П’ятниця, 26 Квітня

Жовта зона через день. Що залишиться дозволеним після того, як в Україні посилять карантин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вже 21 вересня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки повинна прийняти рішення про перехід всієї України в жовту зону карантину. Якщо рішення буде прийняте, воно набуде чинності о 00.00 22 вересня.

НВ розповідає, що залишиться дозволеним, незважаючи на посилення карантину і які переваги будуть у власників COVID-сертифікатів.

Що залишиться дозволеним для всіх:

1. У жовтій зоні карантину все ще можна буде проводити масові заходи незалежно від того, чи вакциновані їх учасники та організатори. Однак на кожного учасника має бути 4 квадратні метри площі у приміщенні або на території проведення заходу. Це стосується культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних, розважальних у нічних клубах та закладах громадського харчування та інших заходів.

2. У жовтій зоні карантину зможуть працювати кінотеатри, театри та інші культурні установи, але заповнено має бути не більше 50% місць у шаховому порядку, зокрема, для груп із двох осіб, або дві третини місць (між кожними двома рядами, заповненими відвідувачами, має бути два порожніх ряди).

3. У жовтій зоні карантину будуть працювати ресторани та інші заклади громадського харчування – без обмежень за часом. Їх зможуть відвідувати всі охочі за умови відстані між столиками не менше 1,5 метра і розміщення за одним столом не більше чотирьох людей без урахування дітей молодше 18 років.

4. У жовтій зоні карантину можна буде відвідувати школи, виші та інші освітні заклади у звичайному режимі, якщо 80% їх співробітників зможуть підтвердити вакцинацію хоча б однієї дозою вакцини від коронавірусу або надати негативний результат ПЛР-тесту (діє 72 години від моменту тестування), або документ про перенесене захворювання на коронавірус (діє півроку), який підтверджений записом у Єдиному державному веб-порталі електронних послуг, зокрема, з використанням додатку Дія. Ще одна обов’язкова умова для відвідування освітніх закладів у звичайному режимі – на самоізоляції через захворювання на коронавірус або контакт із хворим на коронавірус має бути менше 50% учнів і персоналу.

5. У жовтій зоні карантину в навчальних закладах можна буде проводити масові заходи, такі як виступи, свята і концерти, але лише за умови участі учнів з одного класу або групи і без глядачів.

6. Обмеження жовтої зони карантину передбачають можливість роботи спортзалів і фітнес-центрів – за умови, що на кожну людину припадатиме 10 квадратних метрів площі, для басейнів діє обмеження – не більше чотирьох людей на одній доріжці для індивідуальних занять і не більше шести людей – для групових занять.

7. У жовтій зоні продовжать працювати готелі, санаторно-курортні заклади, установи та заклади, які надають соціальні послуги, реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю та стаціонарні відділення первинного і складного протезування протезно-ортопедичних підприємств, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Що дозволять тим, у кого є COVID-сертифікати:

Головне нововведення нинішніх карантинних обмежень – COVID-сертифікати, які дозволяють не дотримуватися деяких обмежень. Їх можна згенерувати в додатку Дія.

Жовтий COVID-сертифікат – свідоцтво того, що людині ввели хоча б одну із двох необхідних доз однієї з вакцин, визнаних ВООЗ. Він діє 120 днів.

Зелений COVID-сертифікат підтверджує, що людина повністю вакцинована від коронавірусу, тобто отримала одне щеплення однодозною вакцини або два – дводозною. Він діє 365 днів від дня введення останньої дози вакцини.

У деяких випадках документ про вакцинацію можна буде замінити одним із двох документів:

  • негативним результатом ПЛР-тесту, який діє 72 години від моменту забору матеріалу;
  • доказом того, що ви перехворіли на коронавірус, якщо від моменту одужання пройшло не більше шести місяців і актуальність документу підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема, за допомогою програми Дія. Такий документ діє 180 днів, але не раніше 14 днів після постановки діагнозу COVID-19. Дані про те, що людина перехворіла на коронавірус може внести в базу даних лише лікар – на підставі позитивного ПЛР-тесту або тестування на коронавірус методом Ag-RDTs зі статусом «одужав».

Якщо у 80% співробітників або організаторів і у 100% відвідувачів старше 18 років є жовтий або зелений COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж 72 години тому, або підтвердження одужання, то обмеження жовтої зони скасовуються для

  • ресторанів, кафе та інших закладів громадського харчування – відвідувачів, які надали такі документи можна розміщувати за столиками без обмежень;
  • відвідувань басейнів, спортзалів і фітнес-центрів – якщо там присутні лише такі відвідувачі, обмеження на їх кількість знімається;
  • проведення масових заходів – не потрібно дотримуватися обмеження на кількість учасників, згідно з яким на кожну людину має бути 4 квадратні метри площі;
  • закладів, які надають послуги з розміщення;
  • кінозалів та інших закладів культури – відвідувачі можуть займати більше 50% або двох третіх місць у залі.