Вівторок, 16 Квітня

5 курортів з термальними джерелами в Карпатах, як альтернатива морю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Завжди є чудова альтернатива відпочинку на морському узбережжі Чорного моря: п’ять унікальних термальних джерел в Карпатах, де можна чудово відпочити та оздоровитися.

1. Берегово

Басейн «Жайворонок» в Берегові © Мункач.com

На території курорту в Берегово є багато джерел і басейнів з термальними водами, купатися в яких можна як влітку, так і взимку.

Закарпатська сірководнева термальна вода – надзвичайно цілюща. Вона багата на залізо, натрій, калій, йод і фтор. Таке поєднання елементів є лише в чотирьох куточках світу: Ісландії, Новій Зеландії, на Курильських островах і в українському Берегово. Мінералізація води тут становить 24%.

2. Косино

У селі Косині Берегівського району розташований оздоровчо-рекреаційний комплекс. Тутешні термальні джерела за складом є унікальними не тільки в Україні, а й у всій Європі, за винятком води у всесвітньо відомому угорському санаторію “Хайдусобосло”.

За хімічним складом вона хлоридно-натрієва середньої мінералізації. Вода в купальні має жовто-коричневий колір, її температура 60-80° С.

3. Велятино

У селі Велятині Хустського району на вулиці Санаторній, 2 розташований профілакторій “Теплі води”. Його термальні джерела в першу чергу привертають увагу підвищеним вмістом брому і йоду (бром має заспокійливу дію на людське тіло). Вода надходить зі свердловини глибиною понад кілометр, при температурі 40° С Перед використанням її охолоджують до прийнятної для людського тіла температури (30° С).

На поверхні з води активно виділяється вуглекислий газ. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

4. Довге

Фото: zahidkurort.com.ua

В Іршавському районі Закарпатської області розташоване одне з найбільших родовищ термальних метанових йодо-бромнієвих вод типу Хайдусобосло, що в Угорщині, з численними виходами цих вод в селах Велика Розтока, Мала Розтока, Дубрівка, Гребля, Кам’янське. Прямих аналогів термальних метанових йодо-бромнієвих вод цього родовища в Україні немає.

Зараз тут вода використовується зовнішньо у вигляді ванн в санаторії “Боржава” (вул. Січових Стрільців, 15) в селі Довгому. Головним фактором оздоровлення є джерела мінеральних вод («Боржавська», «Кушницька №12», «Кушницька №876», «Олегівська»), також Ви зможете прийняти ванни із термальною мінеральною водою під назвою «Теплиця».

5. Шаян

У мальовничому місці розташувалося карпатське село Шаян. Тут є цілющі мінеральні води, які не поступаються знаменитому «Боржомі». Окрім того, що тут можна оздоровитися, так можна ще й отримати задоволення від прогулянок у чудовому куточку, де неймовірно красива природа, чудові гори і озера.