Неділя, 25 Лютого

Львівський студент запустив міську систему переробки електроніки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Студент Василь Ракитний створив стартап зі збору та переробки електроніки, яка вийшла з ладу. Зараз хлопець проходить навчання у стартап-школі Tech StartUp School, що діє при Національному університеті «Львівська політехніка», інформують «Факти»

Станом на грудень 2018 року відкриті 9 пунктів прийому у Львові. Це — ремонтні майстерні і магазини електроніки, які підтримали цю ініціативу. Вони розмістили у себе відповідні оголошення з логотипом «Коло».

Як виникла ідея переробки електроніки

Як пригадує студент, йому потрібно було організувати на заході зону технологій. Для цього він вирішив показати глядачам, що знаходиться всередині комп’ютера. Свій комп’ютер розбирати не хотілося, тому він розмістив у Facebook оголошення про пошук зламаного. Виявилося, що в Україні немає куди здати на утилізацію стару апаратуру. Ідея зацікавила студента, він зібрав команду з 9 осіб. Разом вони із жовтня 2018 року почали створювати систему збору та переробки електроніки. На ініціативу стартаперів відгукнулися власники майстерень з ремонту техніки — у них накопичуються перегорілі деталі.

«Ми взяли на озброєння принципи роботи американської компанії, що займається подібним брухтом. Шукаємо застосування працездатній техніці, а непридатну розбираємо і сортуємо відходи — віддираємо мідь, алюміній, материнські плати. Крім того, налагодили співпрацю з стартап-компанією, яка робить з материнських плат прикраси. Серед тих, хто їх замовляє, багато працівників сфери інформаційних технологій. Наприклад, людина говорить: «Хотілося б, щоб ви виготовили мені щось креативне з чипом від Intel», – розповідає Василь Ракитний.

Найчастіше люди здають старі комп’ютери, ноутбуки, WiFi-роутери.

Василій ліворуч

Поки що стартап являє собою студентський гурток, тому щоб навчитися бізнесу Василь і вступив до стартап-школи при університеті, де вчиться безкоштовно в рамках проекту «Стартап прорив».

«Досвід подібних фірм за кордоном показує, що гроші надходять від продажу працездатної електроніки, здача вторсировини приносить лише невеликий прибуток. Плюс будемо створювати прикраси із запчастин, – каже Василь».