Четвер, 13 Червня

У двох лікарнях Львова майже не залишилося місць для хворих COVID-19

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові в Центрі легеневого здоров’я вже немає вільних місць для хворих на коронавірусну інфекцію, а Львівська обласна інфекційна лікарня завантажена на 90%. Про це на брифінгу повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Інфекційна лікарня завантажена на 90%, Центр легеневого здоров’я повністю заповнений, у Винниках в госпіталі 162 хворих. В цілому, якщо взяти разом з районними лікарнями, то в області заповненість ліжкової мережі, станом на ранок 16 жовтня, становить 52,7%. Поки місця в лікарнях ще є», – підкреслив Чемерис.

Відзначається, що за добу 15 жовтня було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 159 осіб. Спрямовані на самоізоляцію 1150 осіб.

На Львівщині в стаціонарах знаходяться 1442 хворих, з них 123 особи знаходяться на лікуванні у відділенні реанімації. 37 – на ШВЛ. Найбільше – 178 осіб – в обласній інфекційній лікарні, 177 – в Центрі легеневого здоров’я і 175 хворих – в Клінічній лікарні швидкої допомоги Львова.

Як повідомили у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги, яка є однією з найбільших на заході України, які приймають хворих на коронавірус, в них розгорнуто в даний час 250 ліжок, тобто мають вільних ще 75 місць. У реанімації перебуває 12 людей, але ще є 6 ліжок і вільні апарати ШВЛ. За добу 15 жовтня туди надійшов 21 хворий. Як кажуть лікарі, ця кількість значно вища, ніж було кілька тижнів тому.

Через стрімке зростання кількості хворих на COVID-19 Міністерство охорони здоров’я розробляє план дій щодо розгортання тимчасових госпіталів.

На фейсбук-сторінці МОЗу з’явилася інформація, що для тимчасових госпіталів розглядають можливість використання приміщень спортивних та культурних закладів, ТРЦ, санаторіїв та готельних комплексів.

В обраних для тимчасових мобільних госпіталів приміщеннях мають бути облаштовані умови для прийому та розміщення хворих на COVID-19; мають бути місця для розміщення медичного та допоміжного персоналу й забезпечення відповідним обладнанням, зокрема реанімаційним (ліжка, кисневі концентратори, монітори пацієнта, рентген-апарати та інше).