Хочу перевіритись у Львові на коронавірус. Як і де пройти тест?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Станом на 21 червня на Львівщині зафіксовано вже майже 3700 офіційних випадків інфікованих коронавірусом, 114 з яких — летальні. Ця цифра зросла особливо після того як в регіоні почали робити відносно більше тестів. Однак інфікувалося вірусом більше людей: дехто перехворів, у когось захворювання проходить майже безсимптомно, але є загроза інфікованим дуже легко заразити оточуючих навколо. Портал Zaxid.net зібрав інформація, де у Львові можна пройти тест  на коронавірус і скільки це коштує.

За яких умов роблять безкоштовне тестування

Людям, котрі захворіли і потрапили до лікарень з симптомами коронавірусної інфекції, ПЛР-дослідження проводять безкоштовно. Безкоштовно таке обстеження роблять і людям, які були в контакті з хворими на коронавірус за скеруванням сімейних лікарів. Такі дослідження роблять у шести лабораторіях Львова під керівництвом Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

У Львові, окрім ПРЛ-досліджень, на які була доволі велика черга, віднедавна почали робити тести на імунітет до коронавірусу, так зване ІФА-тестування (імуноферментний аналіз), під час якого визначають наявність у сироватці крові імуноглобулінів. Цей вид тестування дозволяє подивитися на наявність антитіл в організмі людини: або в організмі відбувається гострий процес захворювання, або людина перехворіла або зустрілася з вірусом і у неї виробилися антитіла.

Такі дослідження проводять у 6 медичних закладах Львова, які мають спеціальні лабораторії: у 2-й і 3-й міських поліклініках, 1-й і 4-й міських лікарнях, міській дитячій лікарні на вул. П. Орлика і Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги.

ІФА-тестування, як повідомив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб, безкоштовно проводять, передусім, медичним працівникам, хворим, особам, які контактували з хворими на коронавірус, працівникам комунальних служб ( якщо є підозра на коронавірус). Днями розпочали обстеження освітян, які будуть брати участь у проведенні ЗНО.

Ці категорії львів’ян обстежують коштом міського бюджету.

Людям, у яких ІФА-тестування дало позитивний результат, обов’язково проводять ПЛР-дослідження.

Вартість тестів на коронавірус у приватних лабораторіях Львова

У Львові ПЛР і ІФА- дослідження на коронавірус проводять і приватні лабораторії, але обстеження у них, звісно, платні.

У лабораторії медичного центру Святої Параскеви ПЛР-дослідження на коронавірус коштує 1745 грн. ІФА-тестування на визначення імуноглобулінів А і G – 778 грн кожний. Якщо робити дослідження відразу двох, то 1458 грн.

У лабораторії Сінево ПЛР-досліджень не роблять. ІФА-тестування на виявлення імуноглобулінів А і G коштує 600 грн кожний. Якщо замовляти дослідження на два види імуноглобулінів, то є 10% знижка.

Лабораторія МеДіс. ПЛР- дослідження коштує 1500 грн. ІФА-тестування на імуноглобуліни М і G – 500 грн кожний. Два – 750 грн.

Лабораторія Унілаб. ПЛР- дослідження коштує 1500 грн. Але якщо оплачувати послугу онлайн, є 10% знижка. ІФА-тестування на визначення імуноглобуліну М і G коштує 400 грн кожний.

Лабораторія Ескулаб. ПЛР-дослідження коштує 1500 грн, результат – 3-4 робочі дні, і 2100 грн –результат за 2 дні. Наразі лише ця лабораторія виконує усі три показники ІФА-тестування на визначення імуноглобулінів А. M і G – 550 грн кожне. Якщо замовляти всі три – 1170 грн.