П’ятниця, 26 Квітня

10 фільмів, які варто подивитись наодинці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Для чого ми дивимось фільми? Можуть бути різні причини: розважитись у компанії, посміятись та підняти собі настрій, відволіктись від турбот. Інколи навіть дивимось, щоб злякатись чи поплакати. Піддатись почуттю ностальгії чи навпаки уявити майбутнє.

А є фільми, які для роздумів над власним життям. Ті, які потім будеш не раз радити іншим, а може передивлятись знову. Але щоб розпізнати всю їх красу і глибину — треба бути уважним. Не відволікатись на обговорення, не ховати емоції та бути собою. Такі фільми варто дивитись наодинці.

1. Тепер я йду в дику далечінь (Into the Wild, 2007)

Відомий більшості за російськомовною назвою “В диких условиях”. Заснований він на реальних подіях, за свідченнями родичів головного героя та його особистими записами. Фільм про дикого мандрівника, який кинув все і відправився не просто у подорож, а фактично обрав природу собі за дім.

Проблеми з батьками, нудне життя і прагнення бути вільним — це проблеми, знайомі багатьом. Та не всі відмовляються від такого стану речей і просто йдуть, куди ведуть ноги. Що могло змусити героя оточити себе дикою природою Аляски й забути про комфорт? Аби відповісти на це запитання, доведеться подумати й про свої прагнення.

2. Останнє кохання на Землі (Perfect Sense, 2011)

А в цьому фільмі справа не лише в одній людині, а у двох. Разом з ними й в усьому людстві. Нашу планету охопила дивна хвороба — у людей поступово зникають відчуття зору, слуху, голосу. Головний герой працює кухарем і все ще намагається підтримувати роботу, аж ось — люди й смаки не можуть відчувати. Проте, вони все ще здатні кохати. І поки епідемія не поклала кінець людському існуванню — ці двоє намагаються використати здатність кохати на повну.
Закрадається думка, а чого чекаємо ми? Адже з віком ми й справді втрачаємо всі ці здатності. Фільм неначе диктує з екрану: поки живеш — живи на повну.

3. Небо над Берліном (Der Himmel über Berlin, 1987)

Цей фільм незвичайний, він поетичний та філософський. Для того, щоб зрозуміти хід подій і насолодитись історією — потрібно зловити настрій акторів, настрій картинки на екрані. І найпростіший спосіб це зробити — подивитись фільм наодинці.

Два янголи спостерігають за людьми, гуляючи вулицями Берліна. Обидва вони — безсмертні та вміють читати думки людей, наші потаємні бажання. Вони бачать, як багато є недоліків у земному житті: невзаємність, страждання, розлука, смерть. Але коли один з янголів закохується у звичайну жінку — він починає сумніватись у тому, чи мають значення ці недоліки.

4. Розмови з моїм садівником (Dialogue avec mon jardinier, 2007)

Головний герой втомився від метушні міста, та тікає з Парижа туди, де народився. В центрі Франції його чекає будиночок з садом, куди чоловік одразу ж наймає працівника, щоб привести сад до ладу. Згодом виявляється, що садівник — це старий знайомий героя і вони навіть разом відвідували школу. Філософські розмови цих двох треба слухати уважно та запам’ятовувати, адже французи майстри у пошуках сенсу життя.

5. Життя по Джейн Остін (The Jane Austen Book Club, 2007)

Один чоловік та п’ять жінок збираються разом, утворюючи літературний клуб. Протягом фільму вони обговорюють шість класичних творів Джейн Остін, а разом з тим і розв’язують проблеми у власному житті.

Закоханість, розлука, сімейні відносини та пошуки сенсу життя — це драми, які часто стають сюжетами не лише у книжках, але й в житті простих людей. Окрім того, що в фільмі безліч тем для роздумів — його зняли у класичному американському стилі, тож насолоджуватись картинкою на екрані надзвичайно просто.

6. Там, де серце (Where the Heart Is, 2000)

Наталі Портман постає перед нами молодою та недосвідченою дівчиною, яка завагітніла від свого хлопця у 17 років. Він пропонує відправитись в Каліфорнію за кращим життям, але згодом покидає дівчину без грошей та речей у супермаркеті в якомусь маленькому містечку.

Героїня, якій немає куди йти, щоночі ховається в магазині до закриття і живе там до ранку. Це здається навіть веселим заняттям, аж поки на світ не з’являється малюк. Самотня молода мати неочікувано отримує підтримку від незнайомих людей, місцеві жителі підтримують її, наче дівчина жила тут завжди.

Спочатку може здатись, що фільм надто простий, але згодом розумієш, що намагався сказати режисер. Інколи любов приходить до нас не від найближчих людей, а від незнайомців, головне вміти її розрізняти та цінувати.

7. Капітан Фантастик (Captain Fantastic, 2016)

Капітан — це батько, у якого на вихованні шестеро дітей. Їх мати захворіла і тепер герой сам виховує дітей. Це виховання і є головною темою фільму: сім’я живе у лісі, вони щодня важко тренуються, полюють, вчаться битись та самостійно влаштовують свій побут. Діти також вчаться грати на музичних інструментах, вивчають іноземні мови й на декілька років випереджають всю шкільну програму.

Коли мати сімейства помирає — виникає необхідність відправитись в місто на похорон. Це викликає ряд проблем, адже цивілізоване суспільство, а особливо дідусь та бабуся — категорично засуджують спосіб виховання дітей. Вони вважають, що батько вкрав у дітей дитинство та зробив їх асоціальними.

Відносини батьків та дітей, роль думки суспільства у прийнятті рішень та якість шкільної освіти — це лише декілька важливих тем, які підняв сюжет фільму. І хоч подивитись його треба наодинці — потім неодмінно захочеться всі ці теми обговорити.

8. Дика (Wild, 2014)

І знову в центрі подій самотня людина. Головна героїня — загублена і розбита, а винна в цьому лише вона сама. Наркотики, постійні зради коханому чоловіку та ряд інших помилок зробили з неї людину, яка у самої ж героїні викликає відразу. Дівчина вирішує пройти маршрутом довжиною в 1770 кілометрів, щоб випробувати себе та дати поштовх для роздумів над життям.

Різ Візерспун в головній ролі та реальні події, на яких заснована історія, роблять фільм ще цікавішим. А глядач, по дорозі з героїнею й сам проходить шлях роздумів про сенс свого життя.

9. Заплати іншому (Pay It Forward, 2000)

Дослівно перекладається: плати вперед. Ця геніальна ідея приходить в голову учневі сьомого класу. Він отримує шкільне завдання та починає розмірковувати над тим, як можна зробити світ кращим. Згодом, хлопчик вимальовує просту теорію: треба робити добрі справи не у відповідь, а вперед. Тобто, якщо тобі хтось допоміг — допоможи й ти іншим, щоб віддячити за добро.

Така проста істина, про яку ми теж можемо знати у юному віці, але забуваємо, ставши дорослими.

10. Ідеальні незнайомці (Perfetti sconosciuti, 2016)

Італійський фільм із прекрасним сюжетом. Аби прослідкувати за усіма деталями поведінки героїв — треба подивитись його наодинці. Так ви зможете вловити настрої друзів, які зібрались в одному будинку, щоб провести час разом. Компанія вирішує пограти в гру: всі кладуть телефони на стіл екраном догори. На дзвінки відповідають через гучний зв’язок, а повідомлення читають вголос. Всі спокійні, мовляв, їм нема чого приховувати. Але ось декілька перших повідомлень і друзі вже не такі впевнені одне в одному.

А як ви полюбляєте дивитись подібні фільми, наодинці чи у компанії?

Матеріал підготовлено спеціально для Coffee & Milk