Вівторок, 27 Лютого

10 книг, заради яких варто відвідати 25-ий «Форум видавців»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Напевно, вже всі зрозуміли, що вдосконалюватися через читання – не лише зручно, але й по-справжньому дієво. Адже лише з книгою є можливість вдумливо здобувати та засвоювати нові знання, повертаючись у будь-яку мить до рядків, які найдужче надихнули, розповідає The Point.

Нижче – 10 бестселерів із саморозвитку, які підготували видавці до 25 BookForum. Заради цих та інших книг, зіркових гостей, цікавих воркшопів та майстер-класів дуже радимо відвідати Львів з 19 по 23 вересня.

1. Барбара Оклі. «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну»

Видавництво «Наш Формат» 

Ви математик чи гуманітарій? Професорка Оклендського університету Барбара Оклі переконує, що таких понять не існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне – навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну. Навіть більше, одноманітний і цілеспрямований рух до розв’язання проблеми  – не завжди найкращий шлях. Інколи варто зробити крок назад, щоб поглянути на завдання з іншого боку, запустити свою креативність, навіть якщо ви працюєте над вирішенням математичної проблеми. Авторка пропонує різноманітні лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички: від розуміння складних математичних формул чи наукових концепцій до подолання професійних викликів. А також вона покаже, як зробити навчання простим і захопливим.

2. Іцхак Адізес. «Управління змінами»

Видавництво BookChef

Життя – це невпинні зміни. Зміни тривають постійно, спричинюючи конфлікти. І лише від кожного з нас залежить, стануть вони проблемою чи перетворяться на можливості. З цієї книги ви довідаєтеся, як за методологією Адізеса ефективно використовувати енергію організації, щоб зберегти її здоров’я, як поводитися з друзями, щоб за критичних ситуацій оперативно об’єднувати зусилля для оптимального вирішення нагальних питань, і як спілкуватися зі своєю половинкою, щоб у родині й у домі панували злагода й благополуччя.

3. Деніел Ґоулман. «Емоційний інтелект»

Видавництво Vivat

Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична. Але ж на життєві здобутки впливає й емоційна сфера людини. Які емоційні складники передусім формують нашу долю? Для чого нам емоції та як навчитися ними керувати? Чи можна виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого? І взагалі, чи реально об’єднати два слова «емоційний» і «інтелект» і не отримати суперечність? Відповіді на ці питання дає оперта на наукову базу і водночас легко написана для широкої аудиторії книжка Деніела Ґоулмана – один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.

4. Джессіка Бекол. «Право на помилку. 25 успішних жінок розповідають про те, чого їх навчили власні помилки»

Видавництво Книголав

Ми оточені неймовірними історіями успіху. Друзі та подружки розповідають про «Вона так багато працювала – і у неї вийшло» або «Йому пощастило – і він став мільйонером». Чи справді люди, які досягли вершин і так багато говорять про «цінності навчання на помилках», могли коли-небудь помилятися? Що ж стоїть за цими історіями? Джессіка Бекол провела 25 інтерв’ю для книжки «Право на помилку». Видатні й успішні жінки зізнаються, що саме їхні власні помилки та правильні висновки дозволили їм стати тими, ким вони є зараз. Розповіді про складні рішення, серйозні життєві ситуації, кумедні епізоди, а також безліч практичних порад – усе це допоможе молодим кар’єристкам не боятися робити помилки і йти вперед, а досвідченим – проаналізувати власний шлях і по-новому подивитися на всі свої перемоги та поразки.

5. Емі Чуа, Джед Рубенфелд. «Три сили. Як виховують в успішних спільнотах»

Видавництво Yakaboo Publishing

Професорка Школи права Єльського університету Емі Чуа, донька китайських іммігрантів, не вперше кидає виклик панівному підходу до виховання дітей у США. Цього разу разом із чоловіком, професором Джедом Рубенфелдом, вона дослідила вплив методів виховання та цінностей спільнот, в яких зростають діти, на їхній подальший успіх у житті. Подружжя дійшло висновку, що для всіх найуспішніших спільнот в Америці визначальною є комбінація трьох чинників, які автори назвали Трьома силами: відчуття вищості, загроженість і здатність контролювати імпульси. Ці Три сили притаманні переважно іммігрантам у першому поколінні, релігійним і національним меншинам, які внаслідок життєвих обставин і культурних особливостей досягають виняткового успіху і вибираються на найвищі суспільні щаблі. Водночас автори роблять застереження, що поняття успіх, яке вони використовують у дослідженні, є приземленим, вимірюваним, і зрештою цей успіх не є вичерпним і остаточним, а Три сили не обіцяють щастя і гармонії.

6. Джеф Сандерз. «Диво п’ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку»

Видавництво Наш Формат

Одна-єдина звичка може змінити ваше життя та допомогти далеко просунутися в досягненні своїх цілей. Для автора цієї книжки такою звичкою стало вміння прокидатися рано самохіть. Такий підйом має безліч переваг: від підвищення продуктивності до відчуття спокою та рівноваги в ранкові години. А найприємніше те, що не обов’язково схоплюватися о п’ятій!

Ви можете обрати комфортний для вас час. Тренер з продуктивності Джеф Сандерз пропонує низку перевірених методик, щоб систематизувати життя й наповнити дні сенсом, а також покрокову інструкцію, як спланувати ідеальний ранок. Ця книжка навчить удосталь спати, бадьоро підійматися з ліжка й ефективно використовувати решту часу.

7. Майк Ротер, Джон Шук. «Вміння бачити бізнес-процеси»

Видавництво Pabulum

Ця книга є однією з головних праць (якщо не найвизначнішою) у сфері впровадження ощадливого мислення (ліну), і стане в нагоді як виробничим, так і сервісним компаніям, тому що в основі своїй ґрунтується на такому вкрай важливому елементі як цінність для клієнта. Якщо ви прагнете до вдосконалення вашої компанії, єдиним правильним шляхом буде розпочати з бізнес-процесів, оскільки саме вони в кінцевому випадку визначатимуть, наскільки ефективна праця ваших робітників чи наскільки ваш продукт відповідає потребам клієнта. Майк Ротер та Джон Шук трансформували отримані від компанії Toyota Motor Corporation знання у незамінні поради із вміння бачити потоки цінності, які допомагають визначити особливості роботи процесів та шляхи виникнення втрат.

8. Маріано Сіґман. «Таємне життя розуму: як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо»

Видавництво Vivat

Сенсаційна подорож у глибини людського інтелекту від світового лідера нейронауки! Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо. По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.

9. Ноам Вассерман. «Дилеми засновника бізнесу»

Видавництво Vivat

Чому ви маєте обов’язково прочитати цю книжку? Тому що вона допоможе розв’язати питання, важливі для кожного засновника компанії. Коли слід створювати стартап? Це краще робити самотужки чи разом із співзасновниками? І ким вони мають бути – друзями, колишніми колегами, родичами чи сторонніми особами? Як розподілити акціонерний капітал, як підібрати персонал на тій чи тій стадії розвитку власної справи, як ділити прибуток, – ці та багато інших дилем варто розглянути на самому початку шляху до успішного бізнесу. Професор Гарвардської школи бізнесу Ноам Вассерман присвятив вивченню стартапів понад 10 років. У книжці «Дилеми засновника бізнесу» він розглядає проблеми, із якими стикаються всі засновники компаній, а також співзасновники, наймані працівники та інвестори. Дослідження ґрунтується на аналізі даних, зібраних від більш ніж 10 тисяч фаундерів, а також історіях становлення близько 20 найбільших інтернет-проектів. Книжка пропонує системне вирішення численних дилем, що є запорукою міцного й успішного бізнесу.

10. Роб Іставей. «Як запам’ятовувати (майже) все і завжди. Приголомшливі лайфхаки для прокачки вашої пам’яті»

Видавництво Клуб сімейного дозвілля

Роб Іставей – письменник, спікер, консультант, автор бестселерів, випускник Кембриджу, директор Maths Inspiration – особливої програми лекцій з математики для підлітків, що об’єднує найталановитіших спікерів. У минулому – керівник Математичної асоціації Великої Британії. Його праці – справжні сенсації, які допомогли мільйонам людей у всьому світі розвинути свої вроджені здібності та набути бажаних навичок. А ви знали, що звичайна рибка має здатність пам’ятати щось або когось тільки три секунди? Тож якщо ви не хочете бути рибкою і мрієте прокачати свою пам’ять до супергеройського рівня, Роб Іставей легко допоможе вам у цій справі. Що таке пам’ять? Як вона працює? Як запам’ятати все? Ця книжка містить цікаві практичні завдання й техніки запам’ятовування, реальні історії, незвичайні експерименти та дієві вправи. Хто сказав, що всього не запам’ятати? Прокачайте пам’ять на максимум, перетворивши мозок на справжній комп’ютер, в якому знайдеться місце для файлу будь-якого розміру.

Марія Кравченко, The Point