П’ятниця, 19 Квітня

«Вони знищують регіон». Харківський ІТ-кластер розкритикував створення ІТ-кластеру на Закарпатті

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Харківський ІТ-кластер відреагував на створення ІТ-кластеру на Закарпатті, назвавши це мародерством.

Минулого тижня голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита заявив про створення національного ІТ-кластеру у регіоні. Всім айтівцям, що переїхали на Закарпаття, пообіцяли броню від призову.

За даними Закарпатської ОДА, з початку війни близько 35 000 фахівців ІТ-сфери вже переїхали до Закарпаття та ведуть свою діяльність у регіоні.

«Вони заявили, що мовляв у них безпечно і вони гарантують спеціалістам, що ті не потраплять у списки призовників. Це абсолютна маніпуляція Закарпатської ОДА, тому що насправді ніхто нічого нікому гарантувати не може. Крім того, це мародерство. Вони подають це під соусом порятунку ІТ-бізнесу, а насправді знищують регіон. Поки Харків прикриває собою західну частину України, вони задрали ціни і ще вирішили забрати бізнес. Ні з ким ні про що не порадившись, навіть не поспілкувавшись», — заявив у коментарях для Ain.ua засновник Promodo Олександр Колб.

Також він розповів, що 4 квітня відбулася зустріч голови обласної військової адміністрації Олега Синєгубова з Наглядовою радою Kharkiv IT Cluster, представниками ІТ-індустрії та народними депутатами Павлом Якименком та Олексієм Красовим. На ній вирішили створити списки бронювання військовозобов’язаних фахівців ІТ-компаній Харківщини на період мобілізації.

«Ми не говоримо, щоб айтішники лишались в Харкові. Зрозуміло, що тут лишилося близько 15% з них, але решта працює віддалено і платить податки в бюджет Харкова, як і раніше», — відмітив Колб. Загалом на Харківщині існує близько 500 ІТ-компаній, а податки від харківського ІТ-бізнесу за місяць складають більше 170 млн грн.

Крім того, з початку повномасштабної війни Росії проти України, харківські ІТ-компанії спрямували понад 100 млн грн на допомогу армії та гуманітарні потреби.