Четвер, 13 Червня

11 книг, які повинні прочитати батьки своїм дітям

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ці книги не просто розважать, але й навчать. Ми зібрали 11 літературних шедеврів, які варто прочитати малечі

1. Жюль Верн «Діти капітана Гранта» 

Книга про захоплюючі пригоди англійців, які здійснюють кругосвітню подорож, розшукуючи капітана затонулого корабля і його матросів. Дія розгортається на кількох континентах, що дозволяє автору розповісти багато цікавих речей про людей і тварин, які там мешкають.

2. Марія Парр «Вафельне серце» 

Добра і атмосферна книжка про дитинство в норвезькому хуторі. Дітям буде цікаво послухати про пригоди однолітків, а батькам на кілька хвилин повернутися в той час, коли сонце світило яскравіше, дерева були вищі і йти спокійно було неможливо – ноги скакали самі по собі, а бабуся готувала чудові смаколики, щоб порадувати онуків.

3. Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц» 

Це одна з тих рідкісних книг, з якими знайомляться в дитинстві, проносять з собою крізь роки і кожного разу знаходять у ній все новий і новий зміст. Книга, яка дорослішає разом з дитиною.

4. Еленор Портер «Полліанна» 

Хороша книжка про те, як з оптимізмом дивитися на всі життєві негаразди і знаходити радість навіть там, де іншим не прийшло б у голову її шукати. Маленька Полліанна – сирота, живе у суворої тітки, але при цьому примудряється все містечко заразити щастям і бажанням грати в свою чудову гру.

5. Джеймс Крюс «Тім Талер, або Проданий сміх» 

Це фантастична повість про хлопчика, який проміняв свій сміх на багатство, але не став від цього щасливим. Тіму довелося пройти багато випробувань, в яких він знайшов вірних друзів і повернув своє справжнє багатство.

6. Едуард Успенський «Гарантійні чоловічки» 

Чудова казкова повість про маленьких чоловічків, які живуть в побутових приладах і ремонтують їх, поки діє гарантійний термін. У кожного крихітного майстра свій особливий характер, і мимоволі замислюєшся, як виглядає чоловічок, який живе в твоєму комп’ютері.

7. Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика» 

Це чарівна історія про шоколадну фабрику, в таємничих надрах якої винаходять небачені солодощі. І, звичайно ж, про дивака Віллі Вонку!

8. Микола Носов «Пригоди Незнайка та його друзів» 

У Квітковому місті живуть коротуни. Це крихітні чоловічки, для яких галявина – справжній ліс. У спокійне і розмірене життя постійно вносить хаос пустотливий Незнайка.

9. Вільгельм Гауф «Карлик Ніс» 

За нестриманість і грубість зла відьма перетворює хлопчика Якоба в потворного карлика. Йому доводиться пройти через багато випробувань. Тільки навчившись бути терплячим, добрим і працьовитим, він розуміє, як повернути собі нормальний вигляд.

10. Сельма Лагерлеф «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми» 

За злий норов гном перетворює хлопчика Нільса в крихітного чоловічка. Той подорожує по рідній країні, з ним трапляються різні пригоди. В дорозі Нільс вчиться бути сміливим, чесним і вірним своєму слову.

11. Андрій Некрасов «Пригоди капітана Врунгеля» 

Плавання яхти «Біда» – це веселі, часом абсурдні пригоди, в непрості моменти яких герої не опускають руки, шукають і знаходять дотепні рішення, якими б нелогічними ті не здавалися.