Вівторок, 16 Квітня

11 фактів про Карпати, які ви могли не знати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1. Якщо побажаєте провести відпочинок в Карпатах на найбільшому високогір’ї, то вам дорога в село Віпчина (Чернівецька область). Воно знаходиться на висоті тисяча сто метрів над рівнем моря. Тут ви опинитеся на піку неймовірної краси величних гір.

2. Найбільш високогірними санаторіями в Карпатах є санаторії, де лікують туберкульоз — «Ворохта» і «Гірське повітря», розташовані в селищі міського типу Ворохта на Івано-Франківщині на висоті близько 850 метрів над рівнем моря. Крім того, готелі Ворохти також розташовані на високогір’ї і можуть порадувати вас приємними цінами і чудовими можливостями для відпочинку і оздоровлення.

3. Вперше карту по геології в нашій країні вчені склали саме з території Карпат в 1809 році.

4. У 1907 році на території гірського царства були виявлені викопні тварини закінчення льодовикового періоду. На глибині близько 12 з половиною метрів знайшли мамонта, а ще глибше — величезного оленя, носорога і різних птахів і представників класу земноводних.

5. Найбільш високогірній готелем в гірському царстві є «Беркут».
Цей заклад побудовано на Яблуницькому перевалі на висоті близько 930 метрів над рівнем моря. Зведен цей заклад був в 1968 році. Зараз готель запропонує вам комфортні номери та професійне обслуговування всього від 575 гривень за двох.

6. Найвища залізнична станція в Карпатах — це вокзал «Бескид», який височить над рівнем моря на 790 метрів.

7. Найбільшим духовим музичним інструментів в Карпатах є трембіта, що представляє собою конусоподібну трубку з дерева. Вона не має отворів з боків, зате в довжині досягає близько чотирьох метрів. Чутність звуку цього чудо-інструменту перевищує 10 кілометрів. Якщо ви відпочивали на Буковині або Гуцульщині, то, без сумніву, встигли насолодитися чарівним звучанням трембіти.

8. У Карпатах, виявляється, є музей лісу, який працює в селі Усть-Чорна. У ньому можна познайомитися з експозицією, що розповідає про професії лісорубів. Крім того, відвідавши цей унікальний заклад, ви побачите колекцію транспорту, призначеного для лісових робіт.

9. Ще одним дивовижним фактом про Карпати є те, що в одному з мальовничих куточків Тячівського району є по-справжньому казкове місце — печера з прозорими стінами. Це карстова печера, яка була сформована в юрський період в вапнякових породах і утворена 2-ма камерами, розташованими перпендикулярно один до одного. Стіни камер вкриває молочно-білий прозорий кальцит і зелені патьоки. Все це нагадує візерункові квіти з каменю, про які ми колись читали в казках.

10. Недалеко від села Середнього Водяного в Рахівському районі Закарпатської області можна відвідати справжні скелі з ієрогліфами.
Але це зовсім не справа рук китайців, які відпочивали в старовину в гірському царстві :). За ієрогліфи тут нескладно прийняти знаки хвилеподібної форми, утворені хвилями найдавнішого моря.

11. Найвищим деревом у Карпатах є 140-річна європейська модрина. Вона була зрубана в Рахові і мала висоту 54 метри….