П’ятниця, 19 Квітня

7 книг про сильні особистості

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1. Дженні Даунхем – “Поки я жива”

Шістнадцятирічна героїня цієї книги тільки починає жити, і їй так багато хочеться встигнути. Тому вона пише список всіх своїх бажань і береться за справу. Не все в ньому так невинно, як у її однолітків. Але лише тому, що вона багато в чому на них не схожа.

А ще тому, що їй потрібно встигнути все зараз! “Поки я жива” – чесний, сміливий і неймовірно життєстверджуючий роман. Він в повному розумінні слова зупиняє час, нагадуючи про те, що потрібно цінувати головне, ловити момент, бути сміливішими в бажаннях і насолоджуватися пригодами, які нам дарує кожен день.

2. Еріх Марія Ремарк – “Життя в борг”

Життя в борг – це життя, яку герої відвойовують у смерті. Коли втрачати вже нічого, коли один стоїть на краю загибелі, так це життя і не пізнавши, а іншому це життя стало нестерпним. І як завжди у Ремарка, тільки любов і дружба залишаються непорушними. В них можна знайти точку опори.

3. Рубен Давид Гонсалес Гальєго – “Біле на чорному”

Рубен Давид Гонсалес Гальєго, російський письменник, внук генерального секретаря Комуністичної партії Іспанії, на досвіді свого життя в радянській Росії, велика частина якого пройшла в інтернатах для дітей-інвалідів, в повній мірі відчув значення слів «комуністична мораль». Про цей досвід його блискучий автобіографічний роман в оповіданнях «Біле на чорному», що став сенсацією вже в журнальній публікації і згодом одержав премію «Російський Букер» як кращий роман року.

4. Олександр Солженіцин – “Раковий корпус”

Повість “Раковий корпус”, один з центральних творів автора, була вперше опублікована в 1968 році за кордоном. Згодом переведена практично на всі європейські мови. На батьківщині “Раковий корпус” був надрукований в 1990 році. Повість, заснована на особистому досвіді автора, більшість персонажів якої списані з натури, стала одним з найбільш читаних творів.

5. Джоді Піколт – “Ангел для сестри”

Анна не хвора, але у свої тринадцять років перенесла безліч операцій, переливань, ін’єкцій. І все для того, щоб допомогти сестрі, хворий на лейкемію. Як сказали батьки, для цього Анна і з’явилася на світ. Але якою могло б стати її життя, не будь вона прив’язана до сестри? Анна зважилася на крок, який для багатьох людей був би занадто складний, і подала в суд на батьків, які привласнили право розпоряджатися її тілом.

6. Микола Островський – “Як гартувалася сталь”

У романі зображені події епохи громадянської війни, роки відбудови народного господарства і соціалістичного будівництва. В образі Павла Корчагіна автор показав прекрасні людські якості радянської молоді, виховані в революційній боротьбі: відданість справі партії, любов до Батьківщини, мужність і моральну чистоту.

7. Жан-Домінік Бобі – “Скафандр і метелик”

“Скафандр і метелик” – його послання світу. У його застиглому назавжди тілі рухається тільки одне око. Цим оком він моргає, один раз, щоб сказати “так”, два рази, щоб сказати “ні”. Так, з позначених помахом вій букв алфавіту виникають слова, фрази, цілі сторінки. Так, з-під скляного ковпака скафандра, із замкнутого в застиглому тілі мозку, в якому пурхають метелики-думки, він посилає нам свої поштові листівки – послання зі світу, в якому не залишилося нічого, крім духу і розуму творця за роботою.