10 термальних басейнів Закарпаття

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Термальні води у світі відомі здавна. Їх успішно використовують у будь-яку пору року: для лікування, насолоди та відпочинку. На території України термали тільки почали свою тріумфальну ходу, особливо у Закарпатській області. Це пов’язано з тектонічною будовою Закарпаття, адже тут в земній корі є багато розломів різної глибини і поверхневі води розломами проникають в надра, нагріваються й насичуються мінералами, а потім під тиском витісняються на поверхню.

Туроператор “Відвідай” пропонує  ознайомитися із десятьма термальними комплексами Закарпаття, щоб вибрати собі найкращий відпочинок для душі і тіла.

Оздоровчий комплекс “Жайворонок” (м. Берегово)

Це сучасний і комфортний термальний комплекс, побудований в 2011 році та розташований біля підніжжя Берегівського вулканічного низькогір’я. Він складається з основного критого басейну (температура води 31-33°C), в якому функціонують гідромасаж, гейзер і два водоспади, а також джакузі (42-45°C).

2013 року на території комплексу було відкрито пляж під відкритим небом, який вміщує у себе ще 2 термальні басейни (дитячий і дорослий) та один із найбільших басейнів комплексу з прісною кремнієвою водою звичайної температури.

Зверніть увагу на комплекс “Косино” і сплануйте візит до СПА комплексу

Серед додаткових послуг, які надає комплекс: готель, ресторан, лазня, соляна кімната, фіш-пілінг, масажні кабінети, салон краси, дегустаційний винний зал.

Графік роботи: 08:00-22:00 год., без вихідних.

Адреса: Закарпатська обл., м. Берегово, вул. Шевченка, 112, тел. +38-(066)-151-27-87.

GPS-координати: 48.212886, 22.657950.

Офіційний сайт: www.zhayvoronok.net

Комплекс «Термальні води Косино» (с. Косонь)

«Косино» – це сучасний оздоровчо-рекреаційний комплекс для всієї родини, розташований серед 200-річного дубового гаю мальовничої Берегівщини. Відчути ефект цілющих властивостей підземних вод можна у семи різних басейнах з термальними та прісними водами.

Найбільшою популярністю користуються “басейни–близнюки”, а родзинкою комплексу є найбільший у світі термальний басейн “Золотий кран здоров’я” з фонтанами-джакузі, виконаними у вигляді традиційних закарпатських напоїв (пива, вина, кави та паленки – угорської фруктової горілки).

Крім того, тут в одному місці зібрано сім унікальних саун: евкаліптова, трав’яна, угорська, хамам, римська баня, соляна лисяча нора та крижана печера. Усі басейни оточені зручними доріжками, шезлонгами, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та течіями.

Графік роботи: 09:00-20:00 год., без вихідних.

Адреса: Закарпатська обл., Берегівський р-н, с. Косонь, Урочище 1, тел. +38-(0312)-44-00-44.

GPS-координати: 48.259428, 22.492103.

Офіційний сайт: www.kosino.com.ua

Термальні чани (с. Лумшори)

Невеличке село Лумшори, яке розташоване у вузькій ущелині біля найбільшої полонини українських Карпат Руни, стало дуже відомим завдяки тому, що тут знаходяться популярні серед туристів так звані “чани”.

Це великі металеві посудини-казани, в які набирається мінеральна вода і поміщається від 2 до 10 осіб, залежно від розміру чану.

Родзинкою чана є те, що оздоровча процедура відбувається під відкритим небом, незалежно від пори року. Чани знаходяться біля гірської річки, і купання в них треба чергувати із зануренням у холодну протічну воду (це рекомендують робити 5-7 разів за сеанс).

Перепад температур діє на організм людини підбадьорливо і омолоджує шкіру. Це треба спробувати! Також такі екзотичні ванни позитивно впливають на серцево-судинну систему, кістково-суглобну систему, зміцнюють загальний тонус, омолоджують шкіру й насичують такими потрібними нам мінералами.

А скупатися можна в найрізноманітніших чанах: від давніх антикварних до сучасних, в які одночасно може поміститися 2-4-6-8-10 осіб. Вибирати чани є з чого, бо зараз у Лумшорах різні господарі мають біля 20 чанів.

Адреса: Закарпатська обл., Перечинський р-н, с. Лумшори, тел. +38-(095)-840-41-84.

GPS-координати: 48.806278, 22.727528.

Офіційний сайт: www.chanucimbora.com

Відпочинковий комплекс “Теплі води” (с. Велятино)

Серед мальовничих вулканічних гір в околиці села Велятино розташовано відпочинковий комплекс “Теплі води”. На великій території розташовано два термальні басейни й кілька бочок із лікувальною водою та два басейни із прісною водою звичайної температури.

Місцева термальна вода є бромно-хлоридно-натрієвою з підвищеним вмістом йоду, має в 33 рази вищу мінералізацію за морську і славиться своїми лікувальними властивостями. Вона допомагає тим, хто має проблеми із кістками, хвороби нервової та ендокринної системам, органів дихання. Корисна вода також при артритах, остеохондрозі, остеомієлітах, склеродермії, остеоартрозах.

До переваг комплексу можна віднести простору територію, кафе, гойдалки, наявність великої кількості роздягалень та душів.

Години роботи: 09:00-18:00 год, без вихідних.

Адреса: Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Велятино, вул. Санаторна 2, тел.+38-(050)-383-41-41.

GPS-координати: 48.122083, 23.301667.

Офіційний сайт: www.tepli-vody.com.ua

Навчально-спортивна база «Закарпаття» (м. Берегово)

Басейн з термальною водою (30-45°C) відкритий ще у далекому 1967 році. Лікувальну воду добувають зі свердловини глибиною 1100 метрів, а потрапляє вода у басейн з півторакілометрового гейзера. Термальна вода містить у собі йодні та бромні солі, а також мінерали хлоридно-натрієвого складу.

На території бази розташований великий басейн (51 м х 22,2 м) під відкритим небом, температура води якого навіть у зимові морози не падає нижче +32°С. Також тут є два маленькі басейни для дітей. За своїми фізико-хімічними властивостями існує тільки три аналоги даної термальної води, а саме в Новій Зеландії, Ісландії та Курильських островах.

При базі діють готель і їдальня. До недоліків слід віднести низький рівень сервісу, а про джакузі, фонтани і решту спец-ефектів годі й мріяти.

Графік роботи: 09:00-21:00 год., без вихідних.

Адреса: Закарпатська обл., м. Берегово, вул. Корятовича 1, ТОВ “Рекреаційно-спортивна база “Закарпаття”, тел. +38-(03-141)-2-31-81.

GPS-координати: 48.210416, 22.649424.

Санаторій “Теплиця” (м. Виноградів)

Санаторій розташований біля підніжжя карпатського ботанічного заказника “Чорна гора”, на околиці міста Виноградів. Цей район вважається одним із найтепліших і найбільш екологічно чистих в Закарпатті. Лікувальна вода для басейну видобувається із свердловини майже кілометрової глибини, з температурою 39°С та має широкий спектр показань при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної та периферійної нервової системи.

Відвідати термальний басейн можуть лише ті, хто проходить оздоровлення в санаторії.

Адреса: Закарпатська обл., м. Виноградів, вулиця Копанська, 265-А, тел. +38-(03-143)-2-55-91.

GPS-координати: 48.176944, 23.057306.

Офіційний сайт: www.teplyca.com.ua

Спортивно-оздоровчий комплекс ДЮСШ (м. Мукачево)

Мало хто знає, але в місті Мукачеві також є термальний басейн, він належить до спортивно-оздоровчого комплексу ДЮСШ і розташований у парковій зоні Мукачева поруч з річкою Латорицею. Басейн є лише один і працює лише влітку через те, що в інші пори року важко витримати оптимальну температуру води.

Основа лікування – місцева хлоридна кальцієво-натрієва надзвичайно мінералізована вода. Параметри басейну: довжина 50 метрів, глибина 1,75-2,5 метра.

Стосовно умов, то тут вони абсолютно “спартанські” (совкові): починаючи від душових, які є не в дуже хорошому стані і закінчуючи шафками для зберігання одягу, яких просто нема, тому доведеться речі носити з собою. Але суттєвою перевагою даного басейну є символічна ціна за відвідування, в порівнянні з іншими термальними басейнами.

Години роботи: 09:00-20:00 год. без вихідних (басейн працює лише в літній період).

Адреса: Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Духновича 93, тел. +38-(03-131)-2-32-90, 2-33-30/

GPS-координати: 48.447278, 22.733972.

Готельно-ресторанний комплекс “Золота гора” (с. Барвінок)

Комплекс «Золота Гора» розташований у селі Барвінок, за два кілометри від міста Ужгород. Це дуже мальовниче місце, з якого відкривається чудова панорама Ужгорода та середньо-дунайської низовини.

На Вас чекають п’ять сучасних термальних басейнів із температурою води 29 та 39 градусів, два в приміщенні та три на відкритому просторі. За хімічним складом та температурою вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвих гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації, складом схожа на термальні води найкращих курортів Франції, Німеччини та Чехії.

Купання у такій воді принесе користь людям з анемією, цукровим діабетом, подагрою та ін. Цей сучасний комплекс може обслуговувати велику кількість клієнтів, бо має багато роздягалень і душових.

Додаткові послуги: верхова їзда, піцерія, баня, тенісні корти, більярдний зал, міні зоопарк.

для дітей зростом до 120 см. – безкоштовно, для дітей зростом 120-150см – 75 грн./2 год.

Графік роботи: у будні 10:00-22:00 год., у вихідні 08:00-22:00 год.

Адреса: Закарпатська область, Ужгородский р-н, село Барвінок, готель-ранчо «Золотая гора», тел.+38-(03-12)-72-85-80

GPS-координати: 48.576840, 22.355927.

Офіційний сайт: http://www.zolota-gora.com

Санаторний комплекс “Деренівська купіль” (с. Нижнє Солотвино)

У мальовничому передгір’ї Карпат, в урочищі Деренівка за 12 кілометрів від Ужгорода, серед чудових краєвидів народжується особлива цілюща вода, яка ще чотири століття тому прославила курорт та цю місцевість на всю Європу.

Поновити життєву енергію можна у басейні СПА комплексу “Срібні терми”, купіль з мінеральною водою рекомендована для лікування і профілактики захворювань, які потребують енергійного тепла.

Крім того, на території комплексу функціонує римська парна, фінська сауна, руська лазня, крижаний фонтан та завод мінеральних вод “Деренівська купіль”, де можна відчути цілющі властивості мінеральної та питної води.

Години роботи: 11:00-20:00 год., без вихідних.

Адреса: Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с. Нижнє Солотвино 150-К, (не плутати з Солотвином, де є соляні озера, бо між ними 150км!), тел.+38-(050)-338-16-06.

GPS-координати: 48.566219, 22.444259.

Офіційний сайт: http://derenivska-kupil.ua

Санаторій “Термал Стар” (с. Нижнє Солотвино)

Санаторій Закарпаття “Термал Стар” розташований за 12 кілометрів від міста Ужгород, в мальовничій місцевості Карпат, на березі озера. Оточений лісами, оповитий кришталево чистим повітрям санаторій дарує незвичайні можливості для прекрасного відпочинку і лікування на Закарпатті. Санаторій займає площу 12 га.

На території працюють два відкриті термальні басейни, вода в яких багата кремнієм. Саме такий склад води сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, покращує стан кісткової і хрящової тканин, шкірних покривів, знижує ризик розвитку атеросклерозу.

Інфраструктура санаторію включає: бальнеологічні кабінети з сучасним обладнанням, діагностичну лабораторію, 160 комфортабельних номерів, власний бювет з мінеральною водою, розважальний центр, спортивні майданчики, сауни і лазні.

Вартість: входить у путівку, а відвідування басейну дозволяється лише після консультації лікаря.

Адреса: Закарпатська обл., Ужгородський р-н, с. Нижнє Солотвино, 226, (не плутати з Солотвином, де є соляні озера, бо між ними 150км!), тел. +38-(03-12)-72-29-00, (050)-410-70-70.

GPS-координати: 48.561022, 22.439710.

Офіційний сайт: http://www.termal-star.com