У місті Винники, що поблизу Львова, відкрили нову школу інформаційних технологій для підлітків SOVA (School of Vital Activities). Школярів 6-11 класів тут навчатимуть програмуванню, роботехніці, працювати в команді та розмовної англійської мови.
Про це повідомляє прес-служба Винниківської міської ради.
За словами організаторів, навчальну програму допомогли скласти спеціалісти-практики з різних ІТ-компаній. Вони також викладатимуть у новоствореній школі. Обов’язковим буде вивчення англійської мови.
«Невід’ємною частиною навчання окрім «хард-скілів» будуть «софт-скіли» та англійська мова. Тому що надзвичайно багато курсів, які зараз є на ринку України, роблять акцент лише на «хард-скілах» – основи програмування, робототехніка та інше. Ми ж нагадуємо, що також потрібно правильно себе презентувати в суспільстві», – розповіла засновниця школи Вікторія Читайло.
Міський голова Винник Володимир Квурт розповів, що розвиток та навчання у сфері ІТ у Винниках було в планах міської влади кілька останніх років.
«Ми усі погоджуємося з тим, що місто повинне розвиватися, має бути зручним та комфортним. Але я також хотів би, щоб багато наших дітей пов’язали своє майбутнє із нашим містом, щоб вони тут отримували знання, які будуть для них корисні», – додав Володимир Квурт.
На відкритті школи з дітьми та батьками спілкувались також досвідчені ІТ-спеціалісти, які працювали у найбільших компаніях України EPAM, Soft Serve, Global Logic.
«Із кожним роком ІТ-сфера розширюється, відкриваються нові вакансії та спеціальності, для яких потрібні люди зі знанням тієї чи іншої предметної області, і це не обмежується тільки Україною. В будь-якому випадку навчання тут буде плюсом як при вступі в Політехніку, так і при першій співбесіді на роботу. Є багато випадків коли школярі, ще не закінчивши школу, отримують роботу в компаніях», – додав розробник програмного забезпечення Теодор Мисько.
Зараз в School of Vital Activities приймають заявки та формують класи. Навчання у школі розпочнеться 11 лютого. Сюди зможуть вступити учні 6-11 класів на дворічну програму, яка складається з чотирьох модулів з наданням базових hard skills та soft skills.
З деталями можна ознайомитися на сайті http://isova.org.
Довідка:
«Хард-скіли» (від англ. hard skills – жорсткі навички) – це фундаментальні технічні навички, які роблять того чи іншого профільного спеціаліста – спеціалістом: програмування, веб-технології, робототехніка, медійні технології, комп’ютерні мережі та безпека і т.д.
«Софт-скілами» (від англ. soft skills – м’які навички) – особистісні характеристики спеціаліста, які необхідні йому в процесі роботи для ефективної комунікації з іншими людьми: критичне мислення, ораторські здібності, нетворкінг, лідерство, робота в команді та ін. Фактично це те, чим спеціаліст приверне увагу майбутнього роботодавця.
Результати досліджень, які проведені в Гарвардському університеті та в Стенфордському дослідному інституті, свідчать про те, що професійна успішність завдяки «hard skills» складає лише 15 %, в той час коли «soft skills» визначається у 85 % [Звіт за результатами І Національного Форуму «Бізнес і університети»].