Середа, 24 Квітня

Як раніше у Львові курсував рейковий автобус із Сихова до Підзамче

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Не всі знають, але 1 грудня 2009 року у Львові урочисто запустили міський рейковий автобус сполучення Сихів – Підзамче. Однак вже за півроку маршрут вирішили закрити – через нерентабельність та значну завантаженість колій пасажирськими й вантажними поїздами, через що автобус не міг часто курсувати.

В європейських країнах міська електричка – дуже популярна річ. Такий вид залізничного транспорту існує в Австрії, Швейцарії, Франції, Польщі, Данії, Австралії, Великобританії, Італії. По суті – це міська залізниця, де курсують добре знайомі нам пасажирські вагони, транспорт використовує ті самі рейки, а ще може інтегруватися в міжміське сполучення.

Міські електрички за своєю структурою бувають різних типів: лінійними – коли проходять через все місто та сполучаються з позаміськими центрами, а також у формі перетинання – коли формується своєрідне кільце в центрі, або навколо центру міста, інтегруючись разом із метро.

На своєму шляху рейковий автобус здійснював такі зупинки: Сихів — Зубрівська — Персенківка — Княгині Ольги — Коновальця — Городоцька — Львів-Головний (залізничний вокзал) — Гната Хоткевича — Підзамче. Планувалося відкриття другої черги рейкового автобуса, яка мала з’єднати головний вокзал і Рясне.

Схема руху рейкового автобуса у Львові

Вартість проїзду була 1,5 грн. Шлях від Сихова до Підзамча рейковий автобус долав за 45-48 хвилин. Рейковий автобус курсував щоденно, здійснюючи по 7 рейсів в обох напрямках. Початок роботи о 05:50; обідня перерва з 14:27 до 16:37; кінець роботи о 22:21.

Проте зважаючи на малий попит та прибутки, які не покривали збитків (такий висновок зробила Львівська залізниця), керівництво залізниці вирішило скасувати деякі непопулярні рейси.

Упродовж півроку ним скористалось 67 903 пасажири і отримали лише 84 879 гривень виручки. Натомість витрати на експлуатацію склали 1 256 000 гривень. Таким чином збитки Львівської залізниці через курсування рейкового автобуса склали 1 181 000 гривень. 15 червня 2010 року рейковий автобус скасували.

Рейковий автобус Pesa 620M на Головному залізничному вокзалі Львова

Рейковий автобус Pesa 620M на станції Львів

Про відновлення цього проєкту говорять вже не один рік. Наприклад, за радянських часів у Львові хотіли збудувати підземний трамвай, але під час будівництва почала просідати земля, руйнувалися будівлі.

Однак міська електричка є менш затратною за інвестиціями та є дуже хорошою альтернативою метро. Але при тому все рівно вимагає великих фінансових ресурсів та часу.

Міська електричка також в перспективі могла би спокійно інтегрувати станцію Давидів. Там живе дуже багато людей, які їдуть до Львова. А далі відбувається інтеграція з Малеховим, Сороками-Львівськими, Ямпілем, Запитовим, Брюховичами.

Колію можна продовжити до Зашкова, Куликова і звичайно, в такі села, як Рудно, Зимна Вода, Басівка, Пустомити. Люди отримали би можливість зручно добиратись не тільки на работу, а й в зону рекреацій: на озеро Наварія, в Брюховичі.