Вівторок, 28 Травня

Вaкцинoвaнi бyстeрнoю дoзoю oтримaють щe 500 грн — Зeлeнський

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський заявив, що українці, вакциновані третьою (бустерною) дозою, отримають додатково 500 грн у рамках програми єПідтримка.

Відеозвернення глави держави опубліковано в його соцмережах, передає NV.ua.

«В рамках програми буде додано ще 500 грн для тих громадян України, які отримають третю дозу щеплення», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, 19 грудня в Україні стартувала програма єПідтримка, що передбачає виплату 1000 гривень усім українцям, повністю вакцинованим від COVID-19.

Гроші нараховують на спеціальні віртуальні карти, отримати їх готівкою не можна. Зараз такі карти оформлюють: ПриватБанк, monobank, Ощадбанк, Альфа-банк, А-Банк, Raiffeisen Bank та Укргазбанк.

На віртуальну тисячу гривень можна купити послуги у трьох сферах — культура, подорожі та спорт.

6 січня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ про запровадження бустерної вакцинації в Україні. Тепер третє щеплення можуть отримати всі охочі віком від 18 років, які вже вакцинувалися двома дозами.

Бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини і краще захистити від нового штаму коронавірусу Омікрон. Для бустерної дози перевагу віддаватимуть мРНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Рекомендований період введення бустерної дози — від шести до дев’яти місяців після отримання другого щеплення від COVID-19.

Наприкінці січня у застосунку Дія з’явиться новий COVID-сертифікат для вакцинованих бустерною дозою, він діятиме 270 днів.

Бустерна доза вакцини відрізняється від додаткової: додаткову вводять, щоб убезпечити людей, для яких через тяжкі хвороби дві дози препарату можуть не стати надійним захистом, а бустерну — щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.