П’ятниця, 1 Березня

10 книг, які дозволять за півгодини злітати в нове життя і повернутися

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Короткі оповідання хороші тим, що на них потрібно не більше півгодини. Тільки подумайте: ми з головою йдемо в твір, а потім виринаємо, дочитавши до кінця, ми усвідомили і перейнялися – і все за якісь 30 хвилин.

1. Рей Бредбері «Ліки від меланхолії»

«Коли все втрачено, залишається надія», – стверджує герой одного з оповідань. І ці слова могли б стати епіграфом до всього збірника, на сторінках якого завжди знайдеться місце для сумних посмішок і добрих чудес. Читаючи ці розповіді, ми ризикуємо захворіти від любові і вилікуватися тієї ж любов’ю.

2. Ніл Гейман «Тендітні речі»

У цьому збірнику зібрані страшні, дивні і анекдоти. Історії – це теж тендітні речі, як люди і метелики, серця і сни, вони складаються з трьох десятків кволих букв і жменьки розділових знаків. Або сплітаються з незримих слів, що зникають, ледь прозвучавши. Але деякі пережили всіх оповідачів, а інші – і землі, де народилися.

3. Джоанн Харріс «Чай з птахами»

Віра і Надія збігають з будинку престарілих в наймодніший взуттєвий магазин Лондона. Відьомський Ковен збирається на двадцятиріччя шкільного випуску. А молода дружина намагається буквально слідувати рецептами з кулінарної книги своєї свекрухи. Збірник схожий на витончену кришталеву вазу з розповідями-цукерками, які хочеться без кінця смакувати довгими вечорами.

4. Джордж Мартін «Вежа з попелу»

Механік на далекій планеті знаходить древній місто і подорожує від зірки до зірки. Дракон з льоду жертвує любов’ю заради дівчинки з крижаним серцем, а вічно юна шукачка пригод подорожує між світами в пошуках свого коханого. Розповіді Мартіна схожі, як близнюки, і разом з тим кожен про щось своє, абсолютно особливому.

5. Габріель Гарсіа Маркес «Очі блакитної собаки»

Навіщо гарна жінка перетворилася в кішку? Чому негреня Набо змусив ангелів чекати? Що відбувається в старовинному містечку Макондо з приходом сезону дощів? Маркес грає зі стилями і пробує себе в різних літературних жанрах, навпомацки шукає своє майбутнє творче кредо, перетворюючись в Майстри.

6. Стівен Кінг «Після заходу»

«Після заходу» – це «чортова дюжина» історій, кожна з яких здатна налякати читача з найбільш міцними нервами і захопити навіть найвибагливішого цінителя «страшилок». Тринадцять – гарне число. Але чи легко разом з героями Кінга пережити тринадцять зустрічей з кимось, чию природу ми не в змозі зрозуміти? І чи легко потім пояснити комусь, що це було?

7. Андре Моруа «Фіалки щосереди»

Моруа – це іронія з нотками сентиментальності і романтичності. Серед цих коротких замальовок є і невеликий роман в листах, і психологічні новели, і сценічні замальовки, і розповідь-фейлетон. Моруа – істинний психолог за покликанням, тонко і красиво він розкриває людську сутність і характер, сімейні, любовні та дружні стосунки.

8. Мілорад Павич «Страшні любовні історії»

Про такі книги читач може вщент розбитися, як птах об скло. Письменник винаходить свій алфавіт-хамелеон, в якому можна заблукати, як в лабіринті, тому що у кожної кімнати тисяча голосів і півтонів. Це не просто текст – це музичний полотно, витканий з 33 нот в перекладі на російську.

9. Тетяна Толстая «Ніч»

Цю книгу треба брати в руки з обережністю. Потрібно бути готовим до того, що на сторінках все буде так, як у житті. Або майже все: одна героїня щосили прагне вийти заміж, інша – наздогнати придуманим кумиром, третя – стати повноправною і всевладної господинею … комунальної квартири. І все це так до смішного безглуздо, так по-життєвому жорстоко. Зовсім як в житті.

10. Сомерсет Моем «Шість оповідань, написаних від першої особи»

Витончені, дотепні розповіді-анекдоти. Герої – з вищого світу Лондона «веселих двадцятих»: модні красуні, літературні леви, марнотратники життя, «благородні джентльмени». І з кожного з них Моем з насолодою зриває маску зовнішньої респектабельності, причому з властивим йому злим і влучним гумором.