Кабмін спростив правила перетину кордону для громадян України та іноземців

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Кабмін спростив правила перетину кордону для громадян України та іноземців. Це передбачено в оприлюдненій постанові від 2 червня на “Урядовому порталі”.

Кабмін за допомоги оновленої постанови звільнив вакцинованих українців та іноземців від обов’язку здавати тест на коронавірус під час повернення до України, а також додав можливість для всіх осіб перетинати кордон України з дешевшим швидким антиген-тестом.

Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, має бути включеним ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Важливо. Негативний антиген-тест слід зробити ДО перетину кордону, так як в Україні, як і раніше, достроково вийти з домашньої самоізоляції можна лише після здачі дорожчого ПЛР-тесту.

Тож тепер українці та іноземці можуть перетнути кордон також на підставі негативного експрес-тесту на антиген, зробленого не більш як за 72 години до перетину кордону (раніше було 48 годин), або документу, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Але як і раніше, можна також пред’явити негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), зробленого не більше як за 72 години до перетину кордону.

Іноземцям та особами без громадянства також необхідно, як і раніше, мати страховий поліс. На громадян України ця вимога не застосовується.

Share.