Палаци, фонтани, колони та брами в Стрийському парку, які не збереглись до нашого часу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1894 році на площі близько 50 га, розташованій на верхній терасі мальовничого Стрийського парку, розпочала свою роботу Загальна Крайова виставка, приурочена до 100 річниці повстання Тадеуша Костюшка – найбільша атракція за всю історію Галичини.

За підрахунками, аби повністю оглянути територію виставки, секції і відділи, палаци, павільйони, кав’ярні та цукерні тощо, потрібно було витратити тиждень часу.

Головна алея виставки. Фото 1894 року

Загальна сума коштів на організацію Загальної Крайової виставки 1894 р. склала близько 600 тисяч злотих. На території виставки розплановано, збудовано та облаштовано найкращими фахівцями 130 павільонів, згідно зі спеціалізацією, виставка поділялася на 33 секції.

Лише освітлення обійшлося організаторам події у 80 тисяч гульденів, у той час як спорудження найрозкішнішого павільйону мистецтв – усього у 60 тисяч.

Загальна Крайова виставка у Львові 1894 року в Стрийському парку. Головна брама з вулиці У. Самчука.

7 вересня 1894 року Загальну Крайову виставку відвідала монарша особа – її опікун імператор Франц Йосиф I.

Кінцева трамвайної лінії Вокзал-Виставка. Фото 1894 року

В каталозі виставки описано близько 2 870 позицій, серед яких перелічено вироби, устаткування та інші матеріали, пов’язані з веденням сільського господарства, різного роду промислами або діяльністю промислових чи дрібних підприємств.

Стовбури під сваї і для будівництва павільйонів виставки. Фото до 1894 року

Мистецтво на виставці представляли близько 800 експонатів, дві тематичні групи на виставці та 4 спеціалізовані павільйони.

Канатна дорога, що функціонувала протягом першого місяця роботи виставки, рухалась за допомогою газового мотору із швидкісю 1.3 м./сек., долала близько 200 м.

Канатна дорога на газовому двигуні. Фото 1894 року

Кругла мурована споруда водонапірної вежі загальною площею 99, 58 кв. м збудована з каменю та цегли у вигляді середньовічної башти, вона була однією з оздоб Крайової виставки.

Павільйон промисловості на виставці Крайовій. Фото 1894 року

На території нафтового відділу виставки демонструвалась система канадського машинного буріння, протягом 8 днів було пробито свердловину глибиною 501 метр.

Загальна панорама виставки. Фото 1894 року

Один з найкращих павільйонів – Палац промисловості мав площу 5 985 кв.м та висоту центральної бані 32 метри.

Павільйон багатств графа Романа Потоцького на виставці. Фото 1894 року
Ефектний світло-музичний фонтан був споруджений у центрі головної площі Загальної крайової виставки 1894 року. Загалом фонтан складався з 11 груп трубок, з яких водні струмені піднімалися на різну висоту і підсвічувалися різнокольоровими лампами у супроводі музики. Площу освітлювали 102 лампи (12 амперів) та 1500 жарівок, фонтан працював від 9-ої години вечора.

Світло-музичний фонтан на центральній площі виставки. Фото 1894 року

Від 5 червня по 16 грудня 1894 року Загальну виставку Крайову у Львові відвідали 1 146 329 особи.

За матеріалами сайту Фотографії старого Львова

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР