Понеділок, 22 Липня

7 найкращих сучасних пісень про Львів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кожен львів’янин і не тільки, якщо його спитати – яку він пісню знає про Львів, одразу відповість “Тільки у Львові”. Так ця композиція завжди буде музичним символом Львова ХХ століття. Але за останні роки було написано теж чимало чудових пісень про Львів, які сміливо можуть позмагатися за титул найкращої.

Сьогодні пропонуємо вашій увазі збірку з семи найкращих пісень про Львів, написаних у ХХІ столітті.

1 . Гурт “Монте Крісто” – “Знову дощ на вулицях Львова”

Точкою відліку групи Монте Крісто слід вважати початок 1999 року. Лідер та засновник гурту Юрій Лемчук разом з молодим і перспективним аранжувальником Олександром Коцюбою починають створювати композиції за допомогою комп’ютерних програм і записувати вокал, використовуючи мікрофон вітчизняного виробництва ціною в декілька десятків гривень.
Зрозуміло, що якості в таких умовах досягти було складно, але вже тоді в їхніх піснях відчувалась особлива духовність та енергетика. За допомогою друзів, а їх було досить багато, пісні миттєво розійшлися по місту Червонограду (Львівська обл.), В якому вони проживали з самого дитинства. Такої популярності в рідному місті до них досягала тільки одна місцева група “Трек”, але це було, коли Юрію та Олександру було всього лише по кілька років.

Перша пісня, яка стала хітом – композиція “Горять мости”. Важливою подією для того, щоб на них звернули увагу люди більш старшого віку, ніж їхні ровесники, стала пісня “Мама”, яку Юрій Лемчук присвятив своїй мамі. А потім пісні почали народжуватися одна за одною і вже поширювалися по всій західній Україні.

2. Гурт “Мері” – “Місто”

Пісня “Місто” стала офіційним гімном святкування 750-ї річниці міста Львова. Тоді у безпрецидентних за масштабом та статусом дійствах взяли участь Горан Бреговіч, переможниця Євробачення співачка Руслана, гурти “Мері” і “Таліта Кум”.

В рамках святкування 750-ї річниці Львова багато із телевізійних компаній створювали свої промо-ролики про місто Лева, а композицію групи «Мері» використовували як аудіо ряд. Однак, на думку автора Віктора Винника та музикантів гурту “Мері”, жодна із зарисовок не передавала у повній мірі стиль та енергетику, шарм та історичну загадковість Львова.

Тож під час зйомок цього відео команда відійшла від звичної концепції і в основу роботи лягли зйомки з “живих” концертів, а також плани і зарисовки Львова. Режисером виступив кліпмейкер Олег Бачинський («Кіностудія Провінція»).

Кліп «Місто» перебував у ротації загальноукраїньких музичних каналів. Схвальні відгуки про нього можна знайти в мережі Інтернет.

3. Оксана Білозір – “Пісня про Львів”

Про цю пісню можна нічого не говорити, достатньо сказати, що її виконує Оксана Білозір. Неперевершене відчуття міста в душі назавжди львів’янки з чудовими словами і прекрасною музикою залишають незабутні враження. Музика: Р.Недзельський, вірші: Г. Канич, оранжування: Д. Гершензон
Студія “Олекса” 2006 рік.

4. Вокальна формація “Піккардійська Терція” – “Львів”

Ця чудова вокальна композиція увійшла до альбому під назвою “Етюди” і побачила світ порівняно недавно, у 2009 році. А кліп, який ви маєте нагоду бачити до цієї пісні, став режисерською роботою Тараса Химича і з’явився вже 2010 році.

5. Гурт “Скрябін” – “То є Львів”

Гурт виник 1989 року в містечку Новояворівську Львівської області. «Скрябін» є першим україномовним гуртом у жанрі альтернативної електроніки. Станом на сьогодні гурт видав сімнадцять студійних альбомів, два збірники, дев’ять макси-синглів, один концертний альбом та багато інших музичних проектів.

Пісня “То є Львів” ввійшла до нового альбому гурту СКРЯБІН – “Добряк”, який побачив світ  у 2013 році.

6. Чоловічий вокальний ансамбль “La VIVo” – Пісня про Львів

Ансамбль створили взимку 2009 р. на той час студенти Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича. До складу колективу входять молоді професіонали, студенти Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка, лауреати міжнародних вокальних конкурсів.

Пісня про Львів (слова Л.Долик, музика та аранж. О.Саратського) Звукорежисер – Богдан Стефура Відеорежисер – Олександр Кулик Male vocal ensemble La VIVo – Song about Lviv (lyrics by L.Dolyk, music and arr. by A.Saratsky)

7. Гурт “Los Colorados” – “Only in Lemberg” (Тільки у Львові)

На початку 2012 року хлопці з тернопільського гурту Los Colorados переспівали відомий хіт про Львів початку XX століття – “Тільки у Львові” і зняли на нього цікавий кліп.

Впродовж трьох днів на початку травня хлопці проводив зйомки цього кліпа у різноманітних локаціях Львова – від площі Ринок до об’їзної дороги . “За сюжетом, четверо членів гурт різними шляхами дістаються до Львова, долають труднощі, блукають і їздять на “Харлей-Девідсонах”, щоб разом заспівати на Високому Замку про таке гарне місто як Львів”, – розповів гітарист гурту Ростик Фук.

“Хлопці не лише переспівали її у власному польковому баченні, а й адаптували англійською мовою.

Джерело: Фотографії старого Львова