Вівторок, 9 Серпня

Що робити та куди телефонувати, якщо ви підозрюєте у себе коронавірус?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак розповіла алгоритм лікування пацієнтів, які мають підозру на коронавірус.

Про це повідомляє Українська Правда.

“Якщо у вас є симптоми COVID-19, то в першу чергу ви маєте дистанційно зв’язатись зі своїм сімейним лікарем. У випадку, якщо у вас немає декларації, ви все одно можете звернутись в територіальну поліклініку, в районі обслуговування якої ви проживаєте чи проживали історично. Або ж звернутись на гарячу лінію територіального департаменту охорони здоров’я, який надасть всю необхідну інформацію щодо медичної допомоги”, – каже вона.

За необхідності сімейний лікар скерує до вас мобільну бригаду для взяття аналізів.

“Пацієнт не має самотужки шукати цю мобільну бригаду. Організація виїзду мобільної бригади належить до функції сімейного лікаря. Робота мобільної бригади оплачується Національною службою здоров’я України (НСЗУ)”, – додала вона.

У разі якщо лікаря немає, або сімейний лікар відмовився викликати бригаду попри те, що ви маєте характерні симптоми, ви можете зателефонувати на регіональну гарячу лінію.

Тоді бригаду викличе диспетчер цієї гарячої лінії.

“Такі гарячі лінії є в кожній області. Ви можете отримати додаткову інформацію про конкретний телефон у вашій області на сайті COVID-19.gov.ua“, – каже Микичак.

Вона уточнює, що результати тестування будуть повідомлені сімейному лікарю або особисто вам на той контакт, який ви залишите сімейній бригаді.

Якщо діагноз підтверджено

Якщо ви отримуєте ПЛР-позитивний тест, ваш лікар надасть вам рекомендації щодо самоізоляції.

“При легкому перебігу захворювання ви зможете лікуватись вдома. Якщо перебіг захворювання потребує госпіталізації, то сімейний лікар має цю госпіталізацію організувати: лікар викликає “швидку” й пацієнта доставляють до лікарні, яка ма статус “ковідної лікарні”.”, – пояснює Ірина Микичак.

Вона уточнює, що критичні стани – це висока температура та утруднене дихання.

Такі критичні стани потребують виклику екстреної допомоги за номером 103:

“Бригада оцінить ваш стан та за необхідності відвезе до відповідної лікарні. Пацієнт не організовує госпіталізацію самостійно. У кожній області є особи-координатори, які мають забезпечити цю роботу”.

Що входить в безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів з COVID-19

За словами Ірини Микичак, це такі послуги:

  • тестування на COVID-19;
  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка;
  • інтенсивна терапія включно зі штучною вентиляцією легень;
  • медикаментозна терапія та знеболення;
  • консультація лікарів усіх необхідних спеціальностей.

Всі ліки, які передбачені Національним протоколом COVID-19, включені до тарифів, за якими НСЗУ оплачує послуги лікарень.

“Лікування для пацієнта є безоплатним”, – наголошує Микичак.

Share.