П’ятниця, 19 Квітня

6 найкращих місць для літнього відпочинку в Україні від Сергія Притули

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Відомий український ведучий і волонтер Сергій Притула розповів про свої улюблені місця в Україні, які обов’язково потрібно відвідати цього літа. Про це він розповів на своєму YouTube-каналі.

1. Тунель кохання, Рівненщина

Про тунель кохання нецікаво слухати, його треба бачити. Тож не баріться і на найближчих вихідних вирушайте туди. Тільки не самі, а з парою. Це ж тунель кохання! Само собою, ми всі дуже любимо себе, але ж мова про кохання, а кохання – це якщо когось. До слова, коли буде їхати в тунель кохання, не забудьте спрей проти комарів, бо вони вас теж дуже люблять.

2. Гора Тростян, Львівщина

На горі Тростян, Львівщина

З мальовничої Рівненщини переносимось у не менш мальовничі гори. У Карпатах насправді є чимало привабливих вершин, але Тростян (що в Сколівському районі Львівської області) – моя любов. Висота – 1232 метри, і на кожному метрі вас чекають незабутні враження. Там і смереки, і полонини, і катання на лижах та снігоходах взимку, і катання на квадроциклах влітку.

А якщо зголоднієте на горі, то колибу знайти неважко: там і нагодують, і наллють. Ну а вершина винагородить вас таким краєвидом, від якого у вас просто захопить дух.

3. Центр реабілітації бурого ведмедя, Закарпаття

Фото Rostyslav Shyvrynskyi

Ну і так, щоб далеко не тікати з Карпат, пропоную вам завітати до озера Синевир. Ви про нього, звісно, все знаєте, тому нічого нового я вам не розкажу. Але якщо не доїхати до самого озера, то по правій стороні дороги ви побачите вказівник до реабілітаційного центру ведмедів. І не простих, а бурих.

Це єдиний центр в Україні, куди звозять ведмедів, з якими не надто добре поводились попередні власники. Тут багато тварин, яких забрали з приватних зоопарків, звіринців, а також тих, хто набідувався в цирку. У центрі бурих лікують та вчать пристосовуватися до природних умов. Туристів туди пускають, тому я максимально рекомендую вам відвідати це місце. У цирку, правда, ви більше сміятись не будете, але вражень залишиться на все життя.

4. Палац Вишневецьких, Тернопільщина

Фото: Neovitaha777 / Вікіпедія

“В Україні є дуже багато палаців, і я зараз не про Конча-Заспу. Я завжди запитувався: на холєру ви їдете десь у Німеччину чи Чехію дивитись на замки, якщо в нас є Вишнівець на Тернопільщині? Цей розкішний палац був родинним гніздом шляхетного роду Вишневецьких. Рід був не простий: дав Польщі короля, кронпринців, наказних отаманів, а в самій будівлі зупинялись видатні люди. І мова не тільки про Шевченка, ще й про Оноре де Бальзака, який назвав палац Вишневецьких маленьким Версалем.

І якщо справжній Версаль ми цього року ризикуємо не побачити взагалі, то палац Вишневецьких чекає нас кожного дня. А як набридне дивитись на цю розкішну споруду, то спустіться сходами вниз і там ви побачите прекрасну церкву Вознесіння Господнього 1530 року. У цьому храмі свого часу, окрім вищезгаданих осіб, молилися ще й козаки Максима Кривоноса. Тут же поховані батьки найгрізнішого ворога Хмельницького – Яреми Вишневецького. Ну і не забувайте: Дмитро “Байда” Вишневецький, що заснував Запорізьку Січ, – теж звідси”.

5. Український степ

Національний природній парк “Олешківські піски”

А тепер стрімко переміщуємось у степи Півдня та Приазов’я. І тут природа не обділила Україну: великий степ, який споконвіку оспівувався в епосах та баладах, сухе море, по якому почергово скакали сармати, скіфи, козаки і татари. Тут вам і біосферний заповідник “Асканія Нова”, тут вам і єдина в Європі природна пустеля Олешківські піски, тут вам і мальовничі степи навколо Маріуполя. Та, зрештою, ось вам і море, щоб покупатися…До речі, рекомендую заїхати і в сам Маріуполь. Попри те, що це велике індустріальне місто, але за останні кілька років молоді і не зовсім молоді, зате креативні люди у Маріку перетворили його на дуже затишне місце для митців.

6. Трипілля, Київщина

Фото: SNCH / Вікіпедія

“Про Трипілля ви, звісно, знаєте, а от чи чули ви про Витачів? Якщо не чули, то вам сюди. Сучасний Витачів – це мальовниче селище, але колись це був дуже важливий торговий та військовий порт-фортеця на Дніпрі. Я. чесно, ніколи не уявляв, як там можна було воювати, коли тебе відволікають такі розкішні краєвиди? Там реально зачаровані місця і природа фантастична. Шукайте гору Красуху. З неї відкривається такий краєвид, який ви ніколи за гроші не купите”, – говорить Сергій Притула.