халат неподалік від ліжка, щоби зранку ви могли дотягтися до нього, вилазячи з-під ковдри.
5. Змініть свою вранішню рутину
Які дії ви здійснюєте, щоби прокинутися, і чому вони не допомагають? Аналізуйте те, що ви вже робили раніше:
- Які дії ви зробили?
- Чому вони привели до невдачі?
- Що можна було б зробити по-іншому?
Якщо ви ставили будильник на ранню годину, але не могли вилізти з ліжка, тому що в кімнаті було прохолодно, поставте поряд з ліжком халат і капці.
Будьте чесні з самим собою. Чому вам не вдалося?
6. Вигадайте для себе беззаперечні причини, чому вам варто прокидатися раніше
Як ви використаєте вільний час, коли освоїте звичку прокидатися раніше? Чи мотивує це вас продовжувати працювати в даному напрямку?
Якщо ви хочете прокидатися рано, щоби бігати, але біг вам не подобається, потреба прокидатися раніше асоціюватиметься у вас з чимось неприємним.
Зміна “приживається”, тільки якщо вона пов’язана з чимось приємним. Тому, кілька вільних враннішніх годин варто витратити на щось, що вам до вподоби. Подумайте про це: якщо ваша мета вас не радує, ви завжди будете вважати покаранням те, що вам доводиться так рано прокидатись, а це зовсім не мотивує вискакувати з ліжка, коли дзвенить будильник.
7. Слідкуйте за своїм прогресом
Джеррі Сайнфілд використовував одну просту хитрість: він відстежував власний прогрес у календарі. Він намагався писати жарти кожного дня, і коли робив це, ставив позначку “Х” в календарі, створюючи таким чином ланцюжок з кількох успішних днів підряд. Ці ланцюжки мотивували Сайнфілда продовжувати писати.
Тільки подумайте про те, як мотивуватиме вас календар, котрий висітиме в полі зору вашого ліжка. Кожен день починатиметься з того, що ви закреслюватимете квадрати червоним маркером.
8. Користуйтеся мантрою людини-“жайворонка”
Чи знаєте ви, що ваша боротьба з внутрішньою “совою” має багато спільного з вірою в себе? Переконання, що ви “просто не жайворонок”, заважає вам спробувати і досягти мети.
Якщо замість “Я просто не жайворонок” ви почнете говорити “Я та людина, яка прокидається рано”, це змінить вашу поведінку, тому що саме впевненість в собі є таким собі пророцтвом.
Вам буде доволі важко прокидатися рано кілька наступних тижнів. Вашому тілу потрібен час, щоби пристосуватися до цієї нової звички.
Але тільки подумайте: ви настільки близькі до шаленої продуктивності, ви можете закінчувати проекти, коли весь світ ще спить, і ніхто вас не відволікатиме.
Щойно ви звикнете до нового графіку, ви будете “в клубі”. Ви, нарешті, зрозумієте, про що всі так захоплено говорять!
Джерело: uamodna.com