ЄС ще на два тижні продовжив заборону на в’їзд українцям

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Рада Європейського Союзу оновила рекомендаційний список країн, громадянам яких дозволять в’їзд у ЄС. З нього випливає, що заборону на в’їзд українців з туристичною метою продовжили ще на 2 тижні щонайменше до середини серпня. Офіційний документ опубліковано на сайті Ради Європейського Союзу 30 липня, передає lowcostavia.

Громадянам яких наразі країн можна їхати в ЄС?

Починаючи із 30 липня країни-члени повинні почати скасовувати обмеження на проїзд на зовнішніх кордонах для жителів наступних одинадцяти третіх країн: Австралія, Канада, Грузія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай, Китай (за умови взаємного скасування обмежень).

У порівнянні з попереднім списком, що був опублікований 16 липня, з переліку забрали Алжир і не додали жодної нової країни.

Мешканці Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану повинні розглядатися як мешканці ЄС в цілях цієї рекомендації.

Критерії визначення третіх країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки, включають епідеміологічну ситуацію та заходи стримування коронавірусу (такі як соціальне дистанціювання), а також економічні та соціальні аспекти.

 • кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 000 жителів повинна бути нижче або близькою до середнього показника в ЄС;
 • тенденція нових випадків має бути стабільною або зменшуватися у порівнянні з попередніми 14 днями;
 • враховується загальна оцінка реагування країни на COVID-19 з урахуванням доступної інформації (тестування, відстеження контактів, стримування епідемії, лікування та звітність, а також достовірність інформації).

Перелік третіх країн будуть переглядати кожні два тижні. Обмеження на поїздки можуть бути повністю або частково зняті або повторно запроваджені для конкретної третьої країни, яка вже є у списку, відповідно до зміни епідеміологічної ситуації.

На даний момент здійснити поїздки в ЄС можуть українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання в ЄС, а також в інших випадках, визначених країною в’їзду, наприклад, навчання.

Один з критеріїв ЄС – кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100000 жителів повинна бути нижче або близькою до середнього показника в ЄС. Середній показник в ЄС – 16 випадків на 100000, а в Україні зараз ~28 на 100000 (не плутайте з показниками які озвучує МОЗ, оскільки в МОЗ беруться всі активні випадки, а в ЄС – випадки за 14 днів)

Для того, щоб Україні мати шанс потрапити в список ЄС, потрібно, щоб за 14 днів було зареєстровано не більше 7000 випадків (це відповідає числу 16 випадків на 100000). 7000 випадків за 14 днів – це не більше 500 випадків в день, а в Україні фіксують 600-1000 в день.

Отже, ймовірно, що заборону можуть продовжити і в серпні.

Список Ради ЄС рекомендаційний і кожна країна окремо вирішує коли і як знімати обмеження. Наприклад, за даними сайту Reopen.europa.eu – Угорщина, Польща, Австрія, Бельгія незважаючи на публікацію списку 16 липня так і не дозволили в’їзд мешканцям третіх країн з переліку.

Куди зараз можуть їхати українці?

 • Туреччина – без обмежень (можуть вимагати страхування від КОВІД-19)
 • Албанія – без обмежень
 • Болгарія – з 31 липня НЕ потрібно ПЛР тест
 • Хорватія – потрібно бронювання житла і ПЛР тест (стаття як добратися на авіа чи авто)
 • Чорногорія – з 8 липня тест при прибутті літаком не потрібен
 • Північна Македонія – без обмежень
 • Сербія – без обмежень
 • Білорусь – 14 днів самоізоляції
 • Велика Британія – необхідна віза і 14 днів карантину
Share.