Вівторок, 23 Квітня

Приватні лабораторії не робитимуть безкоштовні тести для людей з вулиці – Міністр охорони здоров’я

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив постанову уряду щодо залучення приватних лабораторій до тестування на коронавірус.

Про це він розповів на щоденному брифінгу щодо розповсюдження коронавірусу.

“Ми будемо контрактувати через наші лабораторні центри можливості приватних лабораторій щодо проведення тестувань. Тобто наша мобільна бригада або лікарня, яка здійснює забір в людини, буде передавати в приватні лабораторії, які будуть проводити саме тестування на відповідному лабораторному обладнанні. Це не означає, що зараз приватні лабораторії почнуть робити для людей з вулиці ці тести. Ми просто не в змозі будемо це проконтролювали.”, – заявив Степанов.

За словами Степанова, здати безкоштовні ПЛР-тести можна лише у державних медустановах. Далі їх віддаватимуть до приватних закладів. Там на власному лабораторному обладнанні здійснюватимуть лише аналіз переданих їм зразків. А отже, за проходження ПЛР-дослідження у приватних лікарнях напряму доведеться заплатити.

Степанов також розповів, що 100 мільйонів гривень спрямують на контракти з приватними лабораторіями, 160 мільйонів гривень підуть на додаткову закупівлю реагентів та обладнання.