Середа, 19 Червня

Маск запропонував пересуватися Землею на ракетах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Міжнародному конгресі з астронавтики в Аделаїді глава SpaceX Ілон Маск повідомив, що в планах його компанії – польоти на ракетах між містами Землі.

Наприклад, подорож на ракеті Big Falcon Rocket з Нью-Йорка в Шанхай має займати, за розрахунками SpaceX, всього 39 хвилин.

“Якщо ми будуємо цю ракету, щоб відправитися на Місяць і Марс, то чому б не поїхати в інші місця на Землі, а?”, – заявив Маск в своєму виступі.

У відеоролику який Маск показав в Аделаїді, розповідалося, що поїздка від Нью-Йорка до Шанхая на ракеті SpaceX повинна зайняти всього 39 хвилин. Швидкість ракети при цьому повинна скласти 27 тисяч кілометрів на годину. А вартість квитка, за словами Маска, не перевищуватиме тарифу економічного класу звичайного літака.

Це буде надважка ракета, здатна підняти на низьку опорну орбіту більше 150 тонн корисного навантаження. У сучасній класифікації надважкі ракети – це можливість виведення на низьку опорну орбіту понад 100 тонн. Подібну тягу ракеті повинен забезпечити 31 двигун Raptor, встановлений в першій ступені ракети-носія. Такої ракети у людства ще не було.

При цьому Ілон Маск пообіцяв, що її вартість буде нижчою, ніж більшість великих сучасних пасажирських літаків. Наприклад, ціна Airbus A380 в даний час складає близько 480 мільйонів доларів. За допомогою цієї ракети передбачається здійснювати польоти до МКС, на Місяць і на Марс.

Говорячи про терміни створення, Ілон Маск розповів, що перша Big Falcon Rocket може бути запущена вже в 2022 році – менше ніж через п’ять років. До 2024 року передбачається запустити вже чотири такі ракети і почати інтенсивну підготовку до колонізації Марса.