10 книг, які подарують тобі мрію…

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1. … об’їхати всю Америку на машині.
Джек Керуак – “В дорозі”

Джек Керуак дав голос цілому поколінню в літературі, за своє коротке життя встиг написати близько 20 книг прози та поезії і стати найвідомішим і суперечливим автором свого часу. Одні таврували його як поборювача підвалин, інші вважали класиком сучасної культури, але за його книжками вчилися писати всі – писати не що знаєш, а що бачиш, свято вірячи, що світ сам розкриє свою природу. Саме роман “В дорозі” приніс Керуаку всесвітню славу і став класикою американської літератури. Перший редактор цієї книги любив згадувати, що більш дивного рукопису йому не приносили ніколи. Здоровенний, як лісоруб, Керуак приніс до редакції рулон паперу довжиною 147 метрів без жодного розділового знака. Це була розповідь про долю і біль цілого покоління, збудований, як джазова імпровізація. І головний герой роману, зубоскал, бабій і пияк Дін Моріарті, досі їде на своєму деренчливому “мустангу” по дорозі, яка не скінчиться ніколи.

2. … навчитися літати.
Джеймс М. Баррі – “Пітер Пен”

Дивовижний хлопчик Пітер Пен – єдина людина на світі, який зовсім не хоче жити у світі дорослих. Адже дорослі перестають вірити в казки і вже не можуть літати. Бажаючи назавжди залишитися дитиною, Пітер втік з дому і облюбував собі острів, де панує вічне дитинство. У компанії з хлопцями, яких колись втратили батьки, він бореться з піратським капітаном Джезу Крюком, рятує індіанську принцесу і потай дуже-дуже сумує за мамою …
Ставшв класикою, повість Дж. Баррі знаходить відгук у кожному батьківському серці і допомагає зрозуміти, що ж насправді коїться в душах наших дітей – таких веселих, нерозуміючих і беззахисних перед світом дорослих…

3. … спробувати кальвадос, сидячи в маленькому затишному кафе в центрі Парижа.
Еріх Марія Ремарк – “Тріумфальна арка”

У романі «Тріумфальна арка» відомий німецький письменник Е. М. Ремарк, оповідаючи про трагічну долю хірурга, який втік з Німеччини від переслідувань нацистів, залишається вірним своєму кредо, яке одного разу він сформулював так: «Тема моя – людина нашого століття, питання гуманізму ».

4. … стати вчителем.
Бел Кауфман – “Вгору по сходах, що ведуть вниз”

Бел Кауфман – американська письменниця, чиє ім’я добре відоме читачам в усьому світі. Славу Бел Кауфман приніс роман “Вгору по сходах, що ведуть вниз”. Роман про школярів і їх вчителів, дітей і дорослих, про тих, хто йде проти системи. Книга починається словами “Привіт, училка!” і закінчується словами “Привіт, зубрилка!”, а між цими двома репліками листи, листи, листи – крики людей, які сподіваються, що їх почують.

5. … провести один день як репортажний фотожурналіст.
Януш Вишневський – “Бікіні”

Новий роман Я.Л.Вішневского “Бікіні” – це історія кохання німкені й американця, яка розгортається в кінці Другої світової війни.
Героїня роману, Анна, красива, чудово говорить по-англійськи і мріє про кар’єру фотографа. Чи могла вона думати, що її кращими роботами стануть фотографії знищеного рідного міста, а потім її чекає спочатку киплячий життям Нью-Йорк, а потім і чудовий атол Бікіні …

6. … побувати на кориді, а ще пити все, що горить, тліє, іскриться і не іскриться.
Ернест Хемінгуей – “Фієста”

“Фієста” – своєрідний літературний маніфест “втраченого покоління” 20-х років XX століття.
Нервова, жорстка, блискуча і неймовірно смілива для свого часу історія про чоловіків, здатних не любити, але лише страждати, – і жінок, спраглих не страждати, а любити.

7. … стати генієм!
Сальвадор Далі – “Щоденник одного генія”

Сальвадор Далі – один з найбільших оригіналів XX століття. Його геніальні картини відомі навіть тим, хто не цікавиться образотворчим мистецтвом. А його шокуючі одкровення про своє життя і витончені іронічні міркування про людей і предмети дозволять читачеві поглянути на навколишній світ очима великого майстра епатажу.

8. … побувати в пустелі.
Френк Герберт – “Дюна”

В “Дюні” Френку Герберту вдалося зробити неможливе – створити своєрідну “хроніку далекого майбутнього”. І не було за всю історію світової фантастики картини прийдешнього яскравішої, потужнішої і оригінальнішої.
Цикл “Дюна” був і залишається унікальним явищем – найграндіознішим, найзухвалішим, наймасштабнішим творінням за всю історію світової фантастики.

9. … коли-небудь побачити Тихий океан, і знайти свій “Сіуатанехо”.
Стівен Кінг – “Рита Хейворт, або Втеча з Шоушенка”

Страшний сон, який став реальністю … Історія невинного чоловіка, засудженого до довічного ув’язнення в тюремному пеклі. Жорстока історія виживання там, де вижити практично неможливо. Захоплююча історія втечі звідти, звідки не зумів вирватися ще ніхто … Читайте одне з найвідоміших творів “короля жахів” Стівена Кінга, яке лягло в основу відомого фільму з Тімом Роббінсом і Морганом Фріменом в головних ролях!

10. Рей Бредбері «Кульбабове вино»

Літо у неіснуючому містечку Ґрін Таун 1928 року… Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків… І кульбабове вино, яке готує дідусь… Воно – як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно – як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен, хто візьме до рук фантастичну повість Рея Бредбері «Кульбабове вино». Ця книга – острівець, на якому зупиняється час. Її сторінки дихають далекими дитинно-безмежними спогадами – теплими, п’янкими, вічними, проте яких нам не спіймати ніколи.