Четвер, 18 Квітня

50 порад мандрівникам

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1. Не бійтеся ! Зазвичай, всі бояться невідомого . А коли невідоме стає відомим або навіть близьким, ви перестаєте його боятися. Не вірте тому, що пишуть у газетах і показують по телевізору, кажуть сусіди і розповідають у блогах. Не завжди це правда. Краще самі поїдьте і перевірте!

2. Запитуйте людей! Якщо ви заблукали або маєте потребу в пораді , не соромтеся попросити людей. Вони з радістю вам допоможуть і, можливо, навіть стануть вашими друзями в майбутньому.

3. Плануйте маршрут, але залишайте місце для непередбачуваності! Якщо у вас не буде мети, то подорож вас нікуди не приведе і перетвориться на поневіряння. А дуже скрупульозний підхід до планування зробить подорож нудною.

4. Вибирайте безпечні країни для подорожей! Варто уникнути відвідування країн, в яких скоро почнеться, вже йде або щойно закінчилася війна або де нещодавно пройшли стихійні лиха.

5. Беріть мало речей в дорогу! Щоб не тягти на собі зайві кілограми, викиньте ті речі, які ви не використовуєте щодня. Якщо вам щось знадобиться, ви це зможете придбати ( прийняти в подарунок, обміняти, знайти) вже в дорозі. А, взагалі, купувати потрібні речі можна в секонд хендах, які поширені по всьому світу.

6. Думайте позитивно! Думки матеріалізуються, тому думайте про хороше, і воно прийде у ваше життя!

7. Думайте нестандартно! Вибирайтесь з рамок буденності , адже подорожі для того і є , щоб зробити життя більш різноманітним. Не обов’язково пересуватися тільки літаками і автобусами , а ночувати у готелях . Ночуйте хоча б раз, наприклад, в буддійському храмі або прийміть запрошення в гості від місцевого населення, а також прокотіться трохи автостопом. Таким способом ви будете ближче до людей і розширите свій кругозір.

8. Фотографуйте, замальовувати або записуйте ваші пригоди! Потім буде приємно згадати або навіть якось корисно використовувати наявний матеріал.

9. Відправляйте листівки рідним! Зв’язуйтеся з ними хоча б 1 раз на тиждень. Пам’ятайте, що вони за вами сумують і хвилюються!

10. Не будьте лише споживачами цього світу. Якщо вам допомагають одні люди , то постарайтеся чимось допомогти їм, а також іншим. Даруйте сувеніри на пам’ять, прибирайте за собою, показуйте фотографії , розповідайте про свою країну і життя там (бажано щось хороше )!

11. Діліться позитивом і мандрівним азартом з іншими людьми. Підказуйте які місця краще подивитися, діліться досвідом.

12. Беріть з собою мало техніки! Перше, не буде шкода, якщо її поцуплять або вона поламається, по-друге , таким способом ви будете ближче до місцевого населення, а по-третє, не потрібно буде постійно залежати від зарядок і розеток, яких немає в наметах і деяких селах .

13. Вивчайте місцеву мову . Не обов’язково вивчати китайську, якщо ви збираєтеся там бути всього кілька тижнів, але знати, хоча б, слова привітання та подяки дуже корисно. Люди будуть вас сприймати набагато краще, ніж якщо ви будете до всіх звертатися по-англійськи!

14. Наперед дізнавайтеся місцеві особливості, закони і традиції. Поцікавтеся який одяг носять у країнах, які ви плануєте відвідати, що не можна робити там і які традиції варто пам’ятати.

15. Завжди посміхайтеся і будьте ввічливими , навіть якщо до вас ставляться з негативом . Слідкуйте за розмовою , уникайте політичних і релігійних тем , порівнянь , дискусій. Не допускайте підвищених тонів в розмові.

16. Зустрічайтеся з новими людьми і обмінюйтеся контактами . Такі знайомства залишать у пам’яті гарні спогади, а їх корисність може проявитися з часом.

17. Намагайтеся частіше йти з туристичних зон і проводити час в спокійних місцях, де немає іноземців.

18. Не беріть з собою багато грошей. Взагалі, для подорожей багато і не треба. Та й заробити можна вже в дорозі. Не обов’язково безвилазно все життя сидіти на роботі, щоб потім в старості побачити світ.

19. Подорожуйте в будь-якому віці! У молодості це додасть впевненість і життєвий досвід , а в старості – подарує свіжий заряд життя і енергії.

20. Купуйте хороше взуття та рюкзак!

21. Цікавтесь не нічними клубами і випивкою ( всі вони однакові у всьому світі і ефект мають один і той же), а унікальною культурою кожної країни.

22. Проводьте більше часу не так на головних площах міст, а гуляючи по вузьких вуличках в глибині кварталів.

23. Не вживайте алкоголь з незнайомими людьми, а краще взагалі не вживайте !

24 . Якщо сильно втомилися, відпочивайте . Не поспішайте побачити все! Краще побачити менше, але щоб враження залишилися позитивними, ніж побачити багато, але емоції будуть поганими через втому. Якщо враження почали приїдатися, то варто на деякий час осісти на одному місці і нічого не дивитися.

25. Готуйте самі або їжте там , де їсть місцеве населення. Не бійтеся отруїтися місцевої їжею! У гіршому випадку у вас буде понос. Отруєння трапляються у людей , які прилітають на літаках в новий клімат і відразу починають поглинати незвичайну їжу у великих кількостях. Тому, будьте помірні в споживанні нових страв .

26. Не їжте занадто гостру їжу . Можуть бути проблеми з нирками , а також пам’ятайте: гостроту страви ви відчуєте 2 рази : перший – коли їсте , а другий – коли підете в туалет! : ) Палити буде сильно!

27. Ходіть багато пішки. По-перше, це корисно і цікаво, а по-друге, таким способом можна економити на громадському транспорті.

28. Відвідуйте місця, які вам цікаві. Подорож « для галочки » буде сильно стомлювати і не принесе очікуваних вражень!

29. Слухайте своє серце. Якщо вам хочеться залишитися в якомусь куточку світу подовше, то так і зробіть . Адже кожна людина мріє знайти своє місце на нашій планеті !

30 . Якщо вирушаєте в жаркі країни, не полінуйтеся взяти з собою теплу кофту. У літаках , автобусах , поїздах та автомобілях , а також в готелях , хостелах , банках , магазинах і у людей вдома часто працюють кондиціонери, сидячи під якими можна сильно застудитися.

31. Візьміть з собою навушники ! Адже іноді вам можуть перешкодити спати храпун , комарі , будівництво або дорога , побутові звуки і діти сусідів , азани в мусульманських країнах.

32. Бережіть паспорт! Його можна носити на шиї в маленькій непромокаючої сумочці або в поясному гаманці. Варто відсканувати паспорт і відправити на кілька емейлів (це на випадок втрати за кордоном) , а також возити з собою ксерокопію.

33. Будьте обережні з хелперами ( людьми , які хочуть вам допомогти ). Не полінуйтеся запитати платні чи їхні послуги. Але не варто підозрювати всіх підряд, адже у світі безліч людей, які щиро хочуть вам допомогти .

34. Торгуйтеся , але з розумом , щоб не образити продавця. Поки розмова відбувається з посмішкою на обличчі , значить все добре. Також поцікавтеся у знайомих, які звичайні ціни в цьому регіоні і чи доречно торгуватися взагалі.

35. Не пийте воду прямо з під крана, ну хіба що в Австрії та ще подекуди . Запитуйте людей, який стан води в місцевому водогоні. Краще купуйте бутильовану воду або набирайте її в кулери.

36. Де б ви не були, часто мийте руки, навіть вдома ! Це вже не дитяче повчання, так як безліч захворювань можна підчепити саме від немитих рук. Носіть з собою маленьке мило , а то воно не завжди є в туалетах.

37. Не варто заморочуватися на рахунок укусів отруйних змій , скорпіонів і т. д. Звичайно , вони мешкають в деяких регіонах , але зустріти їх не так вже й легко . Хіба що в диких незаселених місцях або в поселеннях , які розташовані в безпосередній близькості до них. Головне , дивіться під ноги , не ходіть в темний час доби , запитуйте людей , де можна купатися , а де ні. Місцеві всі знають , і підкажуть як краще .

38. Не бійтеся захворіти. Тропічні хвороби більш поширені в Латинській Америці та в Африці. Одна з найстрашніших – це жовта лихоманка , від якої потрібно ще вдома зробити щеплення. А в Південно-Східній Азії зустрічаються комарі , які переносять малярію і лихоманку денге . Але для того , щоб побачити такого небезпечного комара , потрібно більше часу проводити в джунглях і жити в маленьких селах. Якщо ж подорожувати по дорогах і містам , то малоймовірно , що ви станете одним з небагатьох , кого вкусив зловредний комар. Для профілактики потрібно носити довгий світлий одяг , спати тільки під москітною сіткою , користуватися антимоскітними кремами або репелентами .

39. Бережіться сонця! Якщо не закривати шкіру від сонця , можуть з’явитися різного виду алергії і зморшки . У жарких країнах одягайте легкий тонкий одяг, який швидко сохне, і носіть широкий капелюх , який захищає очі й обличчя .

40 . Здоров’я треба берегти завжди і скрізь! Навіть вдома потрібно їсти корисну їжу , пити багато чистої води , робити зарядку. Їжте багато фруктів і овочів , вони допоможуть і очистити організм від всього поганого , і дадуть йому багато корисних речовин.

41. Зареєструйтеся на сайті Couchsurfing.org , де можна знайти не тільки безкоштовний нічліг , а й нових друзів !

42. Корисні документи! Якщо є можливість , зробіть хоча б липові студентські для всяких знижок , поблажок , і так , про всяк випадок , а також дорожню грамоту англійською та іншими мовами.

43. Спорядження ! Якщо ви плануєте багато часу жити на природі , то вам доведеться тягнути з собою намет. Якщо ж ви збираєтеся ночувати у людей вдома , то не варто обтяжувати свій рюкзак. У жарких країнах спати в наметі дуже незручно , тому що усередині стає жарко як в сауні , тому хороший варіант – це москітна сітка . Вам лише потрібно буде знайти дах і причепити сітку. Вона захищає від комарів і легко продувається вітром , тому в ній спати не жарко. Теплі спальники знадобляться тільки в горах , а в дорозі спати буде добре в простирадлі або у вкладиші для спальника . Пальники , каструлі – це для любителів готування на природі. А от маленький кип’ятильник – корисна річ. У розетку встромив і чай або розчинна локшина готові!

44 . Сходіть до стоматолога ще вдома ! Адже в дорозі проблеми з зубами вирішувати складно і дорого , а також не завжди надійно .

45 . Не ходіть гуляти у вечірній і нічний час , щоб убезпечити себе від неприємностей !

46. Візьміть з собою шматочок будинку ! У дорозі можна сильно скучити за деякими своїм звичкам , наприклад , ви щодня ввечері слухали улюблену музику , час від часу малювали , в’язали гачком або читали улюблену книгу. Для того , щоб себе порадувати можна з собою возити плеєр або флешку з музикою , аудіокнигами , взяти в дорогу кілька аркушів паперу для малювання , фарби або гачок з нитками. Візьміть з собою шматочок будинку , і це почуття допоможе в дорозі.

47. Не обов’язково робити страховку. По-перше , з вами навряд чи що-небудь відбудеться . По-друге , страхові компанії будуть робити все для того , щоб не витрачати на вас свої гроші. Але для впевненості можете оформити поліс , якщо вам від цього буде легше.

48 . Люди і людські взаємини дуже важливі в нашому житті ! Більше спілкуйтеся з місцевим населенням . Такі люди – джерело знань про устрій нового для вас побуту , релігійних і культурних особливостей . Запитуйте і ви дізнаєтеся багато незвичайного , але не забувайте , що і вам також будуть постійно задавати однакові питання . Поставтеся до цього з терпінням , адже кожна людина , як і ви , хоче дізнатися щось нове !

49. Поважайте інших мандрівників ! З розумінням ставитеся до способу життя , способу переміщення та харчування інших мандрівників. Рід їхньої діяльності або бездіяльності , одяг , світогляд , розмір гаманця , довжина волосся , віросповідання … все це не повинно вас зачіпати і обурювати . Кожен робить те , що в його силах , і те , що він вважає правильним. Всі ми різні! Будьте мудрими . Уникайте критики навіть в думках. Адже в кожній людині можна знайти чому повчитися.

50 . Якщо хочете подорожувати , то робіть це не відкладаючи в довгий ящик ! Бажання повинно бути підкріплено діями . В іншому випадку , це недостатньо сильне бажання . Одні люди ставлять перед собою цілі і йдуть до них . Інші ж шукають причини , щоб цього не робити. Так що дійте!