У Google з’явився R&D-центр в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У компанії Google офіційно з’явився R&D-центр (дослідницький центр) в Україні, створювати новий напрямок будуть на базі компанії CloudSimple. Про це редакції AIN.UA стало відомо з власних джерел. У Google підтвердили цю інформацію.

У листопаді 2019 року Google придбала CloudSimple з офісом в Києві. І вже в січні 2020 співробітники київського офісу CloudSimple стали співробітниками київського офісу Google. До сих пір український Google був зайнятий тільки роботою з місцевими рекламодавцями. Тепер він став 3-м з 8 офісів Google в CEE регіоні з R&D центром. Два інших – «Google Польща» та «Google Угорщина».

Примітно, що офіс розробки в Google Росія був закритий в 2014 році в зв’язку з прийняттям правил, спрямованих на обмеження свобод іноземних інтернет-компаній, що працюють в країні.

R&D центр поки що невеликий – в ньому працює близько 30 осіб, які працюють над розробкою хмарних рішень. Знаходиться у Києві в бізнес центрі “Астарта”.

На відміну від сусідньої Польщі, де R&D міжнародних корпорацій доволі багато, Україна мало славилася такими центрами. Зарубіжні замовники сприймали нас більше як країну-підрядника – країну аутсорсингу. R&D відрізняється від цього виду діяльності більшою доданою вартістю послуг, що, зрозуміло, добре і для розробників, і для економіки в цілому.

Але і Україна поступово починає ставати регіоном для розміщення розробників. Тенденція поступово змінюється. Тільки за останні кілька років двері своїх офісів розробки тут відкрили кілька великих компаній.